ח'כ שלי יחימוביץ: בגוב האריות, משטר מלוכני בישראל הדמוקרטית ומצעד הגאווה בסימן הזכות להורות

13.6.2010

בגוב האריות, משטר מלוכני בישראל הדמוקרטית

ומצעד הגאווה בסימן הזכות להורות

 

שלום לכולכם,

 

את המייל הזה אני כותבת לכם אחרי שחזרתי ממצעד הגאווה. הרבה שנים אני מלווה את הקהילה באמפתיה ובהזדהות, לא רק פוליטית, גם אישית. כי יש לי חברים בארון ומחוצה לו, ואני רואה אותם בכאביהם, בשמחותיהם וכשהם מגדלים את ילדיהם בהשקעה אינסופית, באהבה גדולה, בחינוך לערכים. אני אדם פוליטי, ובעיניי מאבקה של הקהילה הוא מאבק פוליטי. לנראות, ללגיטימיות, לשוויון זכויות, לזכות לשונות. חלק בלתי נפרד מסדר יום נאור ושוויוני לכל בני האדם. אולי בגלל שהחברים שלי בגרו אני מרגישה שהיום המאבק שלהם על הזכות להורות הוא מאבק מוביל. בשביל להיות הורה, התפקיד הכי חשוב ומורכב, לא צריך שום תעודה והסמכה. אני כסטרייטית לא הייתי צריכה הסמכה. אבל החברים שלי, הומואים ולסביות, אנשים לא פחות ראויים ממני, ובדיעבד הורים נהדרים - היו צריכים לעבור אלף מדורי גיהינום. היה יפה ומרגש היום לראות במצעד חבר'ה צעירים שמשוחררים מכל הייסורים וההסתרות של קודמיהם. אבל גם להם כשיגדלו עומדת הזכות להורות. שוויון, לא פחות ולא יותר, לקהילה הראויה הזאת שאני מחוייבת למאבקה - זה מה שדרוש.

 

בגוב האריות. לכנס שוק ההון של דמרקר באתי באופניים, כי הדיוויד אינטרקונטיננטל היוקרתי שבו היה הכנס הוא בקצה אחד של שוק הכרמל (לא קשור בכלל לסביבתו) ואני גרה בקצה השני. שלוש דקות רכיבה, ניצחון תחבורתי וסביבתי מוחץ על הרכבים הנוצצים שחיכו בתור לחניה. המרצה אחרי, כוכב האירוע, היה ראש הממשלה נתניהו. הנה מקצת מה שאמרתי, וחייבת לחלוק אתכם את העובדה שמשהו כמו חמש מאות בכירים מהמגזר העסקי מאוד פרגנו לנאום שלי, ניגשו אלי בהמוניהם אחר כך להביע תמיכה, והפיחו בי תקווה שגם מי שנהנים מפירות הביאושים של השיטה מבינים שעלינו להיאבק למען חברה ראויה וטובה יותר.

 

לא רק שזו לא סוציאל דמוקרטיה, זה אפילו לא קפיטליזם, אלא מונרכיה של בעלי ההון. כנסו לדיווחים על דיון בועדת הכספים בנושא הריכוזיות במשק, ומה שיש לי להגיד עליה.

 

רגע לפני שתשובה יהפוך לאחד מעשירי העולם בגלל הגז ששייך לכולנו - תשובה מדהימה של שר האוצר שטייניץ לשאילתה שהגשתי בעניין לפני שהנושא הפך לטרנדי, ומעידה שהאוצר, בניגוד להכרזות שטייניץ, בכלל לא רוצה להעלות את התמלוגים המגוחכים שתשובה משלם.

 

"חמתי בערה למקרא כמה עולה לנו מנכ"ל בנק מזרחי טפחות אלי יונס" כותב העיתונאי דן מרגלית שסגר את החשבון שלו במזרחי טפחות והצטרף לחרם של אורי אורלב. בטור שלו ב"ישראל היום" כותב דן בין היתר: "התחייבתי בפומבי כי אם מנהלי מזרחי-טפחות לא ישנו את אורחותיהם אוציא את חשבוני הדל מהבנק... כמעט זנחתי את ההתחייבות עד שהתברר כי במסגרת מאבקה לריסון שכר השכירים - שאני תומך בו בכל לב - פרסמה ח"כ שלי יחימוביץ' כי אורי אורלב ביטל את חשבונו בבנק. שלשום הלכתי בעקבותיו..."

 

אתם רק מדמיינים שאתם אליטה. לא רק עובדים עניים זקוקים להגנה. בעצם, עובדי מעמד הביניים חשופים לניצול שלא יאמן וגם הם לא מצליחים לגמור את החודש, לקנות דירה קטנה, לשלם על המשפחתון או המעון של הפעוט, לחסוך. מעמד ביניים חלש זו מדינה חלשה. כנסו לכתבה של שי ניב בגלובס המדווח על תשובה מביכה שקבלתי מפואד בעניין אכיפת חוקי העבודה במעמד הביניים: המדינה מודה: אין אכיפה של חוקי העבודה בעובדי צווארון לבן.

 

שבוע טוב,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית