ח'כ שלי יחימוביץ: גם עובדים סוציאליים ועיתונאים לא מתפרנסים בכבוד. על משפט קצב, על הפרטת החשמל והפרטת הקרקעות

22.8.2010

גם עובדים סוציאליים ועיתונאים לא מתפרנסים בכבוד. על משפט קצב,

על הפרטת החשמל והפרטת הקרקעות, ו... אני יוצאת לחופשה, תיהנו מהפוגה ממני

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

העובדים הסוציאליים הם אנשים יוצאי דופן שבחרו בעזרה לזולת כאורח חיים, ומסתמן שלעזור לכל מי שניגף תחת מכשולי החיים ותחלואי השיטה הם יודעים היטב, אבל לעזור לעצמם הם יודעים פחות. בפרק האחרון בסדרה "העבדים החדשים" ש"עושים סדר" בערוץ 2 עשו איתי, באתי עם בלה אלכסנדרוב, עובדת סוציאלית ופעילה חברתית מבאר שבע, שמיטיבה לתאר את התנאים המשפילים ואת שכר הרעב במקצוע. מאבק העובדים הסוציאליים יתעצם בקרוב, כי האוצר לא סופר אותם. כנסו לראיון עם בלה ואיתי.

 

וחשבתם שעיתונות זה מקצוע שאפשר להתפרנס ממנו בכבוד? הפרק לפני האחרון באותה סדרה, עם העיתונאי יאיר טרטיצקי, עסק בגוויעת מקצוע העיתונות.

 

היחס הגזעני, הבוטה, האינסטרומנטלי - למי שבונים את בתינו וסועדים את זקנינו הוא בלתי קביל עלי מוסרית... הדיבורים על גזילת מקומות עבודה של אזרחים ישראלים הם דברי הבל. לא ראיתי תורים של ישראלים בדרך לקטיף עגבניות חממה בערבה, לעבודה בבניין, או לרחיצת זקנים סיעודיים. גם ה"פתרון" הזה לבעיות התעסוקה בישראל הוא מגונה, והוא מוכיח בין היתר איזה עתיד תעסוקתי מאחלים גורמים מסויימים למחפשי עבודה ישראלים. גם מדיניות הדלת המסתובבת, שבה מגרשים מכאן עובדים שיש להם צלם אנוש, למדו את השפה ונהנים ממעט בטחון עצמי ויכולת קיום - ובמקומם מביאים "בשר טרי" של עובדים מבוהלים בהסדרי כבילה - היא מדיניות נפסדת. קטע ממכתב פומבי שלי בעניין גירוש ילדי העובדים הזרים.

 

הפרטת הקרקעות. קרן אור במאבק שלנו נגד הפרטת קרקעות המדינה והעברתן לבעלי הון: המאבק כידוע עבר לבית המשפט העליון, וכעת בג"צ הורה למדינה לתת תשובות לטענות שהצגנו בעתירה. זו לא דרמה, אבל זה אומר שלוקחים את העתירה ברצינות. כנסו לפרטים. 

 

החשמל, שהוא תשתית בסיסית עם חשיבות עצומה, גם ביטחונית - צריך להישאר בידי המדינה ואסור להפריט אותו. זו העמדה שלי. אבל מכיוון שחלק מייצור החשמל כבר עובר, לצערי, לידיים פרטיות - אעשה הכל שהוא לא יעבור כולו לידי משפחת עופר, ושעל הנתח הזה תהיה תחרות. הנה ראיון שלי בערוץ 1 שבו אני מסבירה את הצבעתי בועדת הכספים.

 

לא אובאמה? מרטין וילר ידידנו כתב עלי מאמר בnrg- "שלי יחימוביץ' היא לא אובאמה ולכן היא צריכה לרוץ לראשות העבודה". מוזמנים לקרוא.

 

בלי מפקדי ארגזים. ובראיון לאודי שכטר ב"קול הים האדום" אני מסבירה בפרוטרוט למה חשוב במיוחד שאנשים אידיאליסטיים יתפקדו, ולא ישאירו את הזירה למפקדי ארגזים.

 

משפט קצב. הלוואי שיכולתי לחלוק אתכם את כל מה שאני יודעת על משפט קצב, אבל אני מנועה כל עוד אין גזר דין - משום שאני בעצמי עדה במשפט מטעם התביעה. ההגנה מודאגת מהעדות שלי, ולפיכך בדברי הסיכום שלה שפורסמו השבוע הם טענו בין היתר ש"זיהמתי את עדות המתלוננות". זאת הייתה התגובה שפרסמתי, והאמינו לי שהיא מאוד מאופקת: "מדובר בדברי שקר והבל שאין להם שמץ של ביסוס במציאות. זהו ניסיון להסיט את הדיון למחוזות בלתי רלוונטיים. אין שום קשר בין הדברים ובין עדותי שנפרסה בפירוט רב מטעם התביעה במהלך המשפט. אדגיש כי בכל פעם שתבוא אלי אישה שהייתה קורבן לעבריינות מין אתייצב לימינה ואעשה כל שביכולתי להושיט לה תמיכה וסיוע כשם שעשיתי במקרה של חלק מן הנשים שהיו קורבן של קצב".

 

אני יוצאת לחופש, שיוקדש לכתיבה עוד יותר אינטנסיבית של הספר שלי, לכן תהיה הפוגה במיילים שלי (כעת לצערי בשל הפגרה - גם אין לי אפשרות לקדם חקיקות). ירדן ולורה ישחו לבד, בפעם הראשונה, במים הקרים - ומי שרוצה לעזור להם (ולי) גם במשרד וגם במפקד שאנחנו ממשיכים לעשות בנמרצות - מוזמן ללחוץ כאן ולמלא את פרטיו.

 

להתראות,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית