ח'כ שלי יחימוביץ': איך הקטטה והסליחה של ביביבנט קשורים אלינו? רוצים לחיות? הכניסו מטבע. פיקוח על מחירי הגז, גאונים, לא על שמנת מתוקה. וזהירות, פרסומת: על סופרמרקט סוציאל דמוקרטי שמעתם?

איך הקטטה והסליחה של ביביבנט קשורים אלינו? רוצים לחיות? הכניסו מטבע. פיקוח על מחירי הגז, גאונים, לא על שמנת מתוקה. וזהירות, פרסומת: על סופרמרקט סוציאל דמוקרטי שמעתם?

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

המריבה המדומה, הסליחה, הפיוס - ואנחנו.  ההתקוטטות בין נתניהו לבנט רק מחדדת את הדמיון ביניהם. שניהם לא רוצים שלום, שניהם אנשי ימין מדיני וכלכלי, שניהם לא רוצים הסדר, שניהם לא רוצים בפתרון שתי המדינות. אבל למה ביבי מניח שאנחנו נזחל לממשלה בכל מקרה? הנה ראיון לאורית לביא נשיאל בערוץ הכנסת: 

הצד הטוב של הרעיון של נתניהו. לעצם העניין, הרעיון הלא-חדש שנתניהו הטיל (כספין, ולא באמת), להשאיר חלק מהמתנחלים תחת ריבונות פלסטינית במסגרת ההסדר, ראוי לפחות לעיון ולחשיבה. אם אכן פתרון שתי המדינות יצא ממתחם המילים, ובאורח נס יעבור לשלב המעשים, הרי ברור שזה כרוך בפינוי מאחזים והתנחלויות. מה ההגיון בכך שדווקא הימין הקיצוני זועק ומתנגד לכך שיהודים יוכלו ולהישאר בבתיהם במסגרת הסדר?  הנה ראיון שלי ברשת ב' אצל אריה גולן, בסופו תוכלו גם למצוא מאמר מעניין של גלעד שר וגדעון ביגר על אופציית המובלעות.

ביבי לא לבד. מה שאבו מאזן אמר לי, בפגישה שלי אתו במוקטעה  במאי 2013 (גם סאיב עריקאת היה שם, התמונה למטה היא מהפגישה ההיא), זה שמצדו אם אחרי ההסדר יהיו יהודים שירצו לחיות במדינה הפלשתינית - תפאדאל. 

הנה פוסט ותקשורת נוספת, בן דרור ימיני במעריב: "יחימוביץ' היחידה שחרגה משורות המקהלה" הנה המאמר. וכאן נאום במליאת הכנסת, בעניין הזה, ועם הרבה הפרעות וקריאות ביניים:

חושב שנזחל פנימה? ולסיום הפרק הזה במייל, ממליצה לנתניהו שבפעם הבאה כשהוא מבצע תרגילי התקוטטות - התנצלות מול בנט לא  יקח בחשבון את מפלגת העבודה.
זחיחות הדעת של נתניהו והעמידה על "כבודו" שכאילו נפגע, כאילו היינו בכלל בשיעור של נימוסים והליכות, מרמזת לצערי שהוא מניח שמפלגת העבודה מוכנה ומזומנה לזחול לממשלה, והוא יכול להשתמש בזה כדי להתקוטט עם בנט. הימים בהם העבודה זחלה לכל ממשלה ורק חיפשה תרוץ לכך - הסתיימו.
כמובן שנמשיך להוות רשת בטחון בכל התקדמות מדינית. הצהרת נתניהו שלא יפנה אף מתנחל מבהירה מעל לכל ספק שעל העבודה לחזק עצמה כאלטרנטיבה מספסלי האופוזיציה
.

 

השר"פ. נכון שאתם לא רוצים שהרפואה הציבורת שלנו תיראה ככה? 

ממשיכים במאבק נגד השר"פ: הנה ראיון שלי בקול ישראל אצל קרן נויבך, על העדות שלי לפני ועדת גרמן שדוהרת לקראת השר"פ, וגם ראיון ב"סוגרים חשבון"  אצל עידן גרינבאום, יחד עם כתב הבריאות של ישראל היוום רן רזניק:

רוצים לחבור למאבק? כתבו לנו לכאן: syechimovich@knesset.gov.il

"תטילו פיקוח על מחירי הגז, גאונים שכמותכם, לא על שמנת מתוקה", אמרתי בועדת הכלכלה לממונה על ההגבלים העסקיים דייויד גילה, שממש בימים אלה הולך לאשר, בלחץ טייקוני הגז, מונופול ענקי פרטי כמעט מוחלט על הגז. זה כוח שהופך אפילו את הכח הבלתי מוגבל שהיה לנוחי דנקנר לחיוור וחלש.
ממש בימים אלה אנו נאבקים שוב לחלוקה הוגנת של אוצר הטבע הנפלא הזה.

הקפיטליסטים לא רוצים תחרות ושוק חופשי. מעניין למה. גילה מסתמן כעת כעוד רגולטור ששכח שהתפקיד שלו הוא להגן על הציבור, ואנחנו נזכיר לו את זה, כי מדובר בהחלטה דרמטית, לדורות. החלטה שתאפשר  לתשובה ולנובל אנרג'י לשלוט בלי גבולות על 90% מהגז הטבעי. תחרות? שוק חופשי? אבירי הקפיטליזם לא רוצים אותה, כשזה מגיע אליהם. תשובה יקבע את תעריפי החשמל, המים, איזה מפעל יחיה או ימות, את העצמאות האנרגטית שלנו, את הסביבה, את הכנסות המדינה, את הרווחה, החינוך והבריאות. את מחירו של כל מוצר מביסלי ועד שמנת 38%. כמה מגוחכת נראית כעת מסיבת העיתונאים שעשה לפיד על הפיקוח על השמנת. אחד התפקידים החשובים שלנו: להכריח אותם להוציא את הדיון מחדרים חשוכים שנוחים להם- לעיני הציבור דרך מצלמות הכנסת. הנה עוד פרטים ותקשורת והנה הדברים שאמרתי בועדה:

למיטיבי לכת, שידור ישיבת הועדה כולה בראשות פרופ' אבישי ברוורמן, עם מנכ"ל דלק אנרגיה של תשובה גדעון תדמור (שבשום אופן לא מוכן לפיקוח על המחירים), הרבה לוביסטים ובעלי אינטרס, וגם כמובן הארגונים שנלחמים באפס אמצעים על הגנת האינטרס הציבורי. יש ארבעה חלקים ביוטיוב, לצפיה בחלק הראשון הקליקו על התמונה הראשונה.

אשכנזים מרוויחים יותר ממזרחים. בואו נתחיל לדבר על זה. מוזמנים לפוסט שלי בבלוג, והנה הנתון של מרכז אדווה מהשבוע: 

מאמר בגלובס על שולמית אלוני ז"ל: "... בהווה, מה שאלוני נלחמה עבורו בעבר, עלול כיום להיראות בנאלי. מה שהיה שנוי במחלוקת, עיצבן, הטריף, הקים עליה אויבים - הפך להיות מובן מאליו..." למאמר המלא.

  

הרשת היא אחד הכלים היותר חזקים שיש לי להפצת מה שאנחנו מאמינים בו, וגם כלי לארגון מפגשים בכל הארץ, הפגנות, חברויות ומה לא. השבוע (בתמונה)  בבית של ההורים של עמנואל בשכונת רמת בית הכרם בירושליים, עשינו מפגש פתוח, חשוב וכיפי עם הפעילים המרכזיים ברשת. אז מי שעוד לא שם:  הצטרפו ותנו לייק לעמוד שלי בפייסבוק, עקבו אחרי בטוויטר, והכנסו לאתר שלי באינטרנט. מי שרוצה להיות ממש פעיל ברשת ולעזור, מוזמן לכתוב לכאן.

זהירות, פרסומת, ובכיף גדול. על סופרמרקט סוציאל דמוקרטי שמעתם? ברחוב ההשכלה 9 נפתח אחד כזה, יש לו עד עכשיו קרוב ל-500 שותפים, חברים בקואופרטיב, שהשקיעו כל אחד 1,000 שקלים במניה.  אתם מוזמנים להצטרף בעצמכם כאן, אבל כמובן שגם בלי להצטרף אפשר ורצוי לעשות קניות בחנות טובה שהמחירים בה זולים, שמשלמת שכר הוגן לעובדיה, שמקדמת יצרנים קטנים ובינוניים, וגם... שהרבה חבר'ה שלנו הם ממקימיה. אני עשיתי שם קניות השבוע.

עם הקניות. מימין: ברק שש, יריב שמיר, אני, יאיא פינק (מאחור), ישי סקאלי ושי כהן.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית