עשייתו הציבורית של שר הביטחון, אהוד ברק, בשבועיים החולפים

26.7.2010

שלום חברים,

 

לעיונכם חלק מעשייתו הציבורית של שר הביטחון, מר אהוד ברק, מהשבועיים החולפים, נשמח לשמור על קשר.

בכל פנייה, הערה, הארה, ניתן לפנות אלינו למייל:

oshiel@gmail.com

danayael@netvision.net.il

 

בברכה,

לשכת ברק

 


 

ראיון שר הביטחון אהוד ברק לאריה גולן ביומן הבוקר של רשת ב' בקול ישראל :
 "ברגע שאנו בשיחות ישירות על כל הנושאים, כל המכשולים מקבלים פרופורציה אחרת"

 

שר הבטחון אהוד ברק אומר בראיון לאריה גולן כי הפגישה של נתניהו עם נשיא ארה"ב היא התחלה של צעד משמעותי חשוב גם אם עוד יהיו קשיים ומחלוקות. לדבריו היו בה דברים יותר מאלו שמתפרסמים. השר ברק אמר בראיון כי נפתח מחדש פתח של תקווה, והביע תקווה שהפלסטינים ייענו "ונצא לדרך".
ברק אמר עוד כי זהו יום חשוב למדינה - יום שבו לדבריו ראש הממשלה הוכיח אחריות, רצינות וגם נכונות לפעול, והממשלה כולה הולכת קדימה לכיוון שהוא הסיבה שאנו יושבים בממשלה.
בעניין סיום תקופת ההקפאה אמר ברק כי אם יפתח משא ומתן ישיר על כל נושאי הליבה בטרם סיום תקופת ההקפאה אז "כל המכשולים האחרים מקבלים פרופורציה אחרת".

בעניין הצעת החוק של עמיר פרץ להעלות בהדרגה את שכר המינימום אמר ברק, כי ברגע שהדיון בערר נגמר השרים לא יכולים שלא להצביע עם הממשלה, כמו כן הנושא יובא לשולחן העגול ויטופל על ידו ועל ידי יו"ר ההסתדרות, עופר עיני.

ברק נשאל גם בדבר השתתפותה של אשתו, נילי פריאל-ברק, בצעדה למען שליט, ואמר כי "היא אזרחית חופשית שאותה אני מכבד. אני חושב שעשתה טוב והיא מבטאת את תחושתה ואת רגשותיה".

מצ"ב הקישור : http://www.iba.org.il/bet/bet.aspx?type=1&topic=307&entity=657965

 

 


תקציב וחוק ההסדרים:

 

ישיבת עבודה עם ראשי המטה לצמצום חוק ההסדרים, החברים דר נדלר וערן חרמוני. בישיבה עלו 
הצעות לגבי הדרכים לצמצום חוק ההסדרים בכלל, וצמצום חוק ההסדרים הנוכחי בפרט. יש לציין כי דרישות רבות של מפלגת העבודה בנוגע לתקציב ולחוק ההסדרים התקבלו, כמו כן נמשיך לעבוד על המשך צמצומו לקראת ההצבעה בכנסת במושב הבא, אנו פונים לכל החברים להעיר את הערותיהם עד אז ולהפנות אלינו: oshiel@gmail.com

  

דברי שר הביטחון לזכר ח"כ לשעבר אריה לובה אליאב ז"ל בכנסת:

"לובה אליאב היה אדם מיוחד, מנהיג מזן אחר, מופת לחיים של משמעות, תוכן, דוגמה אישית סוחפת ועשייה רצופה בשרות המפעל הציוני..."

 


מצ"ב הקישור: 
http://www.youtube.com/watch?v=Y-WuepQkx98פגישת שר הביטחון  עם קתרין אשטון

פגישת שר הביטחון,אהוד ברק, עם הנציבה העליונה למדיניות חוץ וביטחון של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, בקיריה, ת"א  ביום ראשון, 18/07/10. השניים דנו על השלום במזרח התיכון, השר ברק ביקש את עזרת האיחוד האירופי במאמצים להביא לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

 
 שר הביטחון ויו"ר המפלגה במפגש בסניף חדרה


שר הביטחון ויו"ר המפלגה, מר אהוד ברק הגיע ביום שלישי 13.7 לסניף חדרה. יש לציין כי החברים ובראשם מזכיר הסניף אהוד סוצקובר, התארגנו בהודעה קצרה, באירוע נכחו 100 חברים למפגש אשר ארך כשעתיים. שר הביטחון פתח בסקירה כללית לגבי המצב הביטחוני מדיני, פרס את משנתו המדינית לעת הזאת, המשיך בסקירה פוליטית מרחיבה, מפלגת העבודה לאן? ממשלת ישראל לאן? יש לציין כי בתקופה האחרונה השר ברק פוקד את הסניפים ברחבי הארץ ומתכנן לפקוד עוד רבים.
 


חוק הגיור


בתאריך 19.7 נועדו שרי העבודה עם מנהיגי הפדרציות היהודיות מארה"ב לישיבה מיוחדת. מנהיגי הפדרציות הודו לשרי העבודה על הובלת המאבק בחוק הגיור בממשלה ועל פועלם לחיזוק הקשר עם יהודי התפוצות.
שר הביטחון ברק אמר: "סיעת העבודה תפעל להפלת החוק ולמניעת קרע בין יהדות התפוצות לישראל.

סיעת העבודה תתנגד לחוק הגיור לכשיובא להצבעה בכנסת. החוק במתכונתו הנוכחית פוגע באופן קשה בקשר עם יהדות התפוצות ובאלה המבקשים להתגייר ולהצטרף לעם היהודי. הקשר עם יהדות התפוצות בכלל ויהודי ארה"ב בפרט הוא בחשיבות אסטרטגית עליונה, למדינה ואל לנו לפגוע בהם".

 


 


ראיון שר הביטחון, מתאריך 21.07.10, בתוכנית "יומן הצהרים" בגל"צ


מצ"ב הקישור:

http://www.wilf.org/nzs/%D7%92%D7%9C%22%D7%A6.mp3


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית