ח'כ שלי יחימוביץ: החוק ה-27 שלי נכנס לספר החוקים, נאמן שומר על חבריו העשירים, ושוב חשפנו את הטיוטה הסודית של חוק ההסדרים

4.7.2010

 

החוק ה-27 שלי נכנס לספר החוקים, נאמן שומר על חבריו העשירים,

ושוב חשפנו את הטיוטה הסודית של חוק ההסדרים

שלום לכולכם,

 

גלעד שליט. היכנסו לנאום שלי במליאה השבוע.

 

צפוף אבל נעים, וצריכים עוד. תודה על ההיענות שלכם לבקשת העזרה שלי - המשרד שלנו היה צפוף ברמות שלא נודעו בשבוע שחלף, עד שלא השארתם לי כסא לשבת עליו. אנחנו ממשיכים בפעילות המוגברת לפיצוח הררי המיילים ושאר המשימות - ומי שרוצה יכול ומסוגל - מוזמן לתת יום עזרה בכנסת גם השבוע ובשבוע הבא. גיל יסעור משדרות היה בין המתנדבים השבוע וכתב רשמים. הרוצים להתנדב מוזמנים למלא את הפרטים כאן.

 

בלעדי לקוראי האתר שלי... לא הפרנו את המסורת, והטיוטה הסודית של חוק ההסדרים פורסמה אצלי באתר עוד לפני שהגיעה לידי השרים וחברי הכנסת. זה חוק מפלצתי, עוקף דמוקרטיה, והוא משמש כלי לרודנות של האוצר. המשמעות של חשיפה שלו לעין כל - הציבור הרחב, שרים וח"כים, תקשורת - היא סיכול הכלי העיקרי של האוצר - הסודיות. הודות לה אפשר לכפות על השרים בליל שימורים אחד של לחצים ואיומים - לקבל חוק שלא קראו.

 

שוויון בעבודה. עוד חוק שלי נכנס השבוע לספר החוקים אחרי עבודה של כמה שנים: איסור אפליה בעבודה בכל השלבים, מראיון ועד פיטורים - מטעמי מין, מצב משפחתי, מוצא, שרות מילואים, העדפה מינית ועוד. סעיף מאוד חשוב בחוק: חובת ההוכחה שלא נעשתה אפליה תהיה על המעסיק, במקום שהעובד יצטרך להוכיח שהופלה. הנה גם קצת תקשורת.

 

הזכות ליציאה לשירותים. החלק השני של חוק אחר שלי, שעבר כבר לפני חצי שנה, נכנס השבוע לתוקף: החובה להתקין במקום העבודה מבנה שירותים נאות. החוק הזה נראה פשוט, אבל יש בו כמה הישגים חוקתיים ומשפטיים חשובים. למתעניינים.

 

שכר הבכירים. פגישה דוחה ומקוממת הייתה לי בראשית השבוע עם פרופ' יעקב נאמן שעומד בראש הועדה להגבלת שכר הבכירים, ובפועל נלחם כדי שחבריו בעלי ההון, בעבר ובעתיד, לא ייפגעו. הועדה, כפי שחשדתי מלכתחילה, סיימה את הזמן שהוקצב לה בלי המלצה אחת אפילו, והיא רוצה ארכה. השבוע נחליט מה עושים בעניין. קצת תקשורת.

 

למה אסור למדינה להתקשר עם קבלנים שמנצלים עובדים? ולמה לקבלנים האלה אין שום זכות לטעון שקופחו? פסק דין חדש מעולה מבהיר את התמונה. בבלוג אני כותבת על פסק הדין, שאני ממליצה מאוד לקרוא אותו.

 

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית