השר בן אליעזר סייר בקניון: מייחל ליום בו נוכל לבטל את התקנות - כשהתרבות הצרכנית ההוגנת תשלוט בישראל

15.12.2010

מהפיכת הצרכנות יצאה לדרך

 

השר בן אליעזר סייר בקניון: מייחל ליום בו נוכל לבטל את התקנות - כשהתרבות הצרכנית ההוגנת תשלוט בישראל

 


קרדיט: אסף שילה, ישראל סאן

שר התמ"ת וסגניתו אורית נוקד בדקו את מוכנות העסקים לתקנות ביטול עסקה | "זהו יום חג לציבור הצרכנים בישראל", אמר בן אליעזר | ח"כ נוקד: אסור להניח שכל הצרכנים הם רמאים, כמו שלא כל בעלי העסק הם רמאים; הרוב המוחלט בסה"כ רוצה לקבל את הטוב ביותר עבור כספם

 

עם כניסת תקנות ביטול עסקה לתוקפן, סיירו היום (ג') שר התעשייה המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר וסגניתו, ח"כ אורית נוקד בקניון עזריאלי בת"א, על מנת לבדוק את מוכנות העסקים לתקנות החדשות ואת היכרותם של הצרכנים איתן. אל הסיור התלוו הממונה על הרשות לסחר הוגן בתמ"ת, תמר פינקוס, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, אהוד פלג, סמנכ"ל משאבי אנוש בתמ"ת משה לביאן והממונה על מחוז המרכז בתמ"ת יעקב מלול.

 

"הרעיון הוא שאדם נכנס לחנות, קונה את מה שהוא חושב שהוא צריך, מגיע הביתה ומודד, מבין שזה לא מתאים לו ועל פי התקנות הוא יכול להחזיר ולקבל את כספו", הסביר השר בן אליעזר לאחד מבעלי העסקים. "מבדיקות שעשינו זה רק הגביר את הסחר ומזה שני הצדדים הרוויחו. אין ספק שזה מנוע צמיחה, ואני מבין את החששות אבל אני מבטיח דבר אחד, כמו בצבא - תוך כדי תנועה ואש אתה מתקן. חשוב לי לציין, לקנות זה לא התאבדות, אני לא קונה כדי להיפטר מהכסף, אלא כדי ליהנות ממנו".

 

בן אליעזר הוסיף כי מדובר ביום חג לצרכנים בישראל. "התחלנו היום מהפיכה של צרכנות לטובת העם בישראל, ולטובת תרבות צרכנית בה ההוגנות שולטת". הוא ייחל ליום בו כלל לא נצטרך להחיל את התקנות מכיוון שהתרבות הצרכנית ההוגנת - תנצח.

 

השר סיכם את סיורו ואת מפגשיו עם העוסקים והצרכנים. "שמעתי את הצרכנים מרוצים מאוד מהתקנות, וזה ברור. שמעתי עוסקים קצת פחות מרוצים, אבל מוכנים להתמודד עימו וגם לנסות להרוויח ממנו".

 

סגנית שר התמ"ת, ח"כ אורית נוקד אמרה כי ח"כ נוקד אמרה לבעלי העסקים כי אסור להניח שכל הצרכנים הם רמאים, כמו שלא כל העוסקים הם רמאים; הרוב המוחלט בסה"כ רוצה לקבל את הטוב ביותר עבור כספם". היא הוסיפה כי היא יוצאת מהסיור מעודדת. "בסופו של דבר מדובר בעסקה שמשתלמת לשני הצדדים".

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית