ח'כ שלי יחימוביץ: זקוקים ליום התנדבות, גזענות חילונית, האם נעים לי? וחוק הזכות לעבודה בישיבה מוכיח את עצמו, ובגדול

27.6.2010

 

זקוקים ליום התנדבות, גזענות חילונית, האם נעים לי? וחוק הזכות לעבודה בישיבה מוכיח את עצמו, ובגדול

 

שלום לכולכם,

 

יום התנדבות במשרד שלי בכנסת. הפעם לפני הכל אני פותחת בבקשת עזרה: בשל העומס שהצטבר בתקופת הבחירות של מיכל ולקראת הפגרה שתשבית חלק מיכולת הפעילות שלנו - נעשה בשבוע הבא מרתון של פניות ציבור ושאר מטלות. מכתבים, מיילים, טלפונים. כמו תמיד, העבודה קשה אבל החברה נעימה. מי שיכול להתפנות ליום בירושלים מוזמן לשלוח את הפרטים שלו מכאן.

 

גזענות לא רק אצל החרדים. צפו בכתבה ששודרה אתמול באולפן שישי, על כך שלמרות ניסיונות הסיכול של ישראל ביתנו, החוק שלי ושל ח"כ שלמה מולה למניעת סלקציה גזענית במועדונים - אושר לקריאה ראשונה בועדת כלכלה. הדרך קשה וארוכה, והפעם לא היינו מצליחים אלמלא ההתגייסות של ערוץ 2 ללוות את החוק. חומרים מצולמים חדשים על הסלקציה שבוצעה אצל מוטי ואריה חברינו, צוות צילום של אולפן שישי בכנסת יחד עם עמנואל רוזן שיודע מה לשאול ואיך - עושים את העבודה.

 

החוק שלי לזכות לעבודה בישיבה מוכיח את עצמו ובגדול, וזה כיף שחוק מתבסס במציאות ומשנה אותה לטובה. מוזמנים להיכנס לפסק דין מצויין של נשיאת בית הדין לעבודה בת"א עליה פוגל, הפוסקת פיצוי של 100,000 שקלים לקובי זואילי, פקיד קבלה במכון של רשת "הולמס פלייס" שאולץ לעבוד בעמידה. הרבה תקשורת הייתה בנושא, הנה ראיון שלי בגל"צ אצל יעל דן.

 

שכר הבכירים. ומי צריך את החוקים שלי כשיש מצפון ושכל ישר? ראובן גולדברג, יו"ר הסתדרות האקדמאים במדעי החברה והרוח, כותב לי על החלטה פנימית מעולה: נציגי קופת הגמל שלהם, שמגלגלת מיליארדים, יצביעו מעכשיו באסיפות בעלי המניות נגד כל שכר שיעלה על פי 25 מהשכר הנמוך. "עובדים בשירות הציבורי נאנקים תחת המאמץ לסיים את החודש במשכורתם הדלה שאינה תואמת את כישוריהם ותרומתם למשק ולחברה הישראלית, ומשלמים מכספם על השתוללות השכר של הבכירים", כותב גולדברג. כנסו לבלוג ולמכתבו המלא, וגם לסיקור בדמרקר.

 

הנצחת הדיקטטורה של האוצר. הצבעתי נגד תקציב דו שנתי, בניגוד לעמדת הקואליציה. קביעת תקציב קשיח לשנתיים במצב כלכלי משתנה היא שגיאה כלכלית וחברתית קשה.

 

והנצחת האיוולת של האוצר. שחושב שזה שיש כמה מאות מיליונרים חדשים זה נפלא, ופשוט לא תופס שזה הצד השני של אותה תופעה מבהילה שבה חלקים עצומים ממעמד הביניים נופלים למטה, וקומץ מטפסים לאלפיון. כנסו לשיחה מתסכלת שלי עם ה"בשורה" החדשה של שר האוצר, יועצו אבי שמחון, אצל קרן נויבך בקול ישראל.

 

האם יו"ר ההסתדרות מתכנן להתמודד על ראשות העבודה? כתבה שלי ככתבת בקול ישראל, מלפני עשרים שנה, שודרה לאחרונה באישון לילה במסגרת שידורי הזיכרון לרב מרדכי אליהו. בכתבה אני מדווחת על יו"ר ההסתדרות אז, ישראל קיסר, שמארח את הרבנים הראשיים. קיסר התכונן אז להתמודדות על ראשות מפלגת העבודה...

 

האם נעים לי? "מידן שאל: האם נהנית? האם היה לך רגע נעים היום? יחימוביץ ענתה שהשאלה איננה רלוונטית. היא פועלת למען ערכים צודקים, ולא כדי להרגיש נעים. וכל ההתמקדות באני ובתחושותיו, היא אמרה, לקויה מבחינה מוסרית. אדם איננו צריך להתרכז בעצמו ולבדוק אם נעים לו, עליו לעשות מה שנכון וראוי." קטע מתוך בלוג שפורסם בעקבות ראיון ארוך שלי בגל"צ.

 

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית