ח'כ עמר בר-לב: היש הצורך הביטחוני בהחזקת היישובים בבקעת הירדן ועדכונים נוספים

10.2.2014

חברים וחברות שלום רב,

 

ראשית, ברצוני להציג בפניכם טור דעה שלי שפורסם בשבוע שעבר במעריב, שמסביר מדוע טענות הימין שהחזקה ביישובים בבקעת הירדן היא צורך ביטחוני, הן ריקות מתוכן. אשמח לשמוע תגובות והערות. הרחבה בנושא, ניתן למצוא גם ביוזמה המדינית שלי, תחת הכותרת "הגדה המערבית לא תהפוך לעזה".

לחצו כאן כדי לקרוא את הטור

 

בהמשך לבקשות של רבים מכם לעדכן אותם גם בהתפתחויות בנושאים שעליהם פניתי להתייעצות, זו הזדמנות בשבילי לעדכן כי היום, נצביע במסגרת הוועדה לשוויון בנטל, בין השאר על סוגיית הארכת שירות הנשים עליה התייעצתי אתכם לפני כחודשיים. החלטתי, על אף דרישת הצבא, להצביע כנגד ההחלטה משום שלא יתכן שבעוד ש-42% מהנשים אינן משרתות בצה"ל ובני ישיבות ההסדר ממשיכים לשרת פחות ממחצית מתקופת השירות הרגילה, חברי הכנסת, יחליטו להכביד את הנטל דווקא על הנשים המשרתות. כמובן, שבמסלולים ייחודיים, ימשיכו נשים שמעוניינות להשתלב, לחתום על התחייבות להארכת שירות, ובכך למעשה, הן יוכלו להמשיך ולהשתלב בכל תפקיד, גם אם הוא דורש שירות מלא של 3 שנים. זו לא החלטה פשוטה, אך העובדה שלנשים אין מפלגה מאחוריהן (כמו לחרדים ולישיבות ההסדר) שתקדם את האינטרסים שלהן, מטילה עלינו חברי הכנסת את החובה להתייחס ברגישות יתר לכל סוגיה הקשורה בהן כסקטור (אם אפשר לכנות מחצית מהאוכלוסייה כסקטור) ולכן, החלטתי כפי שהחלטתי.

 

בנושא נוסף שהתייעצתי אתכם (העלאת אחוז החסימה), אני מבקש להודות לכל אלו שהגיבו ולעדכן כי הרוב המוחלט של העונים, הסכימו לדעה שהצגתי כי יש להעלותו. אני מתכוון להביע את עמדתי במסגרת הדיונים הפנימיים שיהיו בסיעה בתקווה שזו תתקבל על ידי רוב החברים.

 

ועוד הערה חשובה בעקבות פידבקים שקיבלתי מכמה מכם. כפי שאתם בוודאי יכולים להבין, אני מקבל מאות רבות של תגובות על כל מייל התייעצות ודואג לעבור על כל מייל. לעיתים אני מגיב, אם נשאלת שאלה או מועלה נושא ספציפי ולעיתים מסתפק בקריאה. חשוב לי להדגיש שכל תשובה, גם אם אינני מתייחס אליה נלקחת בחשבון ונקראת וחשוב לי מאוד לשמוע את דעתו ודעתה של כל אחד ואחת ואני נעזר בכל התשובות כדי לשקף אצלי תמונת מצב כוללת של הדברים.

 

לאלו מכם שעוד לא עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלי, אתם מוזמנים ללחוץ כאן ולעקוב גם אחר הפעילות השוטפת והעדכונים שאני מעלה.

 

המשך שבוע טוב,

עמר

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית