ח'כ שלי יחימוביץ: עוד עבדים חדשים, התקציב וחוק ההסדרים, וכרמלה מנשה

8.8.2010

עוד עבדים חדשים: מאבטחים ומרצים באוניברסיטה, קריאת השכמה לזוהר גושן,

התקציב וחוק ההסדרים בפתח, וכמה מלים על כרמלה מנשה

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

ובוקר טוב לזוהר גושן. גושן, יו"ר הרשות לניירות ערך, מפרסם דו"ח נוקב על שכר הבכירים הפרוע במשק. שיטוט מקרי במחשב שלי, במסגרת כתיבת הספר שאני עובדת עליו, העלה פינה שלי על שכר בכירים ששודרה לפני שש שנים בחדשות ערוץ 2, כשעוד הייתי עיתונאית. מקריאת הטקסט הנושן, ואפילו בלי תואר ראשון בכלכלה, אני מסיקה את מה שמחלקת המחקר של הרשות הסיקה במחקר מעמיק כשאגלי זיעה על מצחה: ששכר הבכירים זינק פי שלושה בשש השנים האחרונות. בקיצור זוהר, זה הזמן להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות. ואם מישהו יכול, זה הרגולטור. שזה אתה. מוזמנים לקרוא טור מורחב בבלוג שלי בעניין, ובו גם הטור הישן כפי ששודר לפני שנים. וגם כתבה בדה-מרקר ראיון בנושא אצל אריה גולן ביומן הבוקר ברדיו, וכתבות בגל"צ ובערוץ 2.

 

העבדים החדשים. והפעם מרצים באוניברסיטה ומאבטחים. המשך הסדרה ב"עושים סדר" בערוץ 2, שבה אני מתראיינת ומביאה איתי אנשים צעירים ומשכילים שנגזרה עליהם עבדות. מאבטחים: מאה אלף קורבנות של עבירות על חוקי עבודה - מוזמנים להיכנס לראיון עם ידידנו יואב לוי שצבר רקורד מרשים בארגון של מאבטחים. ולעוד תוכנית עם תמי זנדברג, מרצה מן החוץ באוניברסיטה, אחת מ-5500 מרצים, יותר מחצי מהמרצים, שמועסקים בתנאי עבדות ובלי עתיד.

 

אותך לכרמלה. כרמלה מנשה הכתבת והפרשנית הצבאית של קול ישראל, שהיא חברה שלי ואחת הנשים שאני הכי אוהבת ומעריכה, זכתה באחד הפרסים היוקרתיים בארץ - פרס א.מ.ת לאומנות, מדע ותרבות. הפרס הזה מכונה "הנובל הישראלי", הזוכה בו מקבל 200 אלף דולר (ובעולמנו כידוע שווי הפרס מעיד על יוקרתו), וזכו בו בעבר כלת פרס נובל עדה יונת, נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרון ברק, והסופר דוד גרוסמן. כיוון שהייתי בין הממליצים על כרמלה לועדת הפרס, וכיוון שמדובר באישה מיוחדת במינה, וכיוון שהיא הרשתה לי - אני מפרסמת באתר, במלואו, את מכתב ההמלצה שלי. מי שלא מכיר את כרמלה יבין מן הסתם מהמכתב למה היא כה ראויה.

 

התקציב וחוק ההסדרים בפתח, וכמו תמיד, אין לי כוונה להיות מכונת הצבעה צייתנית של רפורמות קטלניות וגזרות הזויות. כנסו לכתבה של מתן חודורוב בערוץ 10.

 

תהפוכות אצלנו במשרד - סיימנו עכשיו כמה שבועות חפיפה בין עמית ומיכל עוזרי הפרלמנטריים היקרים שגדלו ופורחים מן הקן לעשות טוב במקומות אחרים, ובין מחליפיהם. את עמית מחליפה לורה טלינובסקי, ואת מיכל מחליף ירדן בן צור (לא קרוב של עמית). במייל בשבוע הבא ינשאו ההספדים, וגם נספר לכם יותר על ירדן ולורה פלוס תמונות.

 

תודה על ההיענות העצומה לקריאה להתפקד, מי שפספס את הלינק להשארת פרטים במייל התיקון ששלחנו, הנה זה כאן, ומי שרוצה יכול גם להדפיס את טופס ההתפקדות שמצורף כאן בקובץ, לפקסס ל-02-6753721 או לשלוח סרוק ל- syechimovich@knesset.gov.il.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית