ח'כ שלי יחימוביץ: שכר המינימום - הרשעות והחזירות, חזקו אותי והתפקדו, ברוכה הבאה לורה, עבדים בסטייל

12.7.2010

 

שכר המינימום: הרשעות והחזירות, חזקו אותי והתפקדו,

ברוכה הבאה לורה, המחליפה של עמית

ועבדים בסטייל: רופאים ועורכי דין

 

הי חבר'ה,

 

מהי רשעות? מי שחושב שאדם עובד יכול לפרנס משפחה מ-3,800 שקלים בחודש הוא או רשע או מנותק לגמרי מהמציאות. לכן הצבעתי בעד החוק להעלאת שכר מינימום של עמיר פרץ (ושל חיים כץ ומאיר שטרית). הנה ראיון אצל רזי ברקאי ב"מה בוער" שבו אני מסבירה את הצבעתי, שהייתה נגד המשמעת הקואליציונית.

 

על הצבעות כאלה משלמים מחיר - מיד אחר כך תבעו השותפות הקואליציוניות ובראשן, איך לא - ישראל ביתנו של ליברמן, שתהיה הצבעה נגד החוק שלי הקובע שחברות יקבלו מענקים רק אם ישמרו על חוקי העבודה וחוקי המגן. כדי לא לסכן את החוק נאלצתי להוריד אותו מסדר היום ולדחות את ההצבעה. (ח"כ זבולון אורלב ניחם אותי ואמר לי שמורו ורבו זבולון המר היה אדיש כלפי דחיות ונהג לומר שגם היום שאליו נדחה העניין שרצית בו - יגיע בסוף).

 

די לאפליה הגזענית במקומות בילוי. ובשורות טובות (שמוכיחות את התיזה של המר מהפסקה הקודמת) אחרי ארבע שנים שבהן נגרר ונגרר החוק שלי ושל שלמה מולה נגד אפליה גזענית בכניסה למועדונים - הוא עבר השבוע סוף סוף בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. יש עוד כברת דרך לעשות אבל הרוב מאחורנו. הנה הנאום שלי במליאה.

 

מהי חזירות? העלאה בשקל של שכר המינימום היא אסון, שכר בכירים חזירי הוא מצווה. ככה חושבת הועדה בראשות שר המשפטים יעקב נאמן, שמסיימת חודשיים ושבועיים עם אפס הצעות ואפס מסקנות. כנסו למכתב ששלחנו לחברי ועדת השרים לחקיקה, ולתקשורת בעניין. זה הולך להיות קרב ארוך.

 

ועכשיו למפקד, וזה חשוב. מי שרוצה לחזק את השקפת העולם ואת המאבקים שלנו, וגם אותי באופן ספציפי - יכול לעשות זאת אם יתפקד למפלגת העבודה ויעצים את הכוח שלי בתוכה. גם אם אתם מסתייגים או אפילו סולדים ממה שמתרחש במפלגה - ודווקא בגלל זה - אל תשאירו אותי לבד, ועזרו לי. למעוניינים להתפקד או לפקוד אחרים - מלאו את הפרטים.

 

עבדים בסטייל: הפעם עורכי דין ורופאים. אחד הדברים הכי עצובים שיש זה עצומה של עובדים מנוצלים בעד הבוס שלהם. זה לא קורה רק אצל עובדים מאוד חלשים, זה קורה גם לעורכי דין. אני מלווה את מאבק העוזרים המשפטיים נגד ניצולם בבתי המשפט כבר הרבה זמן, כנסו להתכתבות נוקבת ומקוממת שלי עם השופטים בעניין זה. וגם את מאבקם של הרופאים המתמחים המועסקים בתנאי עבדות מסוכנים אני מלווה, הנה נאום קצר במליאה, וסיכום דיון מיוחד שכינסנו בועדת העבודה, הרווחה והבריאות.

 

וגם עוד קצת תקשורת (מפרגנת) על חוק ההסדרים. מוטי בסוק מספר איך באוצר התרברבו שאין סיכוי שאשיג את חוק ההסדרים, ישראל היום מפרסם תצלום של האתר שלנו, כלכליסט מסביר בעין השביעית איך אבד להם הסקופ, ראיון ארוך שלי אצל מיקי מירו ברדיו, לסבלנים, ועוד. החוק, להזכירכם, נמצא באתר, אתם מוזמנים להעיר עליו את הערותיכם כתגובה. הקרב האמיתי יתחיל אחרי הפגרה, בסביבות אוקטובר.

 

ההפרטות האובססיביות נמשכות. איציק יהודה, היו"ר המסור, הצנוע והנפלא של ארגון עובדי התעשיה הצבאית, מסביר בצורה נוקבת לשי ניב בגלובס מה זאת הפרטה. ובאותו עיתון עמי ברנד מבקר את כדאיות ההפרטות האחרונות, כולל ראיון איתי, שבו אני מצביעה על מזימות ההפרטה הבאות.

 

ברוכה הבאה, לורה. לורה טלינובסקי היא המחליפה של עמית בן-צור עוזרי הפרלמנטרי. ההספדים על עמית עוד יגיעו, אבל בינתיים נספר לכם שלורה נבחרה מתוך כ-400 שהגישו מועמדות לתפקיד, רבים מהם אנשים מדהימים. לורה מסיימת תואר שני בתכנית המצטיינים של ביה"ס למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית, היא גם מבריקה וגם אידיאליסטית, פעילה מרכזית בתא אופק של מפלגת העבודה באוניברסיטה, רבים מכם מכירים אותה, ומי שלא - עוד יכיר. בהצלחה ללורה.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית