ח'כ שלי יחימוביץ: להעביר את דביר לבנק הגון יותר

30.5.2010

 

להעביר את דביר לבנק הגון יותר

שלום לכולכם,

 

ביי דביר-תעביר, ביי אלי יונס. אורי אורלב מירושלים סגר את החשבון שלו בבנק המזרחי בגלל השכר המופקע של המנכ"ל אלי יונס (מליון וחצי ש"ח בחודש!). אחרי התכתבות בינינו, הוא השתכנע לפרסם באופן פומבי מכתב בהיר ונוקב שממוען לדמות מהקמפיין של מזרחי "להעביר את דביר", קרא לחרם צרכנים, והסביר את הסלידה שהוא חש כלפי פערי השכר בבנק. הזהרתי את אורי (שהוא אגב הבן של ח"כ זבולון אורלב מ"הבית היהודי"), שיהיה קשה לתקשר את המכתב שלו, כי מזרחי-טפחות הם מפרסם חשוב שהתקשורת המסחרית לא תרצה להסתבך אתו, מה גם שאחד מבעלי השליטה בבנק, מוזי ורטהיים, הוא "במקרה" גם אחד הזכיינים בערוץ 2. אבל ניסינו, ויצא יחסית לא רע. כנסו לבלוג שלי שכולל את המכתב המלא של אורי (והפיצו אותו כדי לנצח את ניסיונות ההשתקה שדי הצליחו), לראיון רדיו שלי אצל עמנואל רוזן וחיים יבין, ולעוד תקשורת.

 

תקשורת מתגוננת. זוכרים איך משפחת עופר ניסתה להשתיק את מיקי רוזנטל ולמנוע את הקרנת "שיטת השקשוקה" באמצעות איומי דיבה? תביעות דיבה כאלה שיש מאחוריהן אנשים רבי עוצמה וכסף, לא נועדו אלא להפחיד ולשתק עיתונאים שאין להם שום יכולת לעמוד מול הכוח הזה. גם אני, כעיתונאית, חוויתי לא מעט אירועים דומים. הצעת חוק שלי, שנכתבה בידי הקליניקה לזכויות אדם במסלול האקדמי של המכללה למינהל, הוגשה יחד עם עוד שני ח"כים שהם עיתונאים לשעבר כמוני: אורי אורבך וניצן הורוביץ, ויוצאת למסע קשה של חקיקה.

 

מדבקת סמיילי בוכה, זו כנראה הסנקציה היחידה שמנהלי החסכונות שלנו מוכנים לקבל כשהם מפשלים, במקרה או בכוונה. במאמר בדמרקר אני מנסה להסביר מה קורה בועדת הכספים שאני חברה בה סביב הצעת חוק מצויינת של הרשות לניירות ערך. הרשות מנסה לגונן עלינו. האינטרסנטים, כמובן, תוקעים מקלות בגלגלים.

 

מדינה בלי מעמד ביניים חזק זו מדינה חלשה שעצם הקיום שלה מוטל בספק. בכנס בית ברל לחינוך וחברה דיברתי על הכל באופן חופשי (טוב, האמת היא שלא ידעתי שיש שם עיתונאים) וזה מה שיצא.

 

מנסה לעזור לעובדי המחשוב בשרות המדינה. מדובר במאות עובדים העומדים לאבד את כל זכויותיהם, מה ששוב מראה שנפגעי הרס שוק העבודה הם לא רק צווארון כחול, מנקות, ומאבטחים. כל מה שפגע בעובדים העניים פוגע כעת גם בצווארון הלבן.

 

יש רגעים נדירים שכיף להצביע עם הקואליציה בראשות ביבי, הכל לפי העניין. הצבעתי בעד "חוק הפחתת הגרעון" הממשלתי, שבעצם מאפשר הרחבה תקציבית מתונה ומחושבת. ההצבעה של קדימה, אגב, נגד החוק, הייתה תמוהה ופאתטית, חשפה אותה כמפלגה קפיטליסטית קיצונית, והציבה אותה ימינה מנתניהו בתפיסתה הכלכלית, מקום שקשה להאמין שאפשר להימצא בו...

 

שבת שלום,
שלכם,
שלי 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית