ח'כ שלי יחימוביץ: הניצחון של מיכל, ועד העובדים של האלפיון העליון, מפלגתו של ליברמן במתקפה על החוקים שלי, וגם לילד של עובד קבלן מגיעה סתימה בשן

20.6.2010

הניצחון של מיכל, ועד העובדים של האלפיון העליון, מפלגתו של ליברמן במתקפה על החוקים שלי, וגם לילד של עובד קבלן מגיעה סתימה בשן

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

יש לי הרבה מה לספר לכם השבוע, אתם מוזמנים לדלג אל מה שמעניין אתכם...

 

מיכל בירן שלנו ניצחה בבחירות ליו"ר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה. רבים מכם מכירים את מיכל, עוזרת פרלמנטרית שלי, שניצחה לא מזמן במאבק אחר, נגד ניצול העוזרים בכנסת. היא גם סטודנטית מצטיינת לקראת סיום תואר שני במדע המדינה, יוצאת תנועת הבוגרים של הנוע"ל, סוציאליסטית, ובחורה מבריקה עם כריזמה וכושר ארגון יוצאי דופן. הבחירה שלה, ברוב גדול מאוד ובשיעור השתתפות יוצא דופן של צעירי המפלגה, והעובדה שהביסה מועמדת שברק הריץ - היא בשורה מעודדת למפלגה שלנו שנמצאת בעיצומו של משבר קשה. בהצלחה. הנה מיכל כותבת ומודה לכל מי שעזרו לה, ראיון עם מיכל ב"הארץ", וגם ב"הכל דיבורים" עם פרשנות פוליטית של יואב קרקובסקי. גם הארץ מפרשן: "מבוכה לברק: מיכל בירן, המועמדת של יחימוביץ לראש המשמרת הצעירה, גברה על המועמדת שלו", ושגם נשתעשע קצת: בן כספית היום במעריב מגלה מה היה כתוב באסמס ששיגרה העוזרת של פואד לפעילים אחרי שמיכל ניצחה.

 

וחדשות טובות הפעם גם לותיקים שבכם... השבוע אישרנו, סוף סוף, בועדת העבודה והרווחה, את אחד הסעיפים החשובים שיו"ר ההסתדרות עופר עיני הכניס להסכם הקואליציוני - דמי הניהול בגובה 1.75% בקרנות הפנסיה הותיקות יבוטלו, ובו בזמן הגמלאים גם יקבלו מענק חד פעמי נאה. האישור היה כרוך בהרבה מהמורות ומאמצים שהייתי שותפה להם.

 

רוצים מענקים? אל תנצלו עובדים. מענקי מחקר ופיתוח ועידוד השקעות הון יינתנו מעתה רק למפעלים אשר יוכיחו כי הם מקיימים את חוקי העבודה לגבי עובדיהם - זו הצעת חוק שלי שהממשלה הודיעה שהיא תומכת בה. אל ההצעה צירפתי גם את חיים כץ (ליכוד), איציק וקנין (ש"ס), ואילן גילאון (מרצ). אלא שלא יבשה הדיו מעל החלטת הממשלה, וישראל ביתנו, "שותפתנו" לממשלה הגישה ערר על תמיכת הממשלה, הנה נאום שלי בכנסת בתגובה. נילחם על זה.

 

אתיופים החוצה? החוק שלי ושל שלמה מולה מקדימה נגד גזענות וסלקציה במועדונים עבר בקריאה ראשונה בועדת כלכלה אחרי מסע מפרך, שמלווה בידי מוטי וודג'ה ואריה שוורץ - שני חברים, רואי חשבון, בוגרי סיירות מובחרות, אחד לבן שני שחור, שחוו על בשרם גזענות וולגרית בכניסה למועדון הגלינה. נחשו מי הגיש רביזיה (דרישה לדון בחוק מחדש כדי לטרפדו)? שוב ישראל ביתנו. גם שם, יהיה קשה, אבל נצליח בסוף.

 

ועד העובדים של האלפיון העליון - הדווח השבועי על המאבק סביב שכר הבכירים. הפורום המגוחך אך רב העוצמה המכנה את עצמו "ראשי המשק", כאילו נבחרו להנהגה, ממשיך להילחם בחוק שלי ולשמור בקנאות על הנתח העצום שהוא מחזיק. זה פורום שאנשיו לרוב נגד עבודה מאורגנת, אבל עוד לא נולד כזה "ועד עובדים" חזק, קולני וחסר בושה. דמרקר חושף בלי להתבלבל שהשר יעקב נאמן, פרקליט העשירים, שעומד בראש הועדה לבחינת שר הבכירים - היה היועץ של הפורום. גם משרד רואי החשבון קסלמן שחי מידיהם של הבכירים נחלץ להגנתם ומסביר שהחוק מיותר. הנה ראיון שלי בעניין אצל חגי גולן עורך גלובס שמאשים אותי בהאשמה המוכרת "פופוליזם". אבל יש גם צדיקים בסדום: מנכ"ל משרד האוצר לשעבר אבי בן בסט לועג למנהלים שמאיימים לעזוב את הארץ, ומציע להטיל מס של 75% על שכר של יותר מ-250 אלף שקל. וממליצה להאזין לראיון משותף לי ולחיים כץ מהליכוד אצל רינו צרור ב"מה בוער" בגל"צ בנושא שכר בכירים. מעבר לעניין הספציפי זה ראיון ששופך אור על שיתוף הפעולה שאני כל כך מאמינה בו עם חכ"ים ממפלגות אחרות.

 

ושוב עולה המזימה להפריט את טיפות החלב. גיליתי שזה עוד סעיף מחוק ההסדרים שמתרגש עלינו לרעה. כנסו לכתבה בדמרקר.

 

הטמטום של מכרזי עיר הבה"דים. במקום שהתעשייה הישראלית ועובדים ישראלים ייהנו ממיזם עשרות המיליארדים של משרד הביטחון - חברות זרות ייהנו ממנו. כנסו לראיון משותף לי ולשרגא ברוש אצל בן כספית בערוץ 2.

 

גם לילד של עובד קבלן מגיעה סתימה בשן. הצבעתי בעד הצו שמכניס את טיפולי השיניים לסל התרופות, ועזרתי לסגן שר הבריאות ליצמן להעביר את ההחלטה, שעם כל הבעייתיות שלה, היא צעד ראשון ואמיץ לקראת המובן מאליו שאינו מובן מאליו: שגם ילד של עובד קבלן ב-20.70 שקלים לשעה יוכל לקבל טיפול שיניים. הנה פרוטוקול הדיון בעניין בועדת העבודה והרווחה.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית