בן אליעזר בחיפה: קיומה של העבודה - ערובה לקיום המדינה

7.3.2010

 

בן אליעזר בחיפה: קיומה של העבודה - ערובה לקיום המדינה

 

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, נאם הבוקר (ו') בפני כ-120 פעילי מפלגת העבודה בחיפה. "בזכות קיומה של מפלגת העבודה, והימצאותה בממשלה, המו"מ המדיני עם הפלסטינים יתחיל בקרוב מאוד. שרי העבודה הפכו להיות שומרי הביטחון של ישראל וקיומה של העבודה היא הערובה לקיום המדינה. אנחנו אלו שמביאים את הממשלה הזו, הנשענת על רוב ימני מוצק, לבוא ולחתור לשלום ואנו אלו שמובילים של המדינה להכרה בחובה שלה להכיר בזכותו של כל אזרח לחיים בכבוד וברווחה - דרך הביצועים שלנו במשרדינו".

 

בן אליעזר הוסיף כי "אני גאה להיות חבר במפלגת העבודה. היום כלל המפלגות מתחרות ביניהן, מי יישם את המדיניות של מפלגת העבודה. רה"מ הרביזיוניסט קם ואומר - אני מוכן למדינה פלסטינית לצדה של מדינת ישראל, אני מקפיא התנחלויות. ותאמינו לי, כמי שהיה שר הבינוי והשיכון, זוהי הקפאה טוטאלית, כולל בשטחים שהם חלק בלתי נפרד מישראל בכל הסכם עתידי. יו"ר אופוזיציה לבני, שהגיעה מבית ימני, מאמצת את כל תורת העבודה מכף רגל ועד ראש. כעת, אנחנו מיישמים בממשלה הזו את תורתנו, ודואגים יום ולילה שרה"מ יתחיל במו"מ מדיני. אני הלכתי יחד עם רה"מ אל נשיא מצרים מובארק, ושמעתי אותו שם חוזר על הדברים הללו, ועל מחויבותו לשלום".

 

לדבריו, דווקא אנשים מתוך הבית לא מבינים את חשיבותה של העבודה, ודווקא הם לא אוהבים את הצלחתנו, וזורקים רפש כלפי המפלגה ומנהיגיה. "הוכח כי מורדי העבודה הם מתאבדים פוליטיים, ולכן הם חייבים לשנות את דרכם".

 

שר התמ"ת הוסיף כי "אנחנו נמצאים במצב קריטי למדינה. מתחילים דיבורים בעולם, שחלקם הגדול הם תולדה של רעיונות מפיהם של יהודים ברחבי העולם, המדברים על מדינה דו-לאומית, ומנסים למכור לעולם שזוהי מדינת אפרטהייד. זהו מצב מסוכן, המחייב אותנו קודם כל להיפרד מהפלסטינים אחרי כל כך הרבה שנות כיבוש. לשמחתי, רה"מ הבין את הצורך בזה ולכן פניו הן באמת לשלום".


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית