ח"כ שלי יחימוביץ: צביעות כחול לבן, שחיתות כחול לבן, חוק החזיר והכנס בגן מאיר

18.4.2010

 

צביעות כחול לבן, שחיתות כחול לבן, חוק החזיר והכנס בגן מאיר

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

צביעות כחול לבן. בכל פעם אני מזדעזעת מהצביעות של הקמפיינים הפטריוטיים ליום העצמאות שמככבים בהם דגלים שיוצרו בסין. השנה אלה הקמפיינים של בנק הפועלים, חברת אלדן, ו"שלום עכשיו", שמחלקים דגלי לאום, חולצות כחולות לבנות ודגלי שלום תוצרת סין ותורכיה לכבוד יום העצמאות. אלה קמפיינים צבועים הפוגעים בתעשייה הישראלית ובעובדיה. זה לא פטריוטי, לא ציוני ולא ערכי לפגוע בתעשייה הישראלית ובעובדים הישראלים ולהעדיף שפחה סינית בשכר של דולר ביום. כנסו לטור שלי בבלוג, לראיון שלי ברדיו קול הים האדום, לכתבה בnrg, ולדווח בכלכליסט על התקדמות בחוק הטקסטיל הביטחוני שלי, שקשור כמובן לעניין.

 

הולילנד, אולמרט, שחיתות וגזילת משאבי ציבור. ברפורמה בתכנון של ביבי יש 370 עמודים. כמובן שהצבעתי נגדה אבל אני רוצה להתוודות כאן שכשראיתי אותה נתקפתי חולשה. אמרתי - אין סיכוי שנוכל להסביר לציבור שהחוברת המשעממת הזאת צופנת בתוכה הבטחה להרס משאבי הטבע השייכים לציבור, לשחיתות נוראה, להתעשרות של נדלניסטים תאבי בצע על חשבון משאב הקרקע היקר שלנו. והנה באה פרשת הולילנד והעניקה לנו הזדמנות מדהימה לראות באופן פלסטי שכל מה שקרה עם אולמרט המושחת וחבריו בהולילנד - יקרה עוד יותר בקלות אם הרפורמה תעבור. הנה ראיון שלי אצל קרן נויבך להבהרת העניין, ופניה שלי לנתניהו.

 

חוק החזיר. שכר של מליון וחצי שקל לחודש למנהל הוא חזירי, והוא על חשבון הדיווידנד של החוסכים. וחוץ מזה מי אמר שרק המנהל מייצר ערך לחברה? מה עם יתר העובדים? מייד אחרי הפגרה אני הולכת לקדם את החוק שלי להגבלת שכר בכירים, נוכח המשכורות המטורללות של עשרות מיליונים שמשכו מנכ"לי החברות הציבוריות שהחסכונות שלנו מושקעים בהן. כנסו לראיון שלי בתכנית הבוקר של ערוץ 2 עם אברי גלעד ודנה וייס ולכתבה של מתן חודורוב בערוץ 10.

 

העובדים העניים. ובעוד ביקום אחד רק השמיים הם הגבול לשכר פרוע, ביקום אחר אנשים עובדים מבוקר עד לילה ונשארים עניים. הסיסמא הזאת, שעבודה מחלצת מעוני, פשוט שקרית, ומספר העובדים העניים גדל כל הזמן בגלל העושק הממוסד והפלילי כאחד בעולם העבודה. לשמחתי, ובמידה רבה בזכות לחצים שלנו, בנק ישראל הואיל להכיר בתופעה והדגיש אותה בדוח האחרון שלו. הנה ראיון שלי בעניין בערוץ 2 אצל גל גבאי, וגם ביומן הערב של קול ישראל.

 

יש חולצות שלא דוהות. הכנס שלנו ביום שישי שעבר של החולצות-הכחולות-לשעבר שעשינו בגן מאיר. כמאתיים חבר'ה מקסימים וערכיים בשנות העשרים והשלושים לחייהם, סוציאליסטים וסוציאל דמוקרטים, היו שם ליצור קשר ולחשוב מה הלאה. לבעלי הפייסבוק הנה התמונות, וגם חסרי הפייסבוק מוזמנים לצפות בהן בגלריה באתר. הנה המכתב שכתבתי למי שהיו שם, וגם אתם מוזמנים להגיב עליו.

 

ולסיום, הכי טובים. בן כספית במוסף "הכי טובים" של מעריב כותב עלי.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית