סגנית השר נוקד ושר התיירות מיסז'ניקוב החליטו על הקמת צוות משותף שידון בנושאים צרכניים בתחום התיירות

28.2.2010

 

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב וסגנית שר התמ"ת אורית נוקד החליטו על הקמת צוות משותף שידון בנושאים צרכניים בתחום התיירות

 

ההחלטה הנה על רקע מכתב הממונה על הגנת הצרכן במשרד התמ"ת, עו"ד יצחק קמחי בנושא פרסומים מטעים של בתי מלון

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב וסגנית שר התמ"ת, אורית נוקד החליטו אמש על הקמת צוות בין משרדי, אשר יבחן את הנושאים הצרכניים הנוגעים לתחומי התיירות והתעופה ובו יהיו חברים הגורמים המקצועיים משני המשרדים.

 

ההחלטה באה על רקע מכתבו של הממונה על הגנת הצרכן במשרד התמ"ת, עו"ד יצחק קמחי למנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות, יוסי פתאל ולמנכ"ל התאחדות בתי המלון שמואל צוריאל בעניין פרסומים מטעים של בתי מלון.

 

במכתבו מציין עו"ד קמחי, כי למשרד התמ"ת הגיעו תלונות על פרסומים מטעים באתרי האינטרנט ובעיתונות באשר לרכישת נופש או חבילת תיירות. על פי התלונות, כאשר מבקש הצרכן לבצע הזמנה, מתברר כי הפרסום לא כלל את כל התנאים ועלויות העסקה, דוגמת מינימום לילות. 

 

עו"ד קמחי ביקש במכתבו מהמנכ"לים ליידע את עמיתיהם באמור ולהנחותם לפרסם באופן שקוף ותוך גילוי הפרטים המהותיים בעסקה וכן לתקן את הפרסומים הקיימים.

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב ציין כי: "מעבר להגינות והעמידה בתנאיי החוק המתחייבים, גילוי נאות ומלא, מעניק לצרכנים תחושה ראשונית כי יש תמורה ראויה לכספם. תחושת אמון זו בענף המלונאות מתחייבת בכדי להעלות את צריכת הנופש בישראל, הן בתחום תיירות הפנים והן בתחום התיירות הנכנסת".

 

סגנית שר התמ"ת והאחראית על הצרכנות, אורית נוקד אומרת כי "תחום הצרכנות הוא תחום רוחבי, שמשיק למשרדי ממשלה רבים. אני בטוחה שהידוק שיתוף הפעולה בין משרד התמ"ת לתיירות יוכל לספק פתרונות לבעיות הרבות הצצות בתחומים אלו, דבר אשר יחזק בסופו של דבר את ההגנה על הצרכן הישראלי."

 

יצויין כי כבר לפני כמה חודשים הקימה סגנית השר נוקד צוות במתכונת דומה עם שר התקשורת משה כחלון. הצוות כבר נפגש מספר פעמים ודן בדרכים לשיפור השירות הניתן לצרכן על ידי חברות התקשורת.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית