ח'כ שלי יחימוביץ: פוליטיקה היא כלי למימוש השקפת עולם ודרך ולא מטרה בפני עצמה

7.11.2010

 

פוליטיקה היא כלי למימוש השקפת עולם ודרך ולא מטרה בפני עצמה

 

שלום לכולכם,

 

בטח שמתם לב שלא השתתפתי במלחמת הכל בכל שאפיינה את מפלגת העבודה בשבוע האחרון, ולא במקרה. פוליטיקה היא כלי למימוש השקפת עולם ודרך, ולא מטרה בפני עצמה. וכשהיא הופכת למטרה בפני עצמה - אני לא שם. הקרב שלנו הוא לא קרב אישי אלא קרב אידיאולוגי. כן, אני נאבקת ומתכוונת להמשיך להיאבק בכל הכוח, ובכלים פוליטיים - כדי לממש את הדרך שלנו. אבל במקום שבו אני רואה קבוצה של פוליטיקאים נאבקת על השלל ההולך ומתמעט ושוכחת על מה ולמה התכנסנו כאן - לא אהיה.

 

דגל כחול לבן שיהיה באמת כחול לבן. על חוק הטקסטיל הביטחוני שמתקרב לגמר אני עובדת כבר שלוש שנים, חוק הדגל, שהוא קטן יותר אבל צודק לא פחות, מתקדם, בלי לפתוח פה לשטן, באופן חלק ומהיר. השבוע הוא עבר בקריאה טרומית ויידון כבר ביום שני הקרוב בועדת הכלכלה. החוק יאסור ייבוא דגלי ישראל, יחייב רוכשים בישראל, מבנקים ועד משרדי ממשלה לרכוש רק דגלי כחול לבן שהם באמת כחול לבן, ויציל מסגירה שני מפעלי דגלים וכמה מתפרות על עובדיהם. השבוע השתתפתי בכנס של ארגון ה-*OECD בפאריס, כנציגת הכנסת. זה ארגון נאו ליברלי שמקדש את השוק החופשי, אבל אפילו בו דיברו פרלמנטרים ממדינות שונות, שעוסקים, כמוני, בכלכלה, על הצורך להכניס שפיות בשווקים הפתוחים ולגונן ככל האפשר על הייצור המקומי. אם הם יכולים, אז בטח גם אנחנו. (*OECD - ארגון בינלאומי של 33 המדינות המפותחות המקבלות את עקרונות השוק החופשי).

 

"הפרובוקציה הובילה לשינוי" כותב הבוקר צבי זרחיה, בדה מרקר, על שכר הבכירים: "כששלי יחימוביץ' הציעה להגביל את שכר הבכירים היא זכתה לקיתונות של בוז מצד שרים ובכירים במשק. אלא שהציבור היטה את אוזנו ולממשלה לא נותר אלא לדון בנושא ברצינות. בקרוב יגובשו המלצותיה לחקיקה בנושא. לפעמים גם הצעת חוק שולית יכולה להרעיד את המשק." לכתבה המלאה.

 

דגימה מהדברים הקטנים שאנחנו עושים כל הזמן, בלי לעדכן אתכם בדרך כלל: תכתובת עם המפקח על הבנקים שהובילה לכך שמבקשי מקלט יוכלו לפתוח חשבון בנק ולהפסיק להסתובב בעל כורחם עם כסף מזומן ולהיות יעד למעשי שוד; התכתבות עם סגן שר הבריאות שהובילה להנחיה האוסרת לגבות סכומים מופקעים על תיק רפואי במעבר מקופה לקופה, והמשך תמידי של מעקב אחרי הפרות של חוק הזכות לעבודה בישיבה שחוקקתי.

 

מהו המפקד בשבילי? אתם מתנדבים במשרד בהמוניכם, ובלעדיכם פשוט לא היינו מתגברים על העומס. אז תודה ושוב תודה. היום אני מבקשת עזרה באופן ממוקד בכל מה שקשור במפקד. כלומר לבוא אלינו ולהתקשר לכל מי שהביעו נכונות להתפקד בשבילי למפלגת העבודה. אני יודעת שהשם "מפלגת העבודה" גורם לחלק מכם תחושות לא נעימות, בלשון המעטה, ובמיוחד השבוע. אז חשוב לי להבהיר. המפקד נועד  לחזק אותי, וכמובן את הדרך הסוציאל דמוקרטית שאני מובילה, בלי קשר להתפתחויות מפלגתיות כאלה ואחרות. זו הבעת אמון בי, ואני מבטיחה לכם שלא אפר את האמון הזה ושנמשיך לנוע קדימה כקבוצה אידיאולוגית חזקה. מי שרוצה לעזור לנו בזה, שיכתוב לכאן.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית