ח'כ שלי יחימוביץ: המשט, ההשתלטות הבלתי נגמרת של ההון על המדינה, ופרידה מלובה אליאב

6.6.2010

 

המשט, ההשתלטות הבלתי נגמרת של ההון על המדינה, ופרידה מלובה אליאב

 

שלום לכולכם,

 

המשט. אין לי כוונה לתבוע כאן את פיטוריו של ברק, כמו שעשו אחרים, ואני מסתייגת מהקריאה הזאת בנסיבות האלה. אסתפק, לעת הזאת, בארבע הערות והן נאמרות באיפוק: 1. הבידוד הבינלאומי שלנו הוא כבר הרבה יותר מסוכן מ"בעית הסברה", ומהווה איום אסטרטגי. ומדאיגה עוד יותר התחושה שהדרג המדיני הרים ידיים בסוגיה הגורלית הזאת, פועל בעיקר לצרכי הלכי הרוח הפנימיים, ומזמר לעצמו בהשלמה בעייתית את "העולם כולו נגדנו". 2. ההתרחשויות בכנסת סביב המשט נראות כמו הפגנה קיצונית פופוליסטית, אלימה ואנטי דמוקרטית שיצאה מכלל שליטה ולא כמו דיון בפרלמנט, ובהזדמנות זאת אני רוצה לשבח את יו"ר הכנסת רובי ריבלין, איש ימין שכמו בגין ז"ל מבין מה זאת דמוקרטיה. 3. גם אני כמו כולנו רתחתי כשראיתי את בני העשרים מהשייטת משתלשלים אל המרמרה כמו ברווזים במטווח והופכים קורבן ללינץ', אבל יש לי תחושה שהדרג המדיני נמלט מלתת דין וחשבון, מתכסה בחבר'ה האלה כשכפ"ץ ומשתמש בהם באופן ציני כדי ללבות את ההזדהות שלנו אתם ולהשכיח את הכשלים בקבלת ההחלטות החפיפניקית והשערורייתית. 4. נכון שהתנגדתי מלכתחילה לישיבה שלנו בממשלה הזאת, אבל כל רגע בה הולך ומתחוור כאסון עוד יותר גדול, ובעיקר מציף את היעדר היכולת להשפיע ולו במעט.

 

האם משפחת עופר תשלוט גם על החשמל בישראל? אתם מוזמנים להיכנס לטור חדש שלי בבלוג, ובו תיאור של דיון קטן ושגרתי בועדת הכספים, אחד מתוך רבים, שמסתיר מאחוריו את הטכניקה היומיומית של השתלטות ההון על משאבי המדינה, ואת ההתשה המתמדת שמתישים בעלי ההון את האוצר, גם כשאנשיו עושים את הדבר הנכון.

 

"רגולציה היא לא בהכרח קללה בעולם הקפיטליסטי", מודה מנכ"ל ביג איתן בר זאב במכתב ששלח לי ומתפרסם באתר. בר זאב הוזמן לבקשתי לישיבה של ועדת השרים לבחינת שכר הבכירים שמתכנסת ביום א'. גם שר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן ואחרים שביקשתי שיופיעו - יהיו שם מחר. כנסו לידיעות בדמרקר וב-ynet, ואני מזכירה לכם שהמאבק להפסקת החזירות הוא בחיתוליו. הועדה עובדת באופן סביר - מתכנסת ושומעת אנשים רבים, אבל צריך לזכור שהיא מונתה בידי ביבי כדי לחסום את החוק שלי ולהרדים את הדיון בו.

 

ומעניין לעניין באותו עניין. כנסו לקרוא איך נוחי דנקנר ממשיך לחלוב את הציבור, באמצעות עסקת גנדן המפוקפקת שלו שגרמה לציבור לשלם על הפסדים שלו, במקום שהכסף יבוא מכיסו הפרטי.

 

התאומים. שר הפנים אלי ישי עונה בכנסת, לראשונה, על פרשת התאומים שעוכבו בהודו, בתגובה לשאילתה שלי. כנסו לחילופי הדברים.

 

לקבלת הפיטורים הקש like כתבה בישראל היום בעקבות הפיטורים דרך הפייסבוק שדווחנו עליהם כאן, גם אני מתראיינת.

 

בפייסבוק עברנו את 3000 ה"מעריצים". קצת סטטיסטיקה עליהם: 60% גברים, 40% נשים. הקבוצה הגדולה ביותר היא גברים בני 25-34 (20%), ואחריה: נשים בנות 25-34 (12%), גברים בני 18-24 (11%) וגברים בני 35-44 (11%). בקיצור בנות, בואו וסגרו את הפער. גם הגברים שעוד לא עשו זאת מוזמנים כמובן להפוך לאוהדים. ותודה לנועם פורר שעוזר לנו.

 

בהצלחה למיכל בירן שלנו שמתמודדת לתפקיד יו"ר המשמרת הצעירה במפלגת העבודה. ביום שלישי הבחירות. מיכל כמו שאתם יודעים ניחנה בשילוב המנצח של מנוע אידיאולוגי עם יכולת ביצוע מרשימה, ואני מאחלת למפלגת העבודה שהיא תזכה. מי שרוצה לעודד, לעזור ולחזק מוזמן לכתוב לה לכאן.

 

ופרידה מלובה אליאב. אישיות ייחודית בפוליטיקה הישראלית, שהלך לעולמו השבוע. לובה היה אידיאולוג ומגשים. הוא תמיד דבק בערכיו שהיו גם ערכי שלום וגם ערכים חברתיים, שוויוניים וציוניים, והעדיף אותם על פני תועלת פוליטית. מעבר לקרבה האידיאולוגית, מעבר לכך ש"ארץ הצבי" שלו השפיע עלי עמוקות, הוא כבש את לבי לנצח לפני יותר מעשרים שנה. באתי למפעל המדהים שיסד בניצנה כדי לעשות עליו כתבה, וגיליתי שלו ולטניה אשתו יש כלבה זקנה עיוורת לחלוטין, שהם לא מעלים בדעתם לשים קץ לחייה אצל וטרינר כפי שרבים מבעלי חיות המחמד עושים כשהחיה שאהבו הופכת לחסרת ישע. לובה חיבק וליטף כל הזמן את הכלבה המדובללת, סעד אותה ומלמל אליה דברי כיבושין שנמהלו בהסברים מלאי החזון שלו על ניצנה. איש גדול מהחיים שידע להיות בן אדם. פטירתו גרמה לי עצב רב באופן אישי, ומהווה אבדה גדולה לציבוריות הישראלית.

 

שבוע טוב,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית