דברי שר הביטחון, אהוד ברק, בערב ההצדעה למפקדים במערך המילואים, ולמעסיקים שמצטיינים ביחסם למילואים

5.5.2010

דברי שר הביטחון, אהוד ברק, בערב הצדעה למפקדים במערך המילואים

 

שר הביטחון, אהוד ברק, השתתף בערב הצדעה למפקדים במערך המילואים, שהתקיים ביום שלישי, 4.5.10, במעמד סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, וקצין המילואים הראשי, תא"ל שוקי בן-ענת.

 

להלן דברי שר הביטחון ברק באירוע:

 

"אני באמת נרגש להיות פה הערב, בערב ההוקרה הזה, ואתם, יחד עם חבריכם, מאות אלפי הפקודים שלכם ושל חבריכם, אתם חבורה נפלאה, חבורה של חיילים וקצינים שמשרתת את המדינה, ולא מבקשת לעצמה דבר מלבד הזכות לשרת והנכונות לעמוד במקומות הקשים ביותר בעת מבחן. אתם זכאים להכרה ולהוקרה של החברה הישראלית בחשיבות ובערך והערכיות של תרומתכם, לשגשוגה, ביטחונה ובניינה של הארץ.

 

דברים שנכתבו ע"י אנשי פלוגה ג' מגדוד חי"ר 7006 ופורסמו השבוע, מיטיבים לתאר את התחושות של אנשי המילואים:

 

"אנחנו נמשיך לבוא! נמשיך, כי על אף שכל החברים צוחקים, ברגע שאנחנו חוזרים הביתה - הם מקנאים בנו, למראה האישה והילדים שקופצים עלינו מגעגועים. נמשיך לבוא, כי אנחנו לא מסוגלים להסתכל בעיניים של משפחת פרץ שהקריבה את שני בניה. איזו זכות יש לנו להגיד להם – לא בא לנו לעשות מילואים. רק בקשה אחת יש לנו: אל תקראו לנו פרייארים".

 

חיילי גדוד 7006, אנשי מערך המילואים כולו, וקודם כל אתם, מפקדי המילואים ובנות הזוג – מדינת ישראל מצדיעה לכם היום ובכל יום!

 

אתם לא פרייארים! אתם קבוצה איכותית, אתם מיטב בניה של הארץ. אנו מעריכים את עשייתכם, ומודעים גם להקרבה וגם למחיר האישי שאתם משלמים למען הכלל.

 

בכל דור ודור קמו לעם ישראל אנשי מעשה ששימשו מופת לחברה  כולה, במעשים ולא בדיבורים. ואתם בוודאי לא "פרייארים" - אתם אנשי המעשה והמופת של הדור הזה!

 

בערב הזה, אני רואה לעצמי באמת זכות לעלות על נס גם "יחידה מיוחדת" אחת, יחידה מחוץ לסד"כ. כוונתי לבנות הזוג. שותפות לדרך, ומהוות חלק בלתי נפרד מהתרומה. גם אתן משתתפות הלכה למעשה, נושאות בנטל ומעניקות את התמיכה החשובה שבלעדיה אי-אפשר. תודה לכן מכל הלב.

 

בתחילת השבוע שבתי מארה"ב, ומפגישותיי עם ראשי הממשל האמריקני עולה תמונה ברורה: מחויבותה של ארה"ב לביטחון ישראל – חזקה, עמוקה ויציבה. יש חשיבות רבה לשותפות האסטרטגית הזאת. יחד עם זאת, מה שקבע וקובע הוא שבזכותכם ובזכות חבריכם ופקודיכם, מעולם לא ביקשה מדינת ישראל, ולעולם לא תבקש מצבא זר, ואפילו לא מחייל זר אחד, לבוא ולהילחם את מלחמתנו.

 

בימים הקרובים יחלו שיחות קרבה עם הפלשתינאים. אנחנו נמשיך לבסס את עוצמתה ואת ביטחונה של מדינת ישראל ללא פשרות, לצד רצוננו ושאיפתנו לחיות בשלום עם השכנים. אך כדי לעשות זאת, עלינו לעמוד חזקים ונכונים, ואתם הערובה לכך.

 

אני מבטיח לכם כי נמשיך לפעול לגיבוש ההכרה שהמשרתים במילואים אינם פראיירים. הם לבנת יסוד בתשתית הביטחונית שלנו. ישראל זקוקה לכם – נחושים, אמיצים ומסורים כפי שהייתם תמיד.

אני אוהב אתכם, אני סומך עליכם, כולנו סומכים עליכם.

 

ערב טוב".

 

 


דברי שר הביטחון, אהוד ברק, בטקס הענקת אות שר הביטחון למעסיקים

 

שר הביטחון, אהוד ברק, השתתף ביום שלישי, 4.5.10, בטקס הענקת אות שר הביטחון למעסיקים - "מגן המילואים", שנערך בבית הירוק, אוניברסיטת תל-אביב, במעמד  סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, הרמטכ"ל , רב אלוף גבי אשכנזי, חברת הכנסת מירי רגב, יו"ר חבר השופטים בתחרות מגן השר ויו"ר המועצה הציבורית למען מערך המילואים, מר יעקב פרי, נשיא התאחדות התעשיינים מר שרגא ברוש, מנכ"ל ההסתדרות החדשה, מר גד לוטן, וקצין מילואים ראשי, תא"ל שוקי בן ענת.

 

להלן דברי שר הביטחון ברק בטקס:

 

"זו השנה הרביעית בה אנחנו מעניקים את האות הזה למעסיקים שמצטיינים ביחסם אל המילואים.

 

בדרך סמלית, אבל עם חשיבות ערכית, אנחנו מנסים להעלות על נס מעסיקים שמקיימים תרבות ארגונית, במעשה, לא בדיבור, שמעודדת את איש המילואים לתרום בעבודה לצד השירות במילואים.

 

אני בטוח שאתם הזוכים, חלק מכם קציני מילואים בעצמכם, עושים את זה מתוך אמונה בחשיבות העניין ומתוך הבנה עמוקה שבסופו של דבר גם את החברה המאמץ הזה מחזק. אבל בכל זאת, ובראשית דברי - בשמי, בשם מערכת הביטחון כולה, ואני מאמין גם בשם אזרחי המדינה - תודה לכל אחד מכם ויישר כוח!

 

אני רוצה מכאן לקרוא למנהיגי הקהילה העסקית, לראשי הארגונים, למנהיגי התעשייה והמשק הפרטי, להפגין את אותה נורמה של אחריות חברתית, של רצינות, ולהוביל, כמוכם הזוכים, וכמו יתר  34 החברות והארגונים שלא הגיעו לגמר, להוביל במעשים ולא בדיבורים את השינוי העמוק הזה בחברה הישראלית, ואנחנו במערכת הביטחון, נתגייס תמיד להיות אתכם בעניין הזה.

 

זה שינוי שתכליתו, הכרה עמוקה בחשיבות ערך השירות, העלאת קרנם וההוקרה החברתית למשרתים במילואים.

 

ביחד עלינו להבטיח כי לא נאפשר מצב שבו יפוטרו אנשי מילואים, או שקידומם בעבודה יואט עקב שירות המילואים. מה שצריך להיות הוא להפך – מצב שבו אנשי המילואים מתקדמים ומתפתחים כאשר השרות נרשם להם כזכות. אין מקום במדינת ישראל למצב שבו סטודנטים יפגרו בתוך הכיתות, לא יזכו למועד ב', או יתקשו בהתקבלותם לתוך סגל או לתוך חלק מהקורסים, כתוצאה משירותם במילואים. ההפך הוא הנכון- הם כבר עמדו במבחן, מבחן התרומה למדינה, וחובתנו לסייע להם ולתת כתף.

 

כחברה, עלינו להתגייס ולתת כתף אוהבת ואוהדת לאנשי המילואים. אנחנו בסופו של דבר עוסקים בחבורה נפלאה של אנשים שהם פשוטו כמשמעו - "חוד החנית" של יכולתנו המבצעית בעת מבחן. אנשים שמוכנים לתת ולתרום מעצמם, מזמנם, מהזמן של המשפחות, בלי שניתן לאכוף את זה עליהם ומבלי לשאול מה יש שם עבורם.

 

אנשי המילואים, יותר מכל אחד אחר בחברה הישראלית, ואתם, בראש החברות והארגונים שנותנים להם גב, ממשים את העשייה, את המעשה הציוני, ועושים את זה ברוח הציווי התנ"כי הישן- "נעשה ונשמע".

 

אני בטוח שאתם הזוכים תמשיכו לעשות את הדברים האלה, ואני מקווה שהשפעתכם המידבקת תידבק בחבריכם. הדרך הזאת שאתם הולכים בה היא הדרך הנכונה לחברה כולה, ואני מאחל לכולנו שתמשיכו להיות מצפן למערכת העסקית ולמערכת הציבורית בישראל. כל הכבוד לכל אחד ואחת מכם, תעבירו גם לעובדים האחרים בעמלות ובגורמים הקובעים בחברות שלכם. מי ייתן ויירבו כמוכם בישראל. תודה".

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית