ח"כ שלי יחימוביץ: סטנלי ואני, ציפי ואני, שערוריית ויסקונסין, הגירוש מחנתון, וחוק חדש בספר החוקים

14.3.2010

סטנלי ואני, ציפי ואני, שערוריית ויסקונסין, הגירוש מחנתון,

וחוק חדש בספר החוקים

 

שלום לכולכם,

 

יום האשה - קריקטורה שלי ושל ציפי לבני מתוך תערוכת "אשת העשור שלי", ראיון שלי ביום האשה בערוץ 2 אצל קרן מרציאנו ("את רואה את גליה מאור, ואת שרי אריסון שהיא בעלת שליטה בבנק, והצופים רואים אותך מראיינת אותי, שזו סיטואציה נדירה ומטעה, כי בסוף אנחנו רואים אוכלוסיות עצומות של נשים שבכלל לא מגיעות לסף המס - מורות, עובדות סוציאליות, אחיות, מנקות, קלדניות..."). ראיונות בנושא גם ב"הוט" בתכנית החדשה של קרנית גולדווסר ועידן קוולר, ואצל מיה בנגל וחיים יבין ברדיו.

 

המאבק נגד ויסקונסין נמשך, ותוך כדי - הולכים ומתגלים פרטים קשים על מה שמתרחש אצל הזכיינים הפרטיים שמפעילים את התוכנית ומתעשרים בזכותה. עוד דיווח מצויין של חיים ריבלין בחדשות ערוץ 2, וראיון שלי בגל"צ אצל רינו צרור.

 

ותודה לנוער העובד והלומד. נכנס לספר החוקים (אחרי 4 שנות מאמצים...) - חוק שלי ששם סוף להפליית בתי הספר המקצועיים, המטפלים בתלמידים החלשים ביותר, ופוטר אותם מתשלומי ארנונה. הזדמנות להגיד תודה למחנכים הנפלאים של "דרור ישראל", מתנועת הבוגרים של הנוע"ל שעושים שם עבודת קודש וגם ניסחו את החוק.

 

ומשהו פחות משמח שקשור לנוע"ל - על השבר של גירוש הגרעין המיישב של הנוע"ל מקיבוץ חנתון - הנה סיכום של דיון שהיה בועדת העבודה ביוזמתי על האירוע הקשה והמביש הזה.

 

התעשייה הצבאית. על חוסר האחריות הלאומית ועל האכזריות כלפי העובדים באובססיה להפרטת התעש - הנה תקשורת בעניין הזה.

 

רגע, מה עם צמצום פערים. את נגיד בנק ישראל סטנלי פישר אני מעריכה מאוד. אבל את העובדה שכל תפקידו של בנק ישראל הוא לדאוג למניעת אינפלציה, ולא לדאוג להקטנת פערים, לתעסוקה ולמיגור העוני - אני מאוד לא אוהבת ולא מקבלת. אחרי שבועיים של דיונים קדחתניים בועדת הכספים על חוק בנק ישראל - הצלחתי להכניס בו כמה שינויים, ובהם - לראשונה בחוק בנק ישראל יתווספו למטרות הבנק ולתפקידי הנגיד החוליות החסרות שציינתי. והנה גם קצת תקשורת.

 

עצלנות דו שנתית. עמית בן-צור, העוזר הפרלמנטרי (המעולה) שלי, שהוא גם כלכלן ואיש חינוך, מסביר במאמר במעריב למה תקציב דו שנתי הוא רעיון רע במיוחד, וגם - זבל מי שמנצל, מאמר של נועם פורר באנארג'י על ניצול עובדות הניקיון באוניברסיטת ת"א ועל המאבק של תא דור חדש לטובתן.

 

סופשבוע נעים שיהיה לכם ושבוע טוב,

שלכם,

שלי

 

שלי בטוויטר | שלי בפייסבוק | לא עובדת בשביל אף טייקון - תרומה לשלי | אם אינך רואה מייל זה לחץ/י כאן


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית