שר הביטחון, אהוד ברק, החליט להמליץ לממשלה כי הרמטכ"ל הבא של צה"ל יהיה אלוף פיקוד דרום, יואב גלנט

22.8.2010

שר הביטחון, אהוד ברק, החליט להמליץ לממשלה כי הרמטכ"ל הבא של צה"ל יהיה אלוף פיקוד דרום, יואב גלנט

 

הנושא יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא

טרם גיבוש החלטתו הסופית התייעץ שר הביטחון עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו

 

השר סיים בימים האחרונים סבב שיחות עם חמשת המועמדים לרמטכ"ל - ובהם האלופים בני גנץ, סגן הרמטכ"ל; אבי מזרחי, אלוף פיקוד מרכז; גדי אייזנקוט, אלוף פיקוד צפון; וגדי שמני, נספח צה"ל בוושינגטון. השר הביע את הערכתו לכל אחד מהמועמדים וביקש מכל אחד מהם להישאר בצה"ל ולהמשיך לתרום לו. הוא הוסיף כי הבחירה בין המועמדים לא הייתה פשוטה, משום שכל המועמדים ראויים ביותר.

 

שיתוף פעולה מלא עם הרמטכ"ל הנוכחי

 

שר הביטחון אמר שתהליך החילופים בהנהגת צה"ל אחת לכמה שנים הוא תהליך חיוני לעוצמתו ולחוסנו של הצבא, וליכולתו להתמודד עם האיומים בפניהם ניצבת מדינת ישראל. השר חזר והדגיש כי הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, הוא מהמפקדים המובחרים של צה"ל, שהוביל בהצלחה רבה את תהליך בניין הכוח והפקת הלקחים לאחר מלחמת לבנון השנייה, וכי הוא אחראי מרכזי להישגים מבצעיים חשובים של צה"ל. שר הביטחון הבהיר, כי הרמטכ"ל הנוכחי ייהנה מגיבוי ומשיתוף פעולה מלא עד ליום האחרון של כהונתו, ואמר כי הוא משוכנע שתהליך ההיערכות לכניסת הרמטכ"ל הבא לתפקידו, לא יפגע בעבודה השוטפת של צה"ל ושל המטכ"ל.

 

באשר לרמטכ"ל המיועד, האלוף גלנט, אמר שר הביטחון כי מדובר בקצין ותיק, בעל ניסיון מבצעי מגוון ועשיר, כישורי מנהיגות מוכחים ויכולת להוביל את צה"ל להתמודדות עם האתגרים העומדים בפניו ובפני מדינת ישראל.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית