ח'כ שלי יחימוביץ: קדים קידה לגביר ומגישים לו את אוצרות המדינה על מגש

10.10.2010

 

קדים קידה לגביר ומגישים לו את אוצרות המדינה על מגש,

שכר הדירה ממריא - להפסיק את הסחרור,

וחוק הטקסטיל הביטחוני מגיע לגמר

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

עלילות תשובה והגז. בטח יצא לכם לצפות במופע האימים המביש בכנסת, שהתחזה ל"ישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת". בפועל זה היה מופע אלים ושחצני של תשובה, של נציגי שותפיו, החברה האמריקנית "נובל אנרג'י" שכל הזמן מספרים שהם עושים לנו טובה שהם כאן אבל מרוויחים הון תועפות מאוצרות הטבע שלנו, של עשרות עורכי דין, יועצים ולוביסטים, ובעיקר של חבורת חברי כנסת נלעגים ומתרפסים בפני הגביר, מגישים לו על מגש תוך קידה עמוקה את מה ששייך לכל אזרחי מדינת ישראל.

 

הרבה תיעוד היה לישיבה הזאת, הנה כמה קטעים נבחרים: כתבה על הישיבה בערוץ 2 לרבות דו שיח שלי עם תשובה; כתבה של צבי זרחיה ואבי בר-אלי בדה מרקר שמיטיבה לתאר את הגועל נפש שהיה שם; עימות שלי בשידור, בתוכנית "פוליטיקה" עם המנכ"ל של תשובה, מנכ"ל דלק גדעון תדמור; וגם ראיון אצל רזי ברקאי בגל"צ, שנפתח בהתעקשות שלי בשידור (לא נעים אבל לא הייתה ברירה) שלא להיות על הקו עם יחצ"נו של יצחק תשובה בעניין התמלוגים; ידיעה בדה מרקר עם דברי בוועדה; והופעה בתוכנית "עושים סדר" בערוץ 2.

 

בשורות טובות בעניין הטקסטיל, אבל לא נברך על המוגמר לפני שזה יוצבע סופית. השבוע סגרנו את הקצוות והגענו להסכמות בין האוצר, תעשייני הטקסטיל, המשרד לביטחון פנים ומשרד הביטחון בעניין חוק הטקסטיל הביטחוני שלי. תחזיקו אצבעות, אם לא יהיו הפתעות הוא יובא לקריאה שניה ושלישית בשבועות הקרובים, ויספק אלף מקומות עבודה במפעלי הטקסטיל בפריפריה. לידיעה בynet-

 

לעשות סדר בטירוף של עליית מחירי הדירות להשכרה. הצעת חוק חדשה שהגשתי יחד עם ח"כ כרמל שאמה מהליכוד מכירה בהחלט בזכויות הקניין של בעל הדירה, אבל מבקשת גם קצת זכויות לשוכר, כנהוג בכל העולם המערבי. הנה הצעת החוק, שנכתבה בידי האגודה לזכויות האזרח, והנה כתבה בעניין בחדשות ערוץ 2.

 

ועוד קצת גז. לא יודעת אם עקבתם אחרי הסערה בחברת "גבעות עולם", עוד חברה של חיפושי נפט וגז, אבל כמות המיילים של אזרחים שהשקיעו בחברה הייתה עצומה. ובכן, לפעמים אני חושבת שגם לפונים במצוקה אמיתית אין מקום שאושיט סיוע. למתעניינים הנה התשובה שלי לפניות.

 

סביר שאם עובד יגנוב מעבודתו חבילת חיתולים - יפטרו אותו, אולי גם יתלוננו במשטרה. אבל אם המעסיק עושק את אותו עובד באופן קבוע, וגוזל ממנו את כספו, צריך ממש אלף מדורי גיהינום כדי שבסופו של דבר ינקטו איזשהן סנקציות נגד המעסיק .ראיון ארוך לאיתן מורג ברדיו קול יזרעאל בנושא חוקי עבודה ואכיפתם.

 

למה בן גוריון לא ביקש הצהרת נאמנות למדינה יהודית? ביום א' מגיע לממשלה התיקון ההזוי לחוק האזרחות מבית מדרשו של אביגדור ליברמן ובשותפות נלהבת של אהוד ברק. בן גוריון וגם מנחם בגין היו בטוחים וגאים בקיומה של מדינה יהודית דמוקרטית ונמנעו מלתבוע טקסי השפלה למיעוטים, אבל הממשלה היום שהיא חלשה, דלה ממעש ואינה נאמנה לציבור בישראל - עוסקת רק בהצהרות סהרוריות ופרובוקטיביות. אם החוק יצלח את הממשלה ויגיע לכנסת אצביע כמובן נגדו.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית