שר הביטחון, אהוד ברק, השתתף בכנס הרצליה לנשים משפיעות, ב-7/3 במלון דניאל, הרצליה

7.3.2010

 

שר הביטחון, אהוד ברק, השתתף בכנס הרצליה לנשים משפיעות, ב-7/3 במלון דניאל, הרצליה

 

להלן עיקרי דברי השר ברק:

 

"אתמול נפגשתי עם הסנטור מיטשל ובימים הקרובים אפגש עם סגן נשיא ארה"ב, ביידן הפגישות הללו הן חלק ממערכת אינטנסיבית של מאמצים שחשובים לכל אזרח ישראל שאכפת לו מעתיד המדינה הם עוסקים באתגרים הביטחוניים ובאתגר החשוב ביותר להגיע להכרעה בתהליך המדיני.

 

אני מקווה שהשיחות יובילו להתקדמות בתהליך המדיני עם הפלסטינים באופן שיאפשר ריצה אל שיחות מו"מ ממשי על כל נושאי הליבה ולהגיע בסופו של דבר להסדר.

 

המטרה הזאת חומקת מאיתנו פעם אחר פעם כבר כמעט 20 שנה. אני חש היום יותר מתמיד שאחריותה העליונה של ההנהגה המדינית בישראל היא לוודא שאנחנו לא מחמיצים את ההזדמנויות וזה דורש מנהיגות ונכונות לקבל הכרעות קשות, ויש חשיבות עליונה שגם בתנאי אי הוודאות עם כל המחלוקות, כולם, מכל הפינות של המערכת הפוליטית יתנו גיבוי לממשלה. גם אבו מאזן יצטרך לקבל החלטות קשות, לא מולנו, אלא מול עמו שלו, וכך גם ראש הממשלה. השלום הוא אינטרס משותף לכל הצדדים.

 

כשר הביטחון של מדינת ישראל, בשנת 2010, אני יכול לומר כי ניתן היה לקרוא לפאנל וללא יומרה - "נשים עושות ביטחון".

 

בדבריי אני מתכוון לאלו המשרתות בחוד החנית הקרבית, בוגרות קורס הטייס והחובלים, וגם בנות שנמצאות בכל הפינות של המערכת הלוחמת המשתלבות באופן הדרגתי וטבעי, בתפקידים שהיו לאורך עשרות שנים "מעוז" גברי.

 

לפני שבועות ספורים ביקרתי באוגדת עזה, ובמסגרת הסיור ראיתי קצינות וחיילות השומרות על גבול המדינה ומשתתפות בלחימה באופן פעיל, באמצעות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, כאלה שלוחצות על ההדק מול ניסיונות חדירה ופעילות מחבלים וגם מתוך עמדת הפיקוד.

כיום יש 3 נשים המשרתות בדרגת תא"ל. הרמטכ"ל ממליץ ואני מאשר מינוים של אלופי משנה ומעלה ובסוף הקיץ תהיינה 23 אלופות משנה, זה אומנם לא הרבה אבל זה מספר שיא של כל הזמנים.

 

בנוסף ישנו גידול בשיעור של 100% בקצינות בדרגת סא"ל בכלל צה"ל, בעשור האחרון. לאורך כל ההיסטוריה היהודית נשים נטלו חלק במאמץ הביטחוני.

 

כמי שעומד בראש מערכת הביטחון, שואלים אותי מתי תמונה "אלופה" ראשונה? מתוך עיון בנתונים ובמגמות, אני בטוח כי אכן תֶמונה אישה לתפקיד אלוף, אך הדבר צריך להיעשות בהליך ענייני טבעי שיש אישה קונקרטית שמתאימה לתפקיד קונקרטי זה נכון וראוי.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית