ח'כ שלי יחימוביץ: זו ציפור? זה מטוס? לא, זה הסופרטנקר עם הסופר ביבי שבא להפקה טלוויזיונית מקוממת ומגוחכת.

12.12.2010

זו ציפור? זה מטוס? לא, זה הסופרטנקר עם הסופר ביבי שבא להפקה טלוויזיונית מקוממת ומגוחכת. שני חוקים שלי נכנסו לספר החוקים, ועל התלוש שלי

שלום לכולכם,
 

טור לסיכום השבוע בבלוג: "זו ציפור? זה מטוס? לא, זה הסופרטנקר עם הסופר ביבי שבא להפקה טלוויזיונית מקוממת ומגוחכת: מצטלם על רקע להבות, במסוק, מעיין בפרצוף חמור סבר במפות. עוצר לעיני מצלמות את שיירתו למראה הסופרטנקר בשמיים ועולה על פגוש של רכב כדי לצפות בו בהערצה. נוסע לקבל בשדה התעופה את האווירון הגדול-גדול, משל היה מדובר בנשיא ארה"ב בכבודו ובעצמו שבא להצילנו, ולא במטוס של חברה אמריקאית פרטית שהושכר תמורת הון עתק באינטרנט. מי צריך מערך כבאות, מי צריך הנהגה אחראית צופה פני עתיד וקשובה לזעקת השטח, מי צריך מדינה בכלל? תמיד אפשר להזמין את הסופרטנקר.
 

חשוב לי שמהאסון הכבד הזה לא נצא רק עם תחושת מיאוס וכעס כללית, אלא שנשים את האצבע על התופעה הקטלנית של הרס מכוון של כל מה שהוא ציבורי ושייך למדינה כולה, עד לריקונה של המדינה, שהיא הריבון, מכל תוכן - והפקרתה לשלטון בעלי ההון. חשוב לי שתהיו המסבירים האפקטיביים של מה שבאמת קרה כאן. שתצטרפו אלי ביתר שאת למאבק התמידי על שמירת המדינה היחידה שיש לנו..."

 

עד כאן קטע מהטור, כי הדברים שיש לי לומר לכם על האסון בכרמל הם רבים מכדי להכילם במייל הזה, ואני מזמינה אתכם לקרוא את הטור המלא, ובו גם קריאה מודרכת בדו"ח מבקר המדינה, על טלוויזיה ועל מציאות ומה הלאה.

 

כבאי חייב להאמין באלוהים, כי התפילה היא חלק בלתי נפרד מהפעילות המבצעית שלו. הוא מתפלל שבבלוני החמצן שלו יש חמצן, הוא מתפלל שהרכב לא יתקע, הוא מתפלל שהשריפה לא תהיה בקומה השביעית, כי הסולמות העתיקים מגיעים רק לקומה שישית, הוא מתפלל שאחד הנפגעים יהיה בהכרה ויוכל להושיט לו סיוע, הוא מתפלל שבינתיים לא תפרוץ שריפה במקום אחר. תפילה ועוד תפילה, נס ועוד נס. עד שדווקא בחנוכה נגמרו הנסים, והיוונים באו להצילנו. זה טור נוסף שלי, מלפני שבוע, שמתאר איך עבדה שיטת הייבוש.

 

ראיונות בטלוויזיה - אצל גאולה אבן בערוץ 1 ובמהדורה ראשונה בערוץ 2 אצל תמר איש שלום. ברדיו אצל אביב לביא ואסף ליברמן בגל"צ ואצל עמנואל רוזן ובן כספית. עוד הרבה תקשורת כאן.

 

וגם - נאום במליאה מיד אחרי האסון, ועוד נאום על הניסיון הנואל לפרק בהזדמנות לא חגיגית זאת את ארגון העובדים של הכבאים – דיווח מוועדת הכספים על ישיבות שהיו השבוע עם מבקר המדינה לינדנשטראוס, עם שר הפנים אלי ישי, ועם הממונה על התקציבים. גם ב-ynet.

 

אם האוצר ימשיך לייבש גם את הפרקליטות, שלטון החוק יקרוס. ראיון אצל קרן נויבך על הקשר בין מה שקרה בכיבוי ובין שביתת הפרקליטים. "כשמדברים על חוסן של מדינה מדברים על החוסן של הצבא ושל העורף, אבל גם על חוסנו של שלטון החוק שלה. היכולת להרשיע אנסים, להילחם בשחיתות, בעבירות צווארון לבן... אם המערך הזה ימשיך להיות מיובש, הוא פשוט יקרוס. לא תהיה לנו מדינה, לא יהיה שלטון חוק. רוצחים ילכו הביתה, עברייני צווארון לבן יחגגו על חשבון הציבור, בעלי הון יעשו ככל העולה על רוחם". עוד על שביתת הפרקליטים.

 

חזון אחרית הימים באתר החרדי "בחדרי חרדים" שבוחר בי ליקירת השבוע בגלל שסירבתי להשתתף בעליהום האופנתי על אלי ישי. כנסו

 

ובתוך כל זה שני רגעים טובים, כששני חוקים שלי צולחים את הקריאה השניה והשלישית במליאה ונכנסים לספר החוקים. חוק הדגל, שמחייב לרכוש את דגלי הלאום רק בישראל, ויציל מתפרות, וחוק הנגשת התחבורה הציבורית להקמת מאגר מידע משותף חינם און ליין לאוטובוסים, רכבות, רכבת קלה וקוי שרות, ולהצבת שילוט דיגיטלי בתחנות האוטובוס המעדכן מתי האוטובוס יגיע .

 

שעות נוספות? לא בבית ספרנו. בדיון שקיימנו בועדת העבודה והרווחה, התברר שבמסגרת הרפורמה ברשות השידור, יש כוונה להעסיק עובדים בחוזים של 4500-5600 שקלים ב"חוזה גלובלי" ותוך הודאה בריש גלי שגם אם יעבדו עשרים שעות ביממה לא יקבלו אגורה אחת יותר. הבהרתי להנהלת הרשות שזה פשוט לא חוקי, שלחתי אותם לעיין בתיקון 24 שלי לחוק ההגנה על השכר  (הידוע בשם "חוק התלוש"), והמחשתי באמצעות השכר שלי כשעבדתי בחדשות ערוץ 2, מתי באופן נדיר כן מותר שלא לשלם שעות נוספות.

 

תהנו מהחורף שסוף סוף הגיע, ושבת שלום

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית