שר התמ"ת, בן אליעזר, יארח את בכירי התעשייה והמדענים מאירופה לרגל תחילת שנת היוריקה בישראל

25.10.2010

 

ביום רביעי: תחילת שנת יוריקה בישראל -

שר התמ"ת בן אליעזר מארח במרכז רבין בת"א את בכירי התעשייה והמדענים מאירופה

 

להלן לו"ז שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר הפתוח לסיקור תקשורתי בשבוע הקרוב:

 

יום רביעי, 27.10.10, 19:30 במרכז רבין בת"א: תחילת שנת הנשיאות של יוריקה בישראל

 

שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר ויו"ר הנשיאות הישראלית של יוריקה, המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר, יקבלו את פניהם של בכירי התעשייה האירופית מ-40 מדינות, שיגיעו למפגש הראשון שמארחת הנשיאות הישראלית של תכנית EUREKA. האירוע החגיגי יתקיים ביום רביעי הבא, 27 באוקטובר, במרכז רבין חיים לבנון 14, תל אביב בשעה 19:30.

 

למעלה ממאה בכירים מהמדינות החברות ביוריקה, בהם מדענים ונציגים של תאגידים בינלאומיים מאירופה, ישתתפו בסדרת המפגשים המתוכננת השבוע, וידונו במתווה הפעילות שגיבשה הנשיאות הישראלית. במהלך המפגשים, תודיע יוריקה על השקעות חדשות בפרוייקטי מו"פ משותפים למדינות החברות בתכנית.

 

הנשיאות הישראלית של "יוריקה", התכנית הגדולה ביותר באירופה לשיתוף פעולה במו"פ תעשייתי, תארח בשבוע הבא בתל אביב את המפגש הראשון של התכנית – במסגרת שנת הנשיאות הישראלית. מתימו"פ, מרכז התעשייה הלאומי למחקר ולפיתוח, המיישם את מדיניות המדען הראשי לשיתופי פעולה בינלאומיים, הוא הגוף המבצע לשנת הנשיאות.

 

תכנית "יוריקה" מאגדת כ-40 מדינות, המתקצבות תוכניות מימון אירופיות בהיקף של 1.5 מיליארד יורו בשנה, שמקורם בתקציבי המדענים הראשיים של המדינות החברות. יוריקה יוזמת ומלווה שיתופי פעולה לפיתוח תעשייתי שלמוצרים חדשניים. התכנית מסייעת לחברות קטנות ובינוניות, אך שותפות לה חברות ענק כדוגמת פיליפס, סימנס, נוקיה, אריקסון ופראנס טלקום, וכן מכוני מחקר ואוניברסיטאות.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית