ברכת שנה טובה מיו'ר מפלגת העבודה ושר הביטחון, אהוד ברק

חברות וחברים יקרים,

 

השנה החדשה טומנת בחובה הזדמנויות ואתגרים רבים בפני מדינת ישראל ומפלגת העבודה.

 

אנו עומדים בפני חידוש השיחות הישירות במשא ומתן לשלום עם שכנינו הפלסטינים. חידוש השיחות הוא פועל יוצא של שהייתנו בממשלה המשפיעה באופן מהותי על עשייתה. ממשלת ימין צרה לא הייתה מקבלת את מפת הדרכים ועיקרון המדינה הפלסטינית כפי שבאו לידי ביטוי בנאום בר-אילן כמו גם את הקפאת הבנייה בשטחים.

 

מפלגת העבודה וחברי הועידה אשר הצביעו בעד הצטרפותנו לקואליציה הפגינו אחריות לאומית לעת הזו.

 

מפלגת העבודה מאמינה שרק ישראל חזקה ומרתיעה יכולה להשיג שלום. בשנה החולפת מדינת ישראל חווה תחושת ביטחון ושקט שאזרחי המדינה לא ידעו כמוהו בשנים קודמות. אמשיך לנווט ולהנהיג את מדיניות הביטחון של ישראל על מנת להבטיח שנעמוד בפני האתגרים הניצבים בפנינו

 

מדינת ישראל כמו שאר העולם חוותה משבר כלכלי עמוק, פעלנו רבות בדיוני התקציב ובחודשים העוקבים יחד עם יו"ר ההסתדרות, מר עופר עיני להשלמת עסקת חבילה במשק באמצעות דיוני השולחן העגול בו שותפים נציגי העובדים, המעסיקים, הממשלה, בנק ישראל וגורמים נוספים. דרשנו והשגנו הרחבה תקציבית, השקעות לפיתוח תשתיות, מחקר ופיתוח ויוזמות לעידוד התעסוקה. אני מאמין כי מדיניות כלכלית נבונה זו גרמה לישראל לצלוח את המשבר בהצלחה ניכרת יחסית לשאר העולם. אני גאה בהישגים של שרינו וחברינו לסיעה, פעלנו בנחישות לשמירת זכויותיהם של ציבור הגמלאים, אנו נמשיך לעמוד על המשמר, נוודא שהשכבות החלשות ומעמד הביניים אינם נזנחים מאחור, נמשיך לחזק ולפתח את תושבי הנגב והגליל בהשקעות, תשתיות, מקומות תעסוקה והפניית משאבים לחינוך.

 

מפלגת העבודה בהנהגתי יישמה בשנה החולפת תכנית הבראה מקיפה במסגרתה צמצמה המפלגה משמעותית את חובותיה, תכנית זו חייבה החלטות כואבות אך הכרחיות. בשנה הקרובה נפעל בעזרתכם לעורר את הפעילות הרעיונית, להרחיב את מעגל המתפקדים ולרתום לפעילות את מוסדות המפלגה. אני תקווה שיחד נצליח לאחד את השורות ולהוביל את המפלגה להישגים. מפלגת העבודה היא בעלת זכויות רבות בהקמתה ובשגשוגה של מדינת ישראל. מפלגת העבודה בראשותי תמשיך לחתור להנהגה, מתוך אמונה בצדקת דרכה ובערכים המנחים אותה, למען עתידה של מדינת ישראל.

 

ברצוני לנצל הזדמנות זו ולברך את חברינו המוסלמים בברכת רמדאן כרים. כמו כן חברים וחברות לברך אתכם, בני משפחותיכם ואת כל בית ישראל בשנת שלום וביטחון, שפע ושגשוג, בריאות והצלחה.

 

בברכת שנה טובה,

אהוד ברק, שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית