ח'כ שלי יחימוביץ: תשובה והגז: של מי האדמה הזאת ושל מי אוצרותיה? ולמה אני אוהבת מדע בדיוני ופנטסיה

18.7.2010

 

תשובה והגז: של מי האדמה הזאת ושל מי אוצרותיה? האם בסוף יהיה כאן מיליארדר אדיר יחיד או שכולנו נשגשג? ולמה אני אוהבת מדע בדיוני ופנטסיה

 

של מי האדמה הזאת ושל מי אוצרותיה? והאם הגז שהתגלה בקידוח תמר1 ורווחיו הדמיוניים הם רק של תשובה, או אולי גם שלנו? השבוע הגשתי, יחד עם חברי כנסת משמאל ועד ימין - הצעת חוק לחלוקה מחודשת של הטובים המופקים מאוצרות הטבע שלנו. בטור ארוך בבלוג שלי אני מנמקת את ההגיון המוסרי והכלכלי שמאחורי החוק, מסבירה את הצעת החוק ואת הסיבות להגשתה, ושואלת: האם אדם אחד יצא מזה עשיר מאוד-מאוד-מאוד והציבור יקבל כלום ברוטב כלום, או האם אדם אחד יצא מזה רק עשיר מאוד והציבור ישגשג מאוצרות הטבע של ארצו. בעיניי, המאבק הזה, על הגז (של תשובה?) בפרט, ועל משאבי הטבע שלנו שנגזלים, בברכת המדינה, בידי בעלי ההון בכלל - הוא אחד המאבקים הכלכליים, הסביבתיים והמוסריים החשובים ביותר שהתקיימו כאן אי פעם. לטור בבלוג, לראיון בערוץ 10, ולעוד תקשורת.

 

חכמים על חלשים. אתמול אישרה הממשלה תקציב ובו קיצוץ רוחבי של מיליארדים שמשמעו פגיעה בחינוך, בבריאות, ברווחה ובמה לא. הם גם החליטו להקפיא את הקצבאות בכלל וקצבאות הזיקנה בפרט. זו חרפה ששרים ששכרם עולה אוטומטית והם מגוננים על שכר הבכירים - מקפיאים את קצבאות הזקנה, וכשזה יגיע לועדת הכספים אלחם נגד זה ואצביע נגד.

 

זוכרים איך המדינה נתנה ללבייב וגוזינסקי להקים כלא פרטי, עד שבג"צ ביטל את השערורייה? עכשיו על הפרק: בעלי הון שיזכו במכרז ידריכו ויחנכו את השוטרים והקצינים במשטרה. אנחנו עוסקים בזה כבר שלוש שנים, בסיועו של שותפנו לדרך עו"ד גלעד ברנע (מבג"צ הכלא הפרטי) וזה לא פשוט בכלל.

 

חוק החזיר הבכיר, עדכון. השרים נכנעו לדרישת נתניהו ונאמן להאריך בשלושה חודשים את מסמוס שכר הבכירים בועדה, והוכיחו שזו ממשלה השומרת מכל משמר על קומץ עשירים בעוד שהיא מתעמרת בבעלי השכר הנמוך. נאמן, שכל חייו עבד לטובת בעלי ההון ממשיך לשרתם גם בממשלה וכל כוונת הדחייה אינה אלא לקבור את הנושא. אנחנו לא ניכנע, והקרב להפסקת הפערים הבלתי אפשריים יימשך, בעזרתכם ועם הרוח הגבית שלכם. בפועל אנחנו כופים על הממשלה המשך דיון במה שהיא לא רוצה לדון עליו, ואני מאמינה שננצח בקרב הזה. כנסו לראיון אצל קרן נויבך ולכתבה מצויינת של צבי זרחיה "למי נאמן נאמן?"

 

המאבק נגד הפרטת הקרקעות. לא ויתרנו. עכשיו אנחנו בבג"צ, בעתירה של דרור ישראל, של התנועות הכחולות, של הפרופסורים לחוסן מדיני ושלי, של נחמן שי ושל אריה אלדד נגד ההפרטה. השבוע היה דיון בבג"צ, לא היתה הכרעה, נעדכן.

 

למה אני אוהבת מדע בדיוני. לסיום, גיל חובב מראיין אותי בבית, על הספרים שאני אוהבת ועוד.

 

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית