ח'כ שלי יחימוביץ: נוחי דנקנר הורס את הנגב, מה עם הרופא שמשתכר 7000 שקלים? ויסקונסין מרימה את ראשה המכוער, ועוד...

31.10.2010

 

נוחי דנקנר הורס את הנגב, מה עם הרופא שמשתכר 7000 שקלים? ויסקונסין מרימה את ראשה המכוער, מוטי גילת משתעשע ברעיון שאקים מפלגה, ובקשת עזרה ממעצבי האתרים שביניכם

 

שלום לכולכם,

 

האקזיט הקטלני של נוחי דנקנר: הרס מכתשים אגן. מכתב פומבי שלי לנוחי: "...עצור את מכירת מכתשים אגן לסינים. זהו מפעל ציוני, לאומי כלכלי וחברתי, ולא מכשיר פיננסי לגריפת רווחים מהירים. בני אדם הם שהביאו לכך שהחברה הצליחה... השלכתם ככלי אין חפץ כדי לסייע לך בהתעשרות מהירה, היא מעשה שאינו מתקבל על הדעת... נזקו של המעשה מוחק כל תרומה שתרמת אי פעם למתנ"ס כזה או אחר..." למכתב המלא. וגם לסיקור ישיבת ועדת הכספים שבה, ממש כמו בישיבה על הגז של תשובה, עסקו חלק מהח"כים בהשתחוויות והתרפסויות לפועלו של המלך נוחי. לראיון שלי בעניין אצל קרן נויבך ב"סדר יום", ולפרגון יוצא דופן של העיתונאי והפרשן הכלכלי עודד שחר, בשידור, מיד אחרי הראיון. וגם לרדיו דרום וגלובס באותו נושא. באתר מתפרסם גם מכתב עצוב ומאופק ששלחה לי עובדת במכתשים. מומלץ לקרוא.

 

יש כנסת אחרת, ולא כולם עובדים אצל בעלי ההון. ח"כים מכל סיעות הבית, מימין ומשמאל (נו טוב, חוץ מישראל ביתנו כמובן), וגם יו"ר הכנסת רובי ריבלין, התייצבו לישיבת השדולה להעלאת תמלוגי הגז. קראו סיקור של צבי זרחיה בדה מרקר.

 

אז איך זה שהרופא שמשתכר 7000 שקלים בבית חולים ממשלתי לא קיבל השבוע שום כותרת? קראו על הרופאים, המורים והשוטרים שהם שיאני השכר הנמוך במגזר הציבורי, ומהווים את הרוב שם. חוק שחוקקתי מכריח את האוצר לפרסם בדו"ח על השכר במגזר הציבורי נתונים גם על העובדים העניים והרגילים. האוצר ציית לחוק ופרסם את הנתונים, אבל במצגות לתקשורת השבוע, העדיף לספק כותרות על הקומץ הזעיר שמשתכר שכר גבוה. אחרת, איך תתבצע ההסתה נגד המגזר הציבורי? קבלני כ"א חמקו מהחוק משום ששינו את מעמדם ל"ספקי שירותים", וכמובן שזה היעד הבא שלי. הפירוט המלא באתר, וגם בידיעות ב-ynet ובדה מרקר.

 

תוכנית ויסקונסין, להעשרת כמה יזמים פרטיים ולהתעמרות במובטלים - שבה ומרימה את ראשה המכוער. האוצר, בשיתוף פעולה נלהב של שר התמ"ת פואד, שב והעלה השבוע את החוק לויסקונסין בפריסה ארצית. זה אחרי שוועדת העבודה והרווחה שאני חברה בה, תוך איחוד שורות רב-סיעתי, סירבה לאשר את התוכנית והביאה לסיום הפיילוט שלה. אנחנו כמובן נחדש את המלחמה להורדתה מסדר היום. כנסו לראיון שלי אצל אברי גלעד בערוץ 2, לנאום בכנסת, ול-.ynet

 

פגועים מלידתם. אחרי שהצטרפתי אל מאיר שטרית בהצעת חוק שמצד אחד תעניק אוטומטית פיצוי לילדים שהם פגועים ונכים מלידה, אבל בכך תשלול מהם את הזכות לתבוע פיצוי נוסף בבית המשפט - חזרתי בי והסרתי את שמי ממנה. למה? למתעניינים, כנסו להתכתבות שלי עם ד"ר שרון איילון, אמא של ילדה נכה.

 

"מציל עני מחזק ממנו" במסגרת ההילולה (המעט מופרזת) במלאת 60 השנה להיווסדה של גל"צ, שידרתי עם אורי אורבך את "מה בוער". זו תוכנית שהגשתי כמחליפה של רזי ברקאי במקביל לעבודה בערוץ 2 (אחרי שעזבתי את "הכל דיבורים" בקול ישראל). בין היתר אורי ואני אירחנו זמר ויוצר שאנחנו אוהבים: קובי אוז. אתם מוזמנים להיכנס ולשמוע את האייטם, שמורכב משיחה, מוסיקה, ועוד שיחה אחר כך על עניינים של צדק, כלכלה, ומוסיקה.

 

"יחימוביץ, בעזרת נתניהו", כתבה בישראל היום. האם ח"כ שלי יחימוביץ' באדיבות ובתרומת ממשלת נתניהו ושריו האנטי-חברתיים, תקים מפלגה חברתית אמיתית? מוטי גילת משתעשע ברעיון שאקים מפלגה, וגם מביא סקר מעניין. כנסו לקרוא.

 

יש מעצבי אתרים בקהל? האתר שלי הוקם בידי מתנדבים, מופעל בתוכנה חינמית, ומתוחזק בעיקר בידי מתנדבים (וזו ההזדמנות להגיד תודה לחייל המקסים והגאון ירון, שמאז שפרץ לנו לאתר לפני שנתיים, כשעוד היה תיכוניסט - עושה בשבילנו עבודה נהדרת בהתנדבות). כעת אנחנו רוצים לשדרג אותו מבחינה גראפית ולרענן אותו קצת, ואני פונה אל מעצבי האתרים שביניכם ומבקשת עזרה. מי שמסוגל ורוצה לתרום לנו מכישוריו, מוזמן לכתוב לכאן.

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית