ח'כ שלי יחימוביץ: בריוני הגז בפעולה, שביתת הפרקליטים, רדיפת הטוקבקיסטים

19.12.2010

בריוני הגז בפעולה, מה קורה בסדרת טלוויזיה כשהשוטר הטוב מסתבך בצרות,

ולמה זה פוגע בחופש הביטוי לרדוף אחרי טוקבקיסטים

 

עוד שבוע של בריונות והפחדה של בריוני הגז, הודעה שפרסמתי באתר: "שותפויות הגז מנהלות קמפיין אלים ומאיים, מלווה בסילופים קשים של המציאות, כדי להטיל פחד ומורא... כל שהן מבקשות הוא המשך המצב הקיים המעוות, שבו ישולשלו לכיסיהן כל רווחי אוצרות הטבע השייכים למדינה ולאזרחיה, שעה שהציבור יזכה לכמה פירורים... כדאי לנתניהו לעקוב אחרי הלך הרוח הציבורי ולראות שהציבור כולו, ללא יוצא מהכלל, דורש לשתף אותו ברווחי חברות הגז. נתניהו צריך לבחור בין כניעה לשותפויות הגז לבין יצירת נתק בינו לבין אזרחי ישראל." התפרסם בין היתר בדה מרקר, בישראל היום, בגלובס, וב-nrg - וגם כתבה בערוץ 2. שימו לב כמה מעט אינטרסנטים, כמה הרבה רעש ובריונות של הממון הגדול. המעורבות שלכם חשובה מול המודעות בתשלום והטוקבקיסטים בשכר.

 

"אדוני השר, אני מצטערת על כך שאתה מצטרף לקמפיין מחושב ומתוכנן של דלק אנרגיה ושל נובל אנרג'י". ליותר מתעניינים בנושא הגז - מוזמנים להיכנס ל"שעת שאלות" במליאה. אני שואלת את שר התשתיות עוזי לנדאו מישראל ביתנו על תאגידי המים, חברת חשמל, והעלאת מיסוי הגז - ולא מופתעת להיווכח לדעת שהוא מדבר בשפתם של האינטרסנטים ומייצג אותם נאמנה.

 

עובדי קבלן, העבדים של המאה העשרים ואחת. בשני ראיונות לרון קופמן ברדיו תל אביב אני מנסה להסביר במלים פשוטות את מה שאני עוסקת בו כל הזמן - מבוא למהי העסקה באמצעות קבלנים.

 

וגם לוידאו מהשבוע, מועדת הפנים של הכנסת שדנה באסון בכרמל, בהשתתפות הרבה כבאים. צריך לדאוג, בד בבד עם החייאת מערך הכיבוי (אני נאבקת על זה בדיוני התקציב בועדת כספים), שמישהו לא יעשה סיבוב על האנשים המצויינים האלה ויפגע בהם ובחופש ההתאגדות שלהם. המשמרת הצעירה בראשות מיכל בירן הקימה אוהל מחאה מול משרדי הממשלה נגד יבוש מערך הכיבוי, הנה קצת תקשורת משם.

 

רואים סדרות פעולה בטלוויזיה? זוכרים איך כשהגיבור השוטר מסתבך מיד מתייצב לידו נציג האיגוד? אז תתפלאו, בזמן שאצלנו רוצים לגזול מהכבאים את זכות ההתארגנות, ברוב הארצות לשוטרים יש איגוד מקצועי. השבוע בועדת כספים, בדיון על תקציב המשרד לביטחון פנים, פרש השר אהרונוביץ' תמונה מזעזעת של שכר השוטרים, שרבים מהם משתכרים 4500 שקל, במקרה הטוב 5700. אני מאמינה שהתאגדות של השוטרים, במגבלות הקיימות (כפי שגם הערתי לשר אהרונוביץ') תשפר מאוד את מצבם. הנה הצעת חוק שהגשתי בעניין עם ח"כים נוספים.

 

הפרקליטים השובתים. שלא תטעו, בקצה של היחס המחפיר של רה"מ, שר האוצר ושר המשפטים ל-860 הפרקליטים, ששובתים בצדק רב - יש רצון להוציא למיקור חוץ הרבה תפקידים של הפרקליטות. השבוע בועדת העבודה היה עוד דיון בעניינם, (כנסו לקצת תקשורת) עם התבטאויות בלתי נסבלות של שר המשפטים נאמן. אני מאמינה שהישיבה הזאת, יחד עם שיחות לוחצות שלי ושל חיים כ"ץ יו"ר הועדה עם שר האוצר – הובילו לפתח שנפתח השבוע למשא ומתן.

 

טוקבקים יכולים להיות לא נחמדים אבל זו לא סיבה לרדוף טוקבקיסטים ולחשוף את זהותם. הצעת חוק בעייתית ביותר של זבולון אורלב זוכה לתמיכת הממשלה, "איסור לשון הרע, תיקון - חשיפת פרטיטי מעוול", ואני מנמקת התנגדות: החוק ישרת רק תאגידים גדולים ובעלי ממון שישתמשו בהליך המשפטי היקר לשם הפחדה, לעיתים כדי להשתיק עובדים שמשבשים, ובצדק, יחסי ציבור שקריים. כנסו לנאום המלא.

 

פייסבוק - השבוע עברנו את חמשת אלפים האוהדים בעמוד שלי בפייסבוק, אנחנו עומדים על 5240 כרגע. אני מודה לכל אחת ואחד על הקשב למסרים מורכבים ולא תמיד מתאימים לפייסבוק, על האכפתיות, הערכיות, התמיכה, הרמה הגבוהה של התגובות. באתר מתפרסם הפילוח של החברים (הקבוצה הגדולה ביותר היא של גברים מתחילת שנות העשרים ועד תחילת שנות השלושים שלהם) כנסו לאתר לקרוא עוד פרטים, וגם דברי עידוד והסבר לקצת יותר מבוגרים להירשם.

 

סקר חדשות ערוץ 2 קובע שבקרב מצביעי העבודה אני מובילה כמועדפת לראשות המפלגה (25%) ובציבור שניה אחרי מצנע (הוא 19%, אני 18%). לא שאני מאמינה במיוחד בסקרים האלה,  אבל להזיק הם בטח לא מזיקים. כנסו

ולקינוח קריקטורות שלי בגלובס.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית