ח'כ שלי יחימוביץ: בית ספר לעשירי כפר שמריהו - במימונכם; עוד חוק, לטובת משתמשי התחבורה הציבורית - מגיע לגמר, הלוביסטים משתלטים על חיי הכנסת, ושתי בקשות להתגייסות בסוף

21.11.2010

 

בית ספר לעשירי כפר שמריהו - במימונכם; עוד חוק, לטובת משתמשי התחבורה הציבורית - מגיע לגמר, הלוביסטים משתלטים על חיי הכנסת, ושתי בקשות להתגייסות בסוף

 

שלום לכולכם,

 

התנצלות כבר בהתחלה - בגלל הנפילות הרבות שהיו באתר החלפנו חברת אחסון. כתוצאה מכך, כשניסיתם להשיב על המיילים "פוליטיקה היא כלי למימוש השקפת עולם ודרך ולא מטרה בפני עצמה" ו"תחי מדינת ישראל - צרור בשורות טובות" לא הצלחתם לעשות זאת. אז אם זה עוד רלוונטי - שלחו לנו שוב את המייל.

 

מנכ"ל בנק הפועלים ואתם. תודה על המכתבים היפים שכתבתם למנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן, אחרי שהתחייב להזמין מעתה רק דגלים תוצרת הארץ לקמפיין של הבנק ביום העצמאות. מתברר שהוא קיבל מכם יותר ממאה מיילים, ניחש ידו של מי במעל והתקשר להודות. ביקורת על השיטה היא חיונית, אבל כשמישהו פועל כהלכה - מועיל ונכון לחזק אותו. שלחו לי העתקים ממה שכתבתם.

 

חוק שלי שאני מאוד אוהבת, שעניינו התחבורה הציבורית - מגיע לגמר. שילוט דיגיטלי דינמי בתחנות המדווח מתי מגיע האוטובוס, מאגר מידע מרכזי משותף לכל סוגי התחבורה הציבורית זמין חינם בטלפון, אס.מ.ס ואינטרנט ועוד. בעלויות החוק ישאו במשותף המדינה, הרשויות המקומיות והמפעילים. ייהנו ממנו בעיקר אנשים עניים, חיילים, חרדים, עובדים זרים, וגם ציבור גדול ממעמד הביניים שעושה שימוש בכלים החיוניים האלה. בקרוב יוצבע בקריאה שניה ושלישית במליאה הנה ההודעה לעיתונות (למתעניינים, יש בה גם לינקים לחוק עצמו ולהסכם שלנו עם משרד התחבורה) וגם ידיעות בנושא באנארג'י וישראל היום.

 

להבין מה קורה בבית המשפט צריך, לא? זה קצת קשה כשאתה דובר רק אמהרית, רוסית או ערבית. עוד חוק נחמד של שלמה מולה ושלי עבר בטרומית, והוא מחייב את בתי המשפט למנות לבעל דין שאינו דובר עברית מתרגם מוסמך, גם בהליכים שאינם פליליים.

 

שיא חדש בהפרטת מערכת החינוך. בית ספר לעשירים בלבד, "חברותא", לילדי כפר שמריהו בעיקר, שהקים דרור אלוני, יו"ר מועצת כפר שמריהו. 35 אלף שקלים בשנה זה תנאי הכניסה הראשוני, ולא די בזה, אלא שהם דורשים גם הכרה רשמית, שמשמעה גם תיקצוב עמוק של המדינה! כלומר, משתכרי שכר ממוצע, ששולחים את ילדיהם לבית ספר ממלכתי רגיל, יממנו מכיסם את הגטו הזה לעשירים בלבד. צריך לציין לשבח את שר החינוך גדעון סער, שמנהל מערכה חשובה נגד הפרטת החינוך הציבורי, ומתכוון לערער על ההחלטה השיפוטית להכיר בחברותא. הנה שאילתא שהגשתי בעניין כבר באפריל, יחד עם תשובת השר, ראיון שלי השבוע אצל קרן נויבך בנושא, נאום קצר במליאה, ואני גם מפנה אתכם למאמר מעניין בפייסבוק של ראש עיריית ת"א רון חולדאי, בעברו מנהל בית ספר, היוצא בחריפות נגד תופעת "חברותא": "...במובנים רבים זו סכנה קיומית, המאיימת על החברה שלנו אף יותר מזו הנשקפת מצד בתי הספר של הציבור החרדי, או האיסלאמי, שהציבור החופשי ממילא מדיר מהם את רגליו... בדין סברו מייסדי המדינה שיש להקים מערכת חינוך חינם, ממלכתית ושוויונית, שתוכל לשמש בסיס לבנייתה של חברה צודקת יותר... היום, נראה שהם מתהפכים בקברם, כאשר כספי החינוך הממלכתי משמשים למימון, בחסות החוק, של מסגרות בדלניות לעשירים".

 

הלוביסטים. מוזמנים להיכנס להופעה שלי ב"פוליטיקה" אצל עודד שחר. "זה צי ענקי שמופעל על ידי בעלי ההון, ומקבלים המון כסף כדי לקדם את האינטרסים של אותו בעל הון. ומה נורא בזה? שלמקבלי שכר מינימום, עובדי קבלן – אין לוביסטים. קיבלתי החלטה עקרונית שאני לא עובדת דרך לוביסטים, כיוון שזה לא דמוקרטי בעיניי. אני מחויבת לציבור הרחב. לא לתשובה, לא לדנקנר, לא לאריסון".

 

שימו לב כמה כסף הולך להישפך עכשיו על הקמפיין של תשובה נגד העלאת המיסוי על רווחי הגז. צביקה זרחיה מגלה בדה מרקר: "תשובה בוחן קמפיין תקשורתי נגד המלצות ששינסקי; על הכוונת: יחימוביץ' ושטייניץ. כמה משרדי פרסום - בהם אדלר-חומסקי, באומן-בר-ריבנאי ועומק התודעה - הציגו הצעות לקמפיין בעניין. עלות הקמפיין 5 מליון שקלים".

 

וכל הכבוד לסטודנטים מרטין וילר, יעל סיני ואיתי גוטלר, חברי תא "אופק" והמשמרת הצעירה, שלא מרפים מהמאבק להגנה על המנקות באוניברסיטה העברית. אחרי שהאוניברסיטה החליפה קבלני ניקיון מבלי לדאוג לזכויות המנקים, ואחרי שפוטרו שלוש המנקות שהעיזו לעמוד על זכויותיהן - הם וחבריהם חסמו את הכניסה לקמפוס. פאטמה שתאוי, אחת המנקות שפוטרו, עמדה בראש המחאה. אחרי חודש של צעדי מחאה כאלה הוחזרו המנקות המפוטרות לעבודה והאוניברסיטה מינתה עו"ד המתמחה בזכויות עובדים, שיפקח על חברות הקבלן ויוכל להטיל סנקציות כספיות של ממש בגין הפרת זכויות.

 

אחיות בריאות התלמיד מממשיכות להירמס, ואיתן גם בריאות התלמידים. ככה זה כששירות ממלכתי מופרט ועובר לקבלנות. כנסו לכתבה של מיטל יסעור בת אור בווינט: "אחות בבית ספר, עובדת חברת נטלי שאחראית על ביצוע חיסונים ובדיקות ראייה בתלמידים, קיבלה מכתב נזיפה חריף על כי לא עמדה במכסה היומית שלה - 60 בדיקות ראייה לתלמיד ביום, ו-30 שניות לפתיחת תיק לתלמיד. ח"כ יחימוביץ': "מכתב מחריד". מי שרוצה לדעת גם על ההסטוריה של הפעילות שלנו מוזמן להיכנס לכאן.

 

מפקד: אנחנו ממשיכים בהתפקדות. מי שרוצה לחזק אותי ולהביע בי אמון, מוזמן להבליג לרגע על כל מה שהוא חש כלפי מפלגת העבודה, ולעשות את זה בשבילי. המעוניינים להתפקד או לפקוד אחרים, כנסו לכאן.

 

תרומות: קראתי היום שרמטכ"ל מלחמת לבנון השנייה (זה שמכר את מניותיו ערב פרוץ המלחמה) כבר גייס חמש מאות אלף שקל, או דולר, להתמודדות הפוליטית שהוא מתכנן. כיוון שאני מתעקשת שלא לגייס תרומות גדולות מבעלי הון וממילא אין לי את יכולות הגיוס של חלוץ - אני דבקה בשיטת התרומות הקטנות. כשמגייסים סכומים קטנים זה צריך להתפרש על פני זמן, ולכן אם אתם רוצים לתרום להתמודדות הבאה שלי כנסו לכאן.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית