השר בן אליעזר: הוחמצה הזדמנות היסטורית לחולל מפנה דרמטי בשוק העבודה

20.12.2010

 

השר בן אליעזר: הוחמצה הזדמנות היסטורית לחולל מפנה דרמטי בשוק העבודה

 

משרד התמ"ת ימשיך לפעול במרץ לשילוב בני המגזר החרדי בעבודה בכל הכלים העומדים לרשותנו

 

בן אליעזר הודיע כי על בסיס ההמלצות של הפורום החרדי המייעץ שהקים - תגובש תכנית תעסוקה | מחר בשעה 9:00 יסייר בן אליעזר במרכז להכשרת חרדים - 80% מהם אברכים

 

שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר, התייחס לאישור הממשלה בנושא קצבאות האברכים:

 

"לתחושתי מדינת ישראל החמיצה היום הזדמנות היסטורית לתת מענה אמיתי לנושא תעסוקת חרדים. הממשלה יכלה לחולל היום מפנה דרמטי בשוק העבודה, לו רק הייתה מתנה את קבלת הקצבה בעבודה או בהכשרה מקצועית. כפי שכבר ציינתי, הכיוון הוא נכון אבל השהיית הנושא לארבע שנים ללא ההתניה, ואי הכללת בני 29 ומעלה בהסדר זה - מחלישים עד מאוד את מידת האפקטיביות של ההחלטה.

 

חוסר ההחלטיות והחשש לעשות צעד אמיץ בנושא, פוגע בראש ובראשונה במגזר החרדי עצמו וכמובן גם במשק הישראלי. כשר האחראי על התעסוקה, אנחנו חייבים לשלב את החרדים בתעסוקה - כאן ועכשיו, וזהו אינטרס קודם כל של החברה החרדית, בה העוני והאבטלה שוררים בכל מקום.

 

אנו במשרד התמ"ת ממשיכים לפעול במרץ לשילוב בני המגזר החרדים בעבודה בכל הכלים העומדים לרשותנו. משרד התמ"ת מפעיל שלל כלי סיוע ותכניות שונות, על מנת לעודד תעסוקת חרדים, וכך נמשיך לעשות.

 

במסגרת זו פועל כיום פורום מייעץ בתחום התעסוקה לחרדים אשר אמור להגיש את המלצותיו בקרוב. על בסיס המלצות אלו הגורמים המקצועיים במשרדי יגבשו תכנית עבודה לעידוד והגברת היציאה לעבודה של בני המגזר החרדי".

 

הפורום המייעץ הוא תולדה של פגישה רבת משתתפים שערך השר בן אליעזר עם מנהיגי ורבני הציבור החרדי, במטרה למצוא פתרון לתעסוקת החרדים. הפורום צפוי להגיש לשר המלצות אופרטיביות לקידום התעסוקה של האוכלוסייה החרדית, והוא התכנס כבר מספר פעמים. השר בן אליעזר הדגיש בפגישה איתם כי אין בכוונת המשרד לשנות את אורחות החיים של החרדים, אלא לסייע באמצעות כלי המשרד השונים למי שהחליט לצאת לעבודה ולהתפרנס בכבוד - ‏גברים ונשים. בין חברי הצוות: דודי זילברשלג; תא"ל (במיל.) ניסים ברדה; אורי שרף; צבי סילבר; ראובן גורבט; משה שפירא; חיים דיקמן; אברהם שוורץ; יוסי דייטש; שינדי באב"ד; עדינה בר שלום.

 

השר בן אליעזר יסייר ב-20/12 בשעה 9:00 במרכז החרדי להכשרה מקצועית בירושלים.

 

המרכז הוקם בתחילת 1996 כמסגרת לימודית המכשירה גברים ונשים מהציבור החרדי במגוון גדול של מקצועות, מתוך מגמה להעניק לתלמידים החרדים את ההכשרה המקצועית המתאימה, ומתוך כוונה לשלבם במעגל העבודה.

 

רוב ההכשרות ניתנות בערב, דבר המפנה את זמנם של לומדי הקורסים השונים ללימוד תורה וכדומה. במרכז החרדי להכשרה מקצועית לומדים כיום כ-180 סטודנטים, כאשר 80% מתוכם אברכים.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית