דברי שר הביטחון, אהוד ברק, בטקס פרס ביטחון ישראל, בבית הנשיא ב-31/8

1.9.2010

 

להלן דברי שר הביטחון, אהוד ברק, בטקס פרס ביטחון ישראל,

שהתקיים ב-31.8.10, בבית הנשיא, ירושלים:

 

"כבוד נשיא המדינה, שמעון פרס, הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי שני, חברי ועדת הפרס - עשיתם עבודה מצוינת ועל כך אנו מודים לכם, חברי כנסת, אלופים בסדיר ובמילואים, מפקדים, ואחרונים חביבים, זוכי הפרס. אני שמח להיות כאן במעמד המרגש הזה של הענקת פרס ביטחון ישראל לחבורת אנשים נדירה, עלומה ומופלאה.

 

חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, אמר: "כל מעשי בני האדם בחלום יסודם, וגם אחריתם חלום היא". בעשייתכם ופועלכם, הזוכים בפרס, הפכתם חלום למציאות ואת הבלתי אפשרי למוחשי. דחקתם את גבולות המעטפת והוכחתם הלכה למעשה כי הדמיון, התעוזה, חופש המחשבה, היצירתיות, ואם תרצו, במידה מסוימת גם החוצפה הישראלית - הם מנוע להישגים מדהימים בכל קנה מידה. פרופ' אלברט איינשטיין, מגדולי המוחות שידעה האנושות, אמר: "מטרת החינוך צריכה להיות אנשים המצטיינים בעצמאות, במחשבה ובמעשה, ועם זאת רואים בשירות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית". כשר הביטחון, אני יכול להעיד - כאלה הם הזוכים, אשרי העם שאלו הם בניו. הפרויקטים שזכו השנה בפרס הם העדות המוחשית לתרומה האדירה של ההון האנושי היקר מפז בו התברכנו. תושבי המדינה, גם מבלי שהם מודעים לכך, חבים לכם תודה והוקרה על תרומתכם והשפעתכם על שלומם וביטחונם. בשמם, הרשו לי להודות ולהעלות על נס את פועלכם.

 

מדינת ישראל קמה ונוצקה מתוך סערת קרבות ולתוך מציאות של מלחמת קיום, מלחמה הנמשכת עד עצם היום הזה. השורשים ליתרונו האיכותי של צה"ל ועמידתו באתגרים מורכבים בכל מלחמות ישראל מקורם, בין היתר, באנשים חכמים ואמיצים המונעים מתוך תחושת שליחות ואחריות, אנשים שעושים את ההבדל ומסייעים בידי הלוחמים להכריע בקרב ולהרתיע את אויבנו בעתיד.

 

לאחר 62 שנות עצמאות, מדינת ישראל חזקה, מרתיעה ובטוחה בעצמה, עוצמתה אינה ניתנת לערעור. בזכות הזוכים בפרס ודומיהם ניצבת ישראל בחזית המדע והטכנולוגיה העולמית במחקר ופיתוח, מוכנה לאתגרים המורכבים הניצבים בפנינו, מאיראן והחיזבאללה ועד החמאס וארגוני הטרור העולמיים. אנחנו ניצבים ערב השקת המו"מ הישיר בינינו לבין שכנינו הפלסטינים. כשר הביטחון, אני מודע לאתגרים הביטחוניים ויחד עם זאת מאמין בלב שלם כי צריך וניתן להגיע לפריצת דרך שתוביל לשלום המיוחל. עד אז, וגם לכשיושג הסדר המבשר על קץ התביעות, אתם וחבריכם משמשים תעודת הביטוח וההשקעה הישירה, פשוטו כמשמעו, לעתיד בטוח לישראל. יישר כוח".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית