ח'כ שלי יחימוביץ': שנתניהו יתמודד על ראשות האי ג'רזי, שם הפקיד את כספו וחמק ממיסים. תג מחיר והיכולות הביטחוניות שנעצרות שם. על אידיאולוגיה ותלתלים, וגם כמה נתיבים לפעול למימוש הדרך שלנו

 19.1.2014

שנתניהו יתמודד על ראשות האי ג'רזי, שם הפקיד את כספו וחמק ממיסים. תג מחיר והיכולות הביטחוניות שנעצרות שם. על אידיאולוגיה ותלתלים, וגם כמה נתיבים לפעול למימוש הדרך שלנו

שלום לכם חברות וחברים,

 

מבקש מקלט (ממיסים). שנתניהו יתמודד בבחירות הבאות על ראשות האי ג'רזי, שבו הוא גם הפקיד את כספו בחשבון סודי כדי לא לשלם מיסים למדינה. כל כך הרבה להג פטריוטי! אלא שהמעשה הזה הוא לא פטריוטי, לא ציוני, חצוף.
במיוחד מכאיב ומרתיח שהחשבון היה פעיל בעת שכיהן כשר אוצר ב-2003, בעודו מקצץ בקצבאות הזקנה, מבצע 16(!) קיצוצים בתקציב החינוך תוך שהוא קורא למערכת החינוך "פרה שמנה שלא נותנת חלב", מסית נגד העבודה המאורגנת, מזניק בטירוף את שיעור העסקת עובדי הקבלן, את אי השוויון.
האופציה של דוגמה אישית - פשוט לא קיימת. איך אפשר להנהיג כשהמנהיג כל כך, כל כך, מנותק מעמו. עוד
בפוסט המלא שלי על הנושא, ולתקשורת לחצו כאן:

ועכשיו, יואילו שרים וחכים בעלי חשבונות באי גרזי או באיי קיימן, באיי הבתולה, בגיברלטר או בכל מקום אקזוטי אחר שהוא מקלט מס - להצהיר על כך. בשקיפות. בעקבות הפרשה אני מעלה מחדש את הצעת החוק שלי לגילוי ולשקיפות עניינים של נבחרי ציבור, שנכתבה יחד עם התנועה לאיכות השלטון.  זה בסדר גמור להיות שר או ח"כ עשיר, אבל הציבור חייב לדעת איפה יש ניגודי אינטרסים, וגם איך חי מי שמצביע על העלאת מע"מ, הקפאת שכר מינימום, העלאות מיסים, ועוד. מי שרוצה לקרוא את הצעת החוק במלואה מוזמן לכאן. והנה גם תקשורת.

 

על אידיאולוגיה ותלתלים, או כך הפכתי לחיילת בצבא הפן:

במלאת 20 שנה לערוץ 2, נדב בורנשטיין מראיין אותי ראיון ארוך אבל אני מבטיחה שיהיה מעניין ואף מצחיק ומלווה בהרבה קטעים טלוויזיוניים מהעבר הלא ממש רחוק. (הלילה, ששי, בשעה 15;23 בערוץ 2 מהדורה "מקוצרת" של 45 דקות, ומחר, שבת בתשע בבוקר, הראיון המלא). בין היתר אני מתארת איך הבאתי אל לב הפריים טיים הטלוויזיוני את תמונת העולם הכלכלית והחברתית שנחשבה עד לפני שנים מעטות ממש מוזרה וחריגה אבל היום היא נחלת הכלל, על ארץ נהדרת, על השידור של קריסת מגדלי התאומים, ועל איך ולמה נכנעתי בלי קרב במקום אחד: עשיתי פן. הקליקו על התמונה למעלה לטיזר במאקו.

 

בוגי יעלון אומר מה שנתניהו חושב.  "יעלון, בדברים הקשים, המזיקים והחריגים ביותר שאמר, דיבר גם מגרונם של בנימין נתניהו, גם מגרונו של ליברמן, בוודאי מגרונם של חלק גדול מאנשי הליכוד, הבית היהודי, וישראל ביתנו. זו ממשלת ימין שאינה מעוניינת להבקיע ולו שעל אחד בתהליך מדיני". לראיון בגלי צה"ל אצל ניב רסקין, ועימות שלי באותו עניין עם סגן שר החוץ זאב אלקין מהליכוד בתוכנית הבוקר בערוץ 2 אצל  יואב לימור וגלית גוטמן:

על תג מחיר, תופעה נתעבת ומאורגנת שחותרת תחת יסודות הדמוקרטיה. איך היכולות המדהימות של כוחות הבטחון נעלמות ברגע שנדרשת פעולה מול האלימות והגזענות השיטתיות האלה? ועל הקשר בין משנתו המדינית-גזענית של ליברמן (ה"מתון" החדש) ובין תג מחיר. בהצעה לסדר שלי בנאום במליאה:

ויסקונסין - עוד סיבוב במערכה שלא נגמרת. השבוע הצלחנו לטרפד עוד נסיון מעקף שנועד לכפות את הפעלתה, הפעם בשם חדש, "מעגלי תעסוקה". הנה השאילתא שהגשנו, הנה דברים שלי בועדת העבודה והרווחה השבוע, ולמי שרוצה להעמיק - תולדות המאבק באתר שלי

 

בואו לקורס מארגני עובדים של המכללה החברתית כלכלית. איך מגשימים, איך מתרגמים את השקפת העולם הסוציאל דמוקרטית למעשים ולשנוי של ממש? הנתיבים הם רבים מאוד, וגם השותפים טובים ולא מעטים. המכללה החברתית כלכלית, שלא מזמן מונה לעמוד בראשה רמי הוד, היא שותף עקבי וחשוב במאבק, מאז הקמתה ב 2007. מעל 80,000 עובדים התאגדו בישראל בשלוש השנים האחרונות. בהסתדרות, בכוח לעובדים, בהסתדרות הצעירים, וזה נפלא. איך עושים את זה, שמונה מפגשים של תאוריה ומעשה - שמיועדים לפעילים פוליטיים בעבודה ובמרצ, בעוד קורס של המכללה. מפגש הפתיחה ביום שני 27.1.14, בין השעות 19:00-21:30, ההרשמה מוגבלת ל-24 איש, אז רוצו והירשמו כאן. זו תוכנית הקורס:

 

ויש גם פינת נוסטלגיה, 2007, מתארחת בפתיחה של אחד הקורסים הראשונים:

 

איך עוד משנים? פותחים בלוג ומשפיעים על השיח. מדי פעם אמליץ לכם על בלוגים, היום על "ידועות בציבור" של נוגה כהן, בלוג פמיניסטי חדש  ומעניין שלה.

וכמובן, מממשים את הכוח העצום שיש לציבור: מפגינים. מחר, מוצ"ש, בכיכר רבין, שעה 19:00, מארגנים אנשים טובים ואכפתיים עם בערה פנימית, הפגנה במטרה להזכיר לממשלה שהעם נאנק תחת הנטל ורוצה לקיים חיים בכבוד. בראשם אייבי בניימין וגלילה ונגרוב. בהצלחה. 

למי ציווה הקדוש ברוך הוא את הגז הטבעי? לתשובה? מאחורי הקלעים של שיתופי הפעולה בין ח"כ חרדי לח"כית חילונית, במפגש פומבי של ח"כ משה גפני מיהדות התורה ושלי, לכבוד ט"ו בשבט, יום פתוח בכנסת. לצפיה:

ח"כ, שוטר וצייר. סוף שבוע קשה עובר על משטרת ישראל, יש ניצב בדימוס שלא משנה מה יקרה, אנחנו יודעים עליו בוודאות שהוא נקי כפיים ולוחם בשחיתות, זה ח"כ משה מזרחי. אבל אם לא ידעתם - הוא גם צייר מוכשר. השבוע במסגרת אותם אירועי כנסת פתוחה, הוצגה גם תערוכה של מזרחי:

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית