שר הביטחון, אהוד ברק, השתתף באירוע היובל לארגון "צוות" של גמלאי צה"ל ב-10/10

שר הביטחון, אהוד ברק, השתתף ב-10.10.10, באירוע היובל לארגון "צוות" של גמלאי צה"ל, שהתקיים במעמד נשיא המדינה, שמעון פרס, בהיכל נוקיה, תל-אביב.

 

להלן דברי שר הביטחון ברק באירוע:

 

"כבוד נשיא המדינה, מר שמעון פרס, הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי, יו"ר צוות - ד"ר ברוך לוי,האלוף (מיל') יצחק מרדכי, שר הביטחון לשעבר, אלופים ומפקדי צה"ל בעבר ובהווה, ואחרונים חביבים - חברי וחברות ארגון "צוות" לדורותיהם.

 

ערב טוב לכולכם, אני שמח להיות כאן אתכם במעמד המרגש הזה בו ארגון "צוות" מציין יובל של עשייה בערב שכולו הצדעה למדינת ישראל, שאתם נטלתם חלק כל כך מרכזי בכינונה וחיזוקה, הן במבצעים, הן במלחמות, והיום במעשים המרגשים האלה, גם של ערבות הדדית וגם של תרומה לחברה ולקהילה. "צוות" מהווה חלק בלתי נפרד ממשפחת צה"ל ומערכת הביטחון. כך היה בעבר ואני מאמין שכך יהיה גם בעתיד.

 

מדינת ישראל נולדה לתוך מציאות של מלחמת קיום, מלחמה הנמשכת מיום היווסדה ועד עצם היום הזה. קיומה התאפשר רק בזכות כוח המגן, חבורת צעירים נחושה ומסורה, שקמה בכל דור. אתם היושבים כאן בהיכל, אתם הם - אותם הצעירים של דור אחרי דור, ומדינת ישראל מצדיעה היום לכם. חבורה נפלאה שהתנדבה לעמוד פעם אחר פעם בפרץ מול כל אויב, לעיתים רבות תוך חירוף נפש וסיכון החיים. בשכונה בה אנו מתגוררים, במזה"ת, אין מקום לחלשים, ובלעדי צה"ל וכוחות הביטחון - בלעדיכם, ובלי בניכם ובנותיכם, לא ניתן היה לקיים כאן את מדינת ישראל ובוודאי לא ניתן יהיה לעשות זאת בעתיד.

 

מכאן גם נובעת מחויבותה העמוקה של המדינה לפורשי צה"ל, והבסיס לקשר הערכי שביסודו הכרה, הוקרה והערכה על תרומתכם וחובתו המיידית של הבית שממנו יצאתם להמשיך וללוות אתכם גם בסיום פרק השירות, אתם ממשיכים להיות חלק בלתי נפרד ממשפחת מערכת הביטחון ואנו מחויבים לדאוג לשלומכם ולרווחתכם.

 

אני שמח לאשר כאן, כי לפני מספר ימים קיבלנו כמה החלטות עקרוניות בדיון שנערך בפניי ובו הציג האלוף במיל' עמי סגיס, יחד עם ברוך לוי, ויחד עם הרמטכ"ל וקצינים בכירים, את מסקנותיו והמלצותיו באשר לסוגיית הגמלאות: ראשית, אנחנו מקבלים על עצמנו את האתגר לפעול עוד לפני דיוני התקציב של ,2010 המתכננים את 2011-2012, כדי להגיע לפיצוי מיידי על השחיקה, תוך הדגשת הייחודיות של שירות הקבע, ואני מקווה ומאמין שאכן נצליח בכך. הדבר השני, יוקם מנגנון לבחינת הדרך הראויה והנכונה לשמור את הצמדת השכר בצורה שלא אתם, הגמלאים בכלל, ובפרט לא אלה שהיו בדרגות ובמשכורות היותר נמוכות בתוך צה"ל, ייפגעו ממנגנוני ההצמדה בהמשך. והדבר השלישי, שנראה לי חשוב גם הוא, כי הוא מבטיח את העתיד גם מעבר לזמן שאנחנו, ראשי מערכת הביטחון, הולכים לעמוד ליד ההגה, קבענו שיימשך הקשר ההדוק בין צה"ל וגמלאיו בכל הקשור לשמירת הזכויות, מתוך נקודת המוצא הערכית.

 

אני רוצה לשבח את ארגון "צוות" על שבחר להצדיע הערב למדינת ישראל. בחלוף 62 שנות עצמאות, יש לנו חדשות טובות: מדינת ישראל היא חזקה, המדינה החזקה ביותר ברדיוס של 1,500 ק"מ מסביב לירושלים, ויש לה הישגים מופלאים לא רק בביטחון. השנה שחלפה היא עדות לחוסן ולעוצמה שנבנו כאן במהלך השנים - מדינת ישראל מובילה ובתחומים רבים היא ניצבת בחזית העולמית, במדע, בהיי-טק, בחקלאות, ברפואה, בתרבות ולאחרונה גם בהישגים בתוך המשבר הכלכלי. ההישגים האלה מתאפשרים בראש ובראשונה בזכות השקט והיציבות, פרי עמלם של אנשי כוחות הביטחון - ומכאן אני שולח ברכה חמה, באמצעותך, הרמטכ"ל, לכל חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון - ובעיקר בזכות "הרוח הישראלית" המיוחדת, של השירות בצה"ל, מה שכולכם עשיתם. השירות הזה בצה"ל הוא חלק מרכזי גם היום בהוויה ובניסיון של חלק גדול מהאזרחים הצעירים שלנו.

 

בימים אלו אנו עוסקים במרץ ובנחישות בניסיון להביא להמשך המו"מ בינינו לבין שכנינו, מתוך הכרה שהגעה להסכמים היא מימוש הרעיון הציוני והבטחת המשך קיומו ושגשוגו. אני משוכנע שניתן להשיג את שני הדברים כאחד. פעולה לכיוון השגת השלום מעמדה של כוח וביטחון עצמי ופריצת הדרך להסכמים עם הפלסטינים ועם שכנינו האחרים. נכון, הדבר דורש מהמנהיגים בשני הצדדים אומץ להחליט וכוח לבצע - זהו מבחנינו וזו גם אחריותינו, שלנו ושל המנהיגים בצד השני, מול הדורות הבאים.

 

אני מבקש לחזור ולהודות לכל אחת ואחת מכם על שנות דור של עשייה ותרומה, כל אחד בתורו, לביטחון המדינה ולעוצמתה, ולאחל לכם, לבני המשפחות, שנה טובה, בריאות ואריכות ימים ושנים. תבורכו".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית