שר הביטחון ברק נפגש עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון בניו-יורק, ב-24/2

25.2.2010

פגישת שר הביטחון ברק עם באן קי מון בניו יורק ב-24/2

 

שר הביטחון, אהוד ברק, קיים כעת בניו-יורק פגישה עם מזכ"ל האו"ם, באן קי מון. השניים דנו במצב בלבנון, בסוגיה האיראנית, במצב בעזה, ובחידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים.

 

שר הביטחון ברק אמר: "ישראל פועלת להקל על חיי התושבים בעזה ולמנוע מצוקה הומניטארית".

 

לגבי לבנון, אמר שר הביטחון ברק למזכ"ל האו"ם: "חיזבאללה הוא צבא שמחומש ע"י איראן וסוריה. בידיו יותר מ-40 אלף טילים שמכוונים לעבר אזרחי ישראל. זהו נשק טרור לכל דבר. בד בבד, ארגון הטרור חיזבאללה חבר בממשלה הלבנונית, חבר בקבינט הלבנוני, וזהו דבר חסר כל היגיון. ישראל דורשת שלבנון תקיים את החלטות 1701. הנשק שמעבירות איראן וסוריה ללבנון הוא נשק התקפי שמטרתו היחידה היא לפגוע באזרחי ישראל".

 

בנוגע לדו"ח גולדסטון, אמר שר הביטחון ברק: "מדובר בדו"ח מגמתי, חד-צדדי, שפוגע ביכולת של מדינות דמוקרטיות להילחם בארגוני טרור, בעיקר כאלה שפועלים מתוך ריכוזי אוכלוסיה. ה"הישג" היחיד של דו"ח גולדסטון הוא חיזוק ארגוני הטרור ושימוש ציני מצידם באזרחים כבמגן אנושי".

 

לגבי איראן, אמר שר הביטחון ברק: "נשק גרעיני באיראן ישנה את כל המאזן האסטרטגי באזור. חייבים להטיל סנקציות חמורות, תחומות בזמן, כנגד איראן."

 

מזכ"ל האו"ם הביע תמיכה בעמדה הישראלית שיש למנוע מאיראן הגעה לנשק גרעיני, והבטיח שהאו"ם עושה ויעשה ככל יכולתו כדי לקדם סנקציות כנגד איראן.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית