ח'כ שלי יחימוביץ: תחי מדינת ישראל. צרור בשורות טובות

14.11.2010

תחי מדינת ישראל. צרור בשורות טובות

 

הי חבר'ה,

 

שבוע טוב של הישגים עבר על כוחותינו. שתי המסקנות שלי כבר בהתחלה. האחת: חשוב לחצוב ולחצוב ולהתעקש וללכת נגד הזרם גם כשהמאבקים דורשים סבלנות והתמדה; השניה: שלפנינו עוד דרך ארוכה וקשה שדורשת מאתנו מחוייבות גבוהה והרבה כוח.

 

"אתמול נרשמו שני הישגים חשובים לאינטרס הציבורי ולמשק הישראלי." כותב סמי פרץ, עורך דה מרקר, בעיתונו. "בשתי יוזמות בעלות חשיבות ציבורית מהותית נרשמה קפיצת מדרגה, בזכות נחישותם של שר האוצר יובל שטייניץ, שמוביל שינוי בחלוקת ההכנסות מגז, וח"כ שלי יחימוביץ' שמנהלת זה שנתיים מאבק לריסון שכר מנהלי החברות הבורסאיות..." למאמר המלא של פרץ, וגם לראיון שלי אצל רינו צרור שמקיף את שני העניינים האלה גם יחד. בראיון יש גם דברים בוטים שאני מטיחה ביועצו הכלכלי של נתניהו, יוג'ין קנדל, שנתקע בתוך קפסולת זמן בעידן תאצ'ר.

 

שכר הבכירים - ועדת השרים שהוקמה כדי לקבור את החוק שלי ושל חיים כץ הפתיעה ופרסמה תזכיר חוק (טיוטת חוק להערות) טוב ממה שחשבתי. לא מספיק טוב, אבל מפתיע לטובה. מרב ארלוזורוב: "מרחיק לכת אך לא מספיק - כך הגיבה ח"כ שלי יחימוביץ' על הצעת החוק של שר המשפטים, יעקב נאמן, בנוגע להגבלת שכר הבכירים. יחימוביץ' ראויה לקרדיט על הצעת החוק - היא זו שהניעה את התהליך של טיפול חקיקתי בשכר הבכירים, והיא יכולה להיות גאה בתוצאה..." גלובס: "תקרה לאופציות, בונוסים ומצנחי זהב לבכירים. הוועדה קובעת כי יש להימנע משכר בכירים "לא סביר" ומאמצת, באופן חלקי, את הצעתם של הח"כים יחימוביץ' וכ"ץ, שביקשו לקשור בין שכר המנהלים לבין שכר העובדים הזוטרים" כלכליסט: "ניצחון לשלי יחימוביץ' וחיים כץ? ועדת השרים לבחינת שכר הבכירים החליטה היום להפיץ תזכיר חוק של משרד המשפטים והרשות לניירות ערך שיטיל הגבלות משמעותיות על קביעת השכר של בכירים בחברות ציבוריות" וגם כתבה בערוץ 2, וראיון ביומן הערב של קול ישראל.

 

תחי מדינת ישראל. ועדת ששינסקי לתמלוגי הגז מפרסמת המלצות מצויינות להעלאת מיסוי משמעותית על אילי הגז. המלצות רציניות שנותנות לעשירים להתעשר אבל דואגות גם לציבור. הנה הדיווחים בעניין בדה מרקר ובגלובס. וכל הכבוד לשר האוצר יובל שטייניץ, לא רק על הובלת המהלך, אלא גם על הרטוריקה הלאומית לטובת הצדק: "אוצרות הטבע של ישראל שייכים לעם ישראל". אהבתי גם את "תחי מדינת ישראל" של הפרופסור המאופק ששינסקי. ש"הואשם" בשמאלנות בקמפיין מכוער שתשובה לא התנער ממנו עד היום.

 

שימו לב, בשני העניינים האלה (הגז ושכר הבכירים), המאבק רק בחיתוליו, וההמלצות של שתי הועדות יעברו דרך קשה של איומים, לחצים, ופיתויים לשרים ולח"כים חלשים. כמובן שנצטרך אתכם.

 

עוד חדשות טובות. "יחימוביץ' ביקשה ובנה"פ ירכוש דגלי ישראל רק מתוצרת הארץ" מדווח גלובס. ואכן, אחרי שנים שבכל יום עצמאות מחלק בנק הפועלים חינם בקמפיין ציוני שהוא בעצם ההיפך מציונות, דגלי ישראל שיוצרו בסין - על חשבון מקומות העבודה של פועלים ישראלים – נענה מנכ"ל הבנק לבקשה שלי להפסיק עם זה. הנה המכתב. הבנק הודיע לי שלא ירכוש יותר דגלים בסין, וכבר ביום העצמאות הקרוב ירכשו הדגלים בארץ. הזמנה כזאת יכולה להציל כמה מתפרות, וכמוה גם חוק הדגל שלי ושל אקוניס (ליכוד), ווהבה (קדימה) ומילר (ישראל ביתנו), שמתקדם במהירות, עולה כבר לקריאה ראשונה, ומחייב מוסדות לרכוש דגלים רק בישראל.

 

יש לי בקשה מכם: שבו וכתבו מייל יפה למנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן, שבחו אותו על ההחלטה שלו, והסבירו לו איזו תרומה יש בכך למדינה. הנה המייל שלו zion.keinan@mailpoalim.co.il חיזוקים חיוביים על מעשה ראוי חשובים לא פחות מביקורת ואפילו יותר! הנה תזכורת איך כותבים מייל אפקטיבי, ואנא עשו זאת מכל הלב ובלי עקיצות.

 

בחזרה למציאות. דו"ח העוני מתפרסם ו"מגלה" לנו את הידוע: יותר ויותר עובדים כנסו לראיון שלי בעניין בערוץ 10: למאבק בעוני תהיה משמעות רק אם יועלה שכר המינימום באופן משמעותי, תופסק ההעסקה ההמונית באמצעות קבלנים ויאכפו חוקי העבודה.

 

מקום שני אחרי אשכנזי. גנרל זה גנרל, אבל בכל זאת סקר טוב שעשה מכון "דיאלוג" לערוץ 10, ובו בין היתר שאלו את הציבור מי מתאים לעמוד בראש מפלגת העבודה. "במקום הראשון נמצא הרמטכ"ל גבי אשכנזי עם 29%, למרות שהוא בכלל לא יכול להתמודד כרגע," מדווח רביב דרוקר, "אחריו מפתיעה שלי יחימוביץ', שאפילו לא הודיעה על התמודדות אבל נמצאת במקום השני עם 18%, במקום השלישי נמצא השר יצחק הרצוג עם 14% ויושב ראש העבודה אהוד ברק רק במקום הרביעי עם 11%." לכתבה.

 

אני מקבלת הרבה מאוד מיילים של תמיכה מאנשי ימין, שותפים לדרך החברתית-כלכלית, ובחודשיים האחרונים הם אפילו התפקדו בשבילי, לרבות תושבי התנחלויות. לא אסתיר שזה חשוב ומשמעותי בעיני, כפי שאני טורחת להבהיר שוב ושוב: העיסוק האובססיבי בימין ושמאל מדיני לא רק שאינו מביא לתוצאות ואינו קשור אליהן, אלא שבינתיים עברה המדינה תהליכים הרסניים שהביאו לריקבון פנימי כזה, שגם שלום כולל במזרח התיכון לא ירפא. בעל הטור ד"ר דוד מרחב מפרסם בעיתון הימין "מקור ראשון" טור מעניין שנושא את הכותרת "שלי רוצי לראשות מפלגת העבודה".

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית