ח'כ שלי יחימוביץ': הציונות החדשה: טייקונים, מורשעים, פוליטיקאים ולוביסטים חוגגים יחד. מה להם וליוקר המחיה? איפה הכסף (שלכם)? הצעת חוק שלי תעזור לכם לגלות. איך אומרים תנובה בסינית, על שובינזם בפוליטיקה, והזדמנות אחרונה להירשם לכנס השר"פ

28.2.2014

הציונות החדשה: טייקונים, מורשעים, פוליטיקאים ולוביסטים חוגגים יחד. מה להם וליוקר המחיה? איפה הכסף (שלכם)? הצעת חוק שלי תעזור לכם לגלות. איך אומרים תנובה בסינית, על שוביניזם בפוליטיקה, והזדמנות אחרונה להירשם לכנס השר"פ

שלום לכם חברות וחברים,

 

מוסף סוף השבוע של דמרקר בוחר בציטוט הזה:

"הציונות החדשה": טייקונים, לוביסטים, יחצ"נים ועבריינים חוגגים עם פוליטיקאים, ובכניסה שר האוצר נותן נדבה לעני, לעין המצלמות. חצר הרב פינטו מתגמדת. השבוע נימקתי הצעת אי אמון  בממשלה בגלל יוקר המחיה שלא מפסיק לטפס. אי אפשר היה שלא לקשור את ההחלטות התמוהות של הממשלה בכל הנוגע ליוקר המחיה, לבין מסיבת יום ההולדת המנותקת הראוותנית והמנותקת שבחר לעשות שר המדע יעקוב פרי, שבה חגגו יחדיו פוליטיקאים, טייקונים, טייקונים לשעבר, לוביסטים, יחצ“נים, ממונפים, חייבים, חשודים, מורשעים ודירקטורים. בחוץ, באקט סימבולי, נתן לפיד נדבה לאיש עני והלבין את פניו לעין המצלמות. מה להם וליוקר המחיה, והאם הערבוב הזה בין הון לשלטון יכול בכלל שלא להשפיע על ההחלטות שהם מקבלים? כתבה בדמרקר, וצפו באי-אמון במליאה:

יש לכם כסף שאתם לא יודעים עליו? כשהייתי סטודנטית בבאר שבע ניהלתי מתנ"ס. שנה אחת. בשנה הזאת נצברו לי כמה אלפי שקלים בקרן "תמר" של דיסקונט, ושם הם נטמנו לנצח, בסניף דיסקונט בבאר שבע. במקרה נודע לי על הכסף הזה. כמוני יש מאות אלפים, אם לא יותר, שיש להם כסף שהרוויחו, או צברו בחיסכון, או ירשו, והם פשוט לא יודעים עליו, וגם אין להם מנהלי כספים ורואי חשבון שימנעו מצב כזה. הצעת החוק שלי למאגר מידע זמין לציבור, ללא תשלום, ובו מידע על כספים ללא דורש המופקדים בתאגידים בנקאיים, עם חובת דווח שתחול על הבנקים - עברה השבוע במזל טוב במליאה, בקריאה טרומית. למתעניינים, הנה הצעת החוק במלואה.

 

מכירת תנובה לסינים: "האוטו שלנו גדול וירוק/ האוטו שלנו נוסע רחוק/ בבוקר נוסע בערב הוא שב/ מוביל הוא לתנובה ביצים וחלב." את שיר הילדים המקסים הזה של המשוררת פניה ברגשטיין (קיבוץ גבת) כנראה כבר לא נשמע, וגם תמונות כאלה כנראה כבר לא נראה - רכבי תנובה מביאים אספקה לחיילי צה"ל בסיני במלחמת יום הכיפורים:

מחברה יצרנית מופלאה למכשיר פיננסי. אחרי שהשליטה בתנובה נמכרה לקרן אייפקס שניערה ושקשקה אותה וחלבה אותה, והעבירה אותה מלהיות חברה נפלאה ויצרנית למכשיר פיננסי - היא הולכת להימכר ל"ברייט פוד" הסינית. הסינים לא מתעניינים ברפתות הישראליות וברפתנים, לא בעובדים שעל פסי היצור ובטח לא בצרכנים הישראלים. בשבילם תנובה זו עיסקה פיננסית, וגם ידע טכנולוגי מתקדם. הבעיה היא שבשבילנו זו חקלאות, ותעשיה, ותעסוקה, ובטחון מזון. הפתרון הנכון, שהציע יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, הוא הנפקה בבורסה הישראלית. הנה מאמר של אבישי בכלכליסט, וגם הדברים שאמרתי בישיבה מיוחדת של הועדה בראשותו:

נקיון מתחילים מהבית. דו"ח המבקר על הבחירות: אבסורד שראש הממשלה נתניהו, שנוהג לדבר על אחריות כלכלית, הוא מי שמפלגתו סיימה את הבחירות בחובות עצומים - יותר מ-21 מליון שקלים. אכול ושתה כי מחר בחירות. אני בהחלט גאה על כך שמפלגת העבודה, אז בראשותי, סיימה לראשונה זה שנים רבות מערכת בחירות בלי חובות, בלי קנסות, בלי עבריינות פוליטית ובאיזון תקציבי. במערכות בחירות קודמות נצברו חובות ענק שהכניסו את מפלגת העבודה לסחרור כלכלי, לחוסר תפקוד לשיעבוד כל נכסיה לבנקים, ואפילו ללקיחה שערורייתית של כספים מקרן ברל כצנלסון, שנועדה למטרות חינוך.  זו הזנחת העתיד לטובת סיפוקים מידיים. נקיון מתחילים מהבית, ותודה ענקית לאבנר סטפק, גזבר המפלגה בהתנדבות מלאה, בכיר בשוק בתי ההשקעות, שמוכיח שגם אנשים מאוד עשירים יכולים להיות סוציאל דמוקרטים. והנה ראיון על זה וגם על משפט אולמרט לאיילה חסון ב"הכל דיבורים" ברשת ב'. 

"טר"ש לציונות הדתית", מאמר בynet  של יאיא פינק, שהיה ראש המטה שלי. יאיא (יאיר) תורם את הזווית היחודית שלו כקצין צנחנים במילואים,  בוגר ישיבת מעלה גלבוע של הקיבוץ הדתי, ושוחר שלום וצדק חברתי. "אנו, שהתחנכנו על אהבת העם והארץ ועל ערבות הדדית, נשרת פחות בגלל טריקים פוליטיים?... הכיפה או החצאית לא נותנים לנו שום יתרון על אזרח אחר בארצנו - זה חלק מהיהדות השוויונית והמכילה שאנו צריכים לבנות במדינתנו, זו היהדות שתקדש שם שמיים ברבים... אנחנו, אנשי הציונות הדתית, צריכים לקדם ולהוביל שוויון וערבות הדדית בכל התחומים..." הנה המאמר המלא, שאותו שיתף בעמוד הפייסבוק שלו גם ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין.  דיסקין כתב: "חברים, סביב הפרסה של ועדת שקד והפלסתר שעשו מחוק השיוויון בנטל - מביא לפניכם מאמר שאני מזדהה מאוד עם הכתוב בו, ומצאתי לנכון לשתף אתכם גם. שבת שלום!"

יאיא (יאיר) פינק

עוד תמונות ממפגשי השבוע: שיחה עם סטודנטים מדהימים, מילגאים של קרן אייסף  מכל הארץ, בעיקר מהפריפריה - על עוני, צדק חברתי וכלכלת מאקרו, כחלק מתוכנית המנהיגות החברתית של הקבוצה המעולה והאיכפתית הזאת:

ואמש ברחובות – במפגש מהנה ומעניין עם חברי מפלגה מרחובות, שאמנם כונס ע"י ראש תא ותיקים בעיר יעקוב ברקת ומזכירת הסניף לייקי גבע - שני אנשים נהדרים - אבל הצטיין ברב גילאיות מחממת לב. אליו גם לא מעט צעירים.


"נשים מוכשרות מאוד, גם כשהן מבקיעות את תקרת הזכוכית, מגלות לצדן גברים בינוניים מאוד שלא נאלצו לשבור שום תקרה. לצערי, אנו עדיין חיים בחברה שבה הגבר הבינוני יגיע רחוק יותר מהאשה הבינונית". ראיון מקיף שלי שלי לצביקה זרחיה בדמרקר לקראת יום האשה הבינלאומי, על ההיבט הפמיניסטי של הפוליטיקה והכלכלה, על שוביניזם בפוליטיקה, על פמיניזם כחלק מתפיסת עולם סוציאל דמוקרטית, על המחוייבות העמוקה שלי לנשים שגורלן לא שפר עלהן כמוני, ואפילו תשובה על השאלה שפעם הייתי מתעצבנת ממנה על "איך אני משלבת קריירה וילדים". הקליקו כאן, לפרינט וגם לוידאו: 

נמאס לי שתוקפים את המשטרה - ההמשך. הנה גם סטטוס בפייסבוק, וגם ראיון בערוץ 2, בתוכנית הבוקר עם אברי גלעד ומירי נבו: 

לונה בת 17. ביום זכויות בעלי החיים צולמו ח"כים עם השליטים האמיתיים בחייהם: חיות המחמד שלהם:

הכנס שלנו "שומרים על הבריאות - עוצרים את השר"פ" - השבוע, יום שלישי, בכנסת. שימו לב, מספר המקומות מוגבל ל – 120 וצריך להירשם מראש כדי שנדאג לכם לאישור כניסה. מי שנרשם ואינו מתכוון לבוא - אנא הודיעו כדי שנוכל לפנות מקום לאחרים. הנה דף אירוע בפייסבוק, וההזמנה:

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית