מטה הפעולה נגד חוק ההסדרים - דיווח והמשך

4.7.2010

שלום לכולם

 

ביום חמישי 01/07 קיימנו מפגש נוסף של מטה הפעולה במפלגת העבודה נגד חוק ההסדרים.

 

ראשית אבקש להודות לכל מי שהיה במפגש ביום חמישי האחרון; בהחלט היה מפגש מוצלח הן מבחינת ההיענות ובעיקר מבחינת הנוכחות של פעילים מרכזיים ביותר במפלגה אשר השתתפותם בתהליך בהחלט מעניקה לנו רוח גבית.

 

במהלך המפגש העלינו כמה נקודות/רעיונות לפעילות ובכלל זה: קידום דיון בהקדם בסיעה בנושא חוק ההסדרים וצמצומו בהתאם להסכם הקואליציוני, בחינת אפשרות לצעדים משפטיים ובכלל זה הגשת בג"צ, בקשה לדיון במוסדות המפלגה, שת"פ עם ארגוניים חברתיים וקידום פעילות ציבורית ברשתות חברתיות/תקשורת ועוד.

 

חשוב לציין כי בסופ"ש פורסם בתקשורת כי בכוונת האוצר להגיש את חוק ההסדרים לממשלה בעוד שבועיים ולכן למעשה עלינו להפעיל את כל הרעיונות והנקודות שהעלינו כבר באופן מיידי.

 

בנוסף ח"כ יחימוביץ חשפה באתר שלה את טיוטת חוק ההסדרים (שעדיין לא פורסמה ע"י האוצר) - להבנתי בנוסף לטיוטה הנ"ל תפורסם בהמשך חוברת נוספת ובה עיקר הקיצוצים התקציביים / גזירות. מצ"ב קישור לאתר של שלי http://www.shelly.org.il/ .

 

יובהר כי טיוטת החוק מלמדת כי חלק גדול מהנושאים הקיימים בו אינם נושאים תקציביים כלל ועיקר אלא עוסקים למעשה בשינויי מדיניות ציבורית/שינויי חקיקה שונים ולמעשה מדובר בטיוטה הסותרת באופן מובהק את ההסכם הקואליציוני עם מפלגת העבודה הקובע כי חוק ההסדרים יצומצם ויעסוק בנושאים ראויים בלבד (ובטח ובטח שלא בשינויי חקיקה ומדיניות שאין בינם לבין התקציב דבר וחצי דבר.

 

במפגש דיברנו על הצורך לפעול במס' צוותים אשר ירכזו את הפעילות בנושאים השונים.

צוות שיפעל מול הכנסת / ממשלה - כגון: קידום דיון בסיעה וכו'.

צוות פנים מפלגתי - גיוס חברי מוסדות לנושא, העלאת הצעה בלשכה וכו'.

צוות משפטי - יבחן האפשרות להגיש עתירה לבג"צ וסוגיות משפטיות נוספות.

צוות ציבורי / ארגונים חברתיים ורשתות חברתיות-ינסה לגבש שיתוף בפעילותנו עם ארגונים חברתיים, הפעלת לחץ ציבורי דרך הרשתות החברתיות וכו'.

צוות הסברה / תגובות - הוצאת הודעות דוברות ותגובות וכו'.

הפעילות בצוותים הנ"ל פתוחה לכל מי שחפץ לפעול בנושא.

 

בשל סד הזמנים הדחוק עלינו לפעול במהירות ולכן אבקש מכל מי שנכון לקחת חלק בעשייה ובפעילות הצוותים לעדכנני במייל חוזר בהקדם האפשרי מתוך הצורך כי הצוותים יפעלו וייפגשו כבר בשבוע הזה

 

אבקש להודות פעם נוספת לכל מי שנכון לקחת חלק בפעילות הנ"ל.

 

אשמח לענות לכל שאלה.

 

שלכם

ערן חרמוני

0523691782


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית