שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש במדריד עם רה"מ ספרד, חוסה לואיס רודריגז זפאטרו ועם שרת ההגנה הספרדית כרמה צ'קון פיקרארס

16.3.2010

 

שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש היום עם ראש ממשלת ספרד, חוסה לואיס רודריגז זפאטרו.

 

במהלך הפגישה שנמשכה כשעה וחצי והתנהלה באווירה לבבית ביותר, נדונו כל הסוגיות שעל הפרק, בראשן ההתמודדות עם האיום האיראני, הצורך לקדם את התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים, בין ישראל לסוריה והדרכים לקידום מהלכים אלה.

 

שר הביטחון, ברק, אמר לראש ממשלת ספרד: "ישראל רוצה בשלום וממשלת ישראל מחויבת למפת הדרכים ולפיתרון מדיני עם הפלסטינים על בסיס שתי מדינות לשני עמים תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל. הדרך לפתור את הסכסוך היא לפעול להכנסתם של רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר הרשות אבו מאזן לחדר, ולדון בכל הסוגיות המרכזיות". שר הביטחון, ברק, אמור להשתתף הערב בקבלת פנים עם ראשי הקהילה היהודית בספרד וישוב לישראל ביום רביעי לפנות בוקר.

 

*   *   *

 

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר היום בפגישתו במדריד עם שרת ההגנה הספרדית, כרמה צ'קון פיקרארס, כי הפרות הסדר במזרח ירושלים והתפרעויות הפלסטינים לא יובילו לדבר אלא רק לחיזוק הקיצוניים בשני הצדדים. שר הביטחון ברק אמר: "ישראל לא תאפשר לקיצוניים להכתיב ולכפות הסדרים מדיניים. אמרתי פעמים רבות בעבר ואני חוזר על כך שוב: ישראל חזקה ומרתיעה, ומעמדה זו חייבת להגיע להסדרים מדיניים. היעדר מו"מ מדיני יחזק וידרבן את הקיצוניים משני הצדדים וההתפרעויות היום בירושלים מוכיחות זאת. הסדר מדיני יושג אך ורק במו"מ ישיר".

 

שר הביטחון ברק אמר בנוגע למתיחות עם ארה"ב: "רק אנחנו נושאים באחריות העליונה לביטחון ישראל, אולם הקשר עם העם האמריקאי ויחסי האמון עם הנשיא והממשל הם נדבך מרכזי בביטחון ויחסי החוץ של מדינת ישראל. ידידותה של ארה"ב, הקשר האינטימי והיחסים הביטחוניים ההדוקים בין שתי המדינות חשובים הן לביטחון ישראל והן לצורך בהרגעת האזור והנעת התהליך המדיני עם הפלסטינים ועם שכנינו".

 

בסיום הפגישה, חתמו שר הביטחון ברק ושרת ההגנה הספרדית פיקרארס על הסכם שיתוף פעולה ביטחוני-אסטרטגי בין שתי המדינות.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית