הזמנה למפגש ודיון פתוח בנושא ביטול חוק ההסדרים

שלום לך,

 

אבקש להזמינך להשתתף במפגש ראשוני וחשוב ביותר של מטה הפעולה במפלגת העבודה לביטול חוק ההסדרים.

 

המפגש ייערך ביום שני 27.08.2012 בשעה 18:30 בבית מפלגת העבודה ברח' ברודצקי 15 בתל אביב ובמהלכו נקיים דיון פתוח ונגבש יחדיו את דרכי הפעולה.

 

מטה הפעולה לביטול חוק ההסדרים הוקם ויופעל על ידי פעילים במפלגת העבודה וזאת לקראת הדיונים על תקציב 2013 ומתוך מטרה לייצר לחץ ציבורי, תקשורתי ופוליטי לביטולו של חוק ההסדרים שנקרא בפי רבים "החוק של פקידי האוצר". לפני כשנתיים פעלה במפלגה יוזמה דומה והוחלט להחיותה מחדש ולהרחיבה לקראת דיוני תקציב המדינה הקרבים ובאים. שותפים ליוזמה פעילי מפלגה רבים וכן פעילים חברתיים.

 

מדובר במאבק עקרוני וערכי ואשמח מאד להזמינך לקחת בו חלק.

 

כמה מילים על חוק ההסדרים:

 

חוק ההסדרים נולד באמצע שנות ה-80 במסגרת תכנית החרום הכלכלית לייצוב המשק ולמרות שמצב החרום הנ"ל כבר מזמן חלף עבר לו מהעולם, ממשיך חוק ההסדרים ללוות אותנו עד עצם ימים ואף במשך השנים מימדיו הלכו והתרחבו.

 

חוק ההסדרים מכיל מאות החלטות, תיקוני חקיקה, גזירות, הפרטות ושינויים מבניים ומשקיים. החוק למעשה מהווה פלטפורמה לקידום החלטות וחוקים אחרים ובשונה ממצב רגיל שבו ישנם חוקים בנושאים מוגדרים אשר מוגשים לכנסת, מועברים לוועדות הרלוונטיות ונדונים בכובד ראש ותוך קיום הליכי בקרה ואישור מוסדרים ע"י הרשות המחוקקת, אזי חוק ההסדרים מוגש כמקשה אחת לועדת הכספים ועל הכנסת לאשרו בתוך פרק זמן מוגדר וקצוב ובצמוד להליכי האישור של תקציב המדינה.

 

חוק ההסדרים מאפשר לממשלה ולפקידי האוצר לנקוט כמידי שנה בצעדים דרקונים וגורליים אשר עוקפים את הליכי החקיקה המסודרים ומעקרים מתוכן את תפקידיה החשובים והמהותיים של הרשות המחוקקת. כך יכולים הממשלה ופקידי האוצר לקדם בקלות הפרטות, גזירות, שינויים מבניים, הקפאות של חקיקה חברתית ועוד.

 

לא בכדי הפך חוק ההסדרים ל"בייבי" של פקידי האוצר. מימדיו הגדולים של החוק והעובדה כי הוא מוגש ומועבר ביחד עם חוק התקציב (שאם אינו מאושר הממשלה נופלת) אינם מאפשרים לחברי הכנסת יכולת אמיתית ללמוד את כל הנושאים שהוא מכיל ולמעשה מונעים ביקורת ממשית.

 

ביטולו של חוק ההסדרים מהווה אבן דרך משמעותית בכל מאבק חברתי שכן ביטולו דומה למאבק על ייבוש הביצה אשר מהווה את בית הגידול הטוב ביותר לעוולות החברתיות מבית מדרשו של האוצר.

 

נתראה במפגש!

 

אשמח לקבל רעיונות, הצעות ותגובות.

 

בברכה,

ערן חרמוני

מזכיר סניף מפלגת העבודה

מודיעין-מכבים-רעות

052-3691782

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית