ח"כ שלי יחימוביץ: למי מותר לשאול אם את מתכננת ילד? סודות מאחורי הקלעים של החקיקה, פרשת הרב מוטי אלון - ובקשת עזרה מכם

21.2.2010

 

למי מותר לשאול אם את מתכננת ילד? סודות מאחורי הקלעים של החקיקה, פרשת הרב מוטי אלון - ובקשת עזרה מכם

 

שאלות חודרניות וחצופות בראיון עבודה. קרה לך ששאלו אותך בראיון קבלה לעבודה אם את מתכננת להיכנס להריון? אם אתה עושה מילואים וכמה? אולי רחרחו בעדינות מה הנטיה המינית שלך? כל שלל השאלות החודרניות האלה שלא רלוונטיות להתאמה לתפקיד, יאסרו בראיונות עפ"י הצעת חוק שלי ושל מרינה סולודקין מקדימה (הצעת חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה - תיקון - איסור הפליה בראיון עבודה או בשליחה להכשרה מקצועית), שעבר השבוע בקריאה טרומית אחרי מו"מ ממושך עם הממשלה.

 

"טובים השניים - איך הצליחו יחימוביץ' וכץ להפוך את ממשלת נתניהו לנוחה ביותר לחקיקה לטובת העובדים" זאת כותרת של כתבה של שי ניב מגלובס, שמתאר את שיתוף הפעולה שלי עם יו"ר ועדת העבודה והרווחה חיים כץ מהליכוד כדי לקדם חקיקה למען העובדים. מעניין, ואכן חושף טפח מהשיטות שלנו. קראו.

 

פרשת גליה מאור ובנק לאומי הסתיימה בטוב. לא האמנתי שזה יקרה, אבל מאור הפנימה את המסר, הבינה שהיא לא שליטה נצחית שעומדת מעל לחוק, והסירה את מועמדותה לתפקיד יו"ר דירקטוריון בנק לאומי. כנסו למאמר שלי בישראל היום, לתגובה על הסרת המועמדות, ולראיון ב"מדד יומי".

 

קרקעות. הקרקע שהופקעה לפני שנים לצרכי ציבור תימכר לבעלי הון במקום שתוחזר לבעלים האמיתיים שהופקעה מהם, למרות שצרכי הציבור נגמרו. הנה ספסרות קרקעות מכוערת שלצערי לא הצלחתי למנוע בחוק לתיקון פקודת הקרקעות שעבר בכנסת. כנסו לנאום שלי במליאה.

 

פרשת הרב מוטי אלון וארגון הרבנים "תקנה" שסילק אותו מהחינוך ומהחיים הציבוריים אחרי שביצע מעשים מגונים במעריציו - אגיד זאת ישירות: אני מקנאה בציבור הדתי לאומי על כך שיצר את הגוף המוסרי והאמיץ הזה. אצלנו (החילונים) לו, כמו במקרה מוטי אלון, לא היה נמצא מתלונן שילך למשטרה, ולו היה היועץ המשפטי לממשלה אומר שאי אפשר לפתוח בחקירת משטרה כי המתלוננים מסרבים להעיד - האיש הזה היה ממשיך במעלליו באין מפריע. שם, באומץ ובאחריות - החליטו שטובת הציבור ושלומם של קורבנות נוספים - עומדים מעל הכל - יצרו מנגנון שפוי שהוא בין הליך פלילי (שהיה בלתי אפשרי) ובין לא כלום, הרחיקו אותו מתלמידיו, גזרו עליו בידוד, ומשהתברר שהוא ממשיך במעשיו פרסמו קלונו ברבים. בקושי, בכאב, אבל בלי המנהג המגונה הרווח של לגונן על התוקף. כנסו לראיון שלי ברדיו אצל קרן נויבך יחד עם הרבנית יהודית שילת.

 

עוזרים פרלמנטריים מנוצלים בכנסת. מיכל בירן שלנו, שהיא חברת ועד העוזרים הפרלמנטריים, ממשיכה להוביל את המאבק נגד התופעה הבעייתית מאוד, בלשון המעטה, של ח"כים מסויימים שמפצלים את שתי משרות העוזר הפרלמנטרי ומעסיקים שלושה עוזרים בשכר רעב. כנסו לראיון עם מיכל בתוכנית "יהיה בסדר" בגל"צ.

 

ואין סוף לקבוצות העובדים שנשחקות עד דק. הפעם פנו אלי מפעילות המועדוניות - נשים שנקרעות בעבודה, מטפלות בילדים בביתן אחרי הגן ובית הספר, ומשתכרות פחות ופחות כי הדרישות גדלות כל הזמן אבל שכרן - לא עודכן 12 שנים (!). כנסו לסיכום דיון שקיימתי בעניין בועדת העבודה והרווחה יחד עם ח"כים נוספים. וצל"ש לחיים שייב יו"ר ההסתדרות באשדוד ולחיה לחיאני על המאמץ לאגד את העובדות למרות שאינן שכירות.

 

לסיום, בקשת עזרה שלי מכם. אנחנו קורסים תחת המבול של פניות הציבור, שהוא לא פרופורציוני ליכולות שלנו (עמית ומיכל נהדרים אבל אפילו להם, ובטח לי, יש מגבלות אנוש). אנחנו זקוקים לעוד מתנדבים במשרד בכנסת, ואם יש לכם יום פנוי, ונכונות לעבודה שחורה (אבל בחברה מצויינת) - כתבו לנו.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 

שלי בטוויטר | שלי בפייסבוק | לא עובדת בשביל אף טייקון - תרומה לשלי | אם אינך רואה מייל זה לחץ/י כאן

הסר כתובתך מרשימת התפוצה


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית