נאום שר הביטחון, אהוד ברק, בטקס סיום קורס קצינים גפן, שהתקיים ב-16/2 בבה"ד 1

16.2.2010

 

להלן דברי שר הביטחון, אהוד ברק, בטקס סיום קורס קצינים גפן, שהתקיים היום, יום שלישי 16.2.10, בבה"ד 1:

 

"ראש המטה הכללי - רב אלוף גבי אשכנזי, מפקד זרוע היבשה - אלוף סמי תורג'מן, קציני החיל הראשים מפקד בית הספר לקצינים - אלוף משנה יהודה פוקס, צוות ההדרכה, הורים ובני משפחה, בוגרות ובוגרים יקרים.

 

למעלה משלושים שבועות חלפו מהרגע בו נכנסתם בשערי בית הספר לקצינים ועד לרגע בו רגליכם ניצבות על קו הסיום. כאן נוצקו בכם היסודות והפכתם מחיילים לקצינים בצבא ההגנה לישראל. היום אתם חוצים את קו התפר המבדיל בין לוחם למפקד. הדרגות, שזה הרגע הוענקו לכם, מסמלות את כובד האחריות המונחת על כתפיכם מעתה ואילך.

 

הורים יקרים, לכם מגיעה התודה העיקרית, בניכם ובנותיכם העומדים כאן היום הם מקור לגאווה גדולה. המעמד מרגש והוא ציון דרך חשוב בחיי הבוגרים. הערכים והחינוך שספגו מבית, הם המעצבים העיקריים באישיותם של הבוגרים. והנה הם כאן, מפקדים בצבא ההגנה לישראל. על כך, תודתנו. תודה לכם, לכולכם מכל הלב.

 

כשר הביטחון אני גאה לראות על רחבת המסדר, תמונה רב-גונית, המייצגת את החברה הישראלית כולה: בנות ובנים - ישנן קצינות בנות זה מכבר, אבל לראשונה מסיימות היום 3 בנות את קורס קציני החי"ר, אין דבר שמבטא בצורה ברורה יותר את שיווין ההזדמנויות ואת שילוב הנשים בצה"ל. אנחנו רואים כאן על רחבת המסדרים דתיים וחילוניים, עירוניים ובני מושבים, ישובים קהילתיים וקיבוצים, צברים ועולים חדשים, יהודים ובני מיעוטים. זהו צה"ל במיטבו, וזהו שיעור חשוב עבורכם הבוגרים – יגעת ומצאת- תאמין. הגשמת שאיפותיכם תלויה, קודם לכל, בכם!

 

אתם מצטרפים היום לשדרת הפיקוד של יחידות השדה, דור העתיד, הנושא בנטל היום-יום של אימונים מפרכים והגנה בלתי מתפשרת על תושבי המדינה. ישראל חזקה ובוטחת בזכותכם, אך האיומים על מדינת ישראל ממשיכים להתגבר, מקרוב ומרחוק. ישנה היום הבנה הולכת וגדלה בעולם, כי איראן מהווה איום על הסדר העולמי כולו, והיא מפיצה עוינות ושנאה בכל רחבי המזרח התיכון, באמצעות מימון והפסקת אמצעי לחימה גם לחזבאללה וגם לחמאס. מול האיבה והשנאה שמפיצים קיצוניים, מדינת ישראל חוזרת וקוראת למנהיגות העולם לשוב ולקחת את מושכות האחריות, ולפעול לבלימת כוונותיה של איראן. למען עתיד טוב יותר, אנו נכונים לקבל החלטות אמיצות וקשות בכל תחום. ישראל מרתיעה צבאית וישראל חפצה בשלום. אנחנו מתכוננים ונערכים כל הזמן לאתגרים שיוצבו בפנינו, אך מוכנים לקבל החלטות בדרך לשלום. אני מאמין כי השלום איננו חלום ובהידברות ניתן להגיע להגשמתו.

 

גם היום אנחנו זוכרים את גלעד שליט ופועלים בכל דרך ראויה ואפשרית להשבתו הביתה. בנושא הזה לא נרחיב, עדיפים בו המעשים על הדיבורים.

 

ברצוני להודות מכאן לסגל הפיקוד וההדרכה, שהשקיע ממרצו ומניסיונו כדי להביא אתכם, הצוערים והצוערות לקו הגמר. צה"ל מעמיד מטובי מפקדיו למשימת ההדרכה, משימה חשובה, המשפיעה באופן ישיר על רמתו המקצועית של הצבא ולא פחות חשוב, על רמתו הערכית. יישר כוח לכולכם!

 

ולכם הבוגרים, הרשו לי עצה אישית. אני זוכר את עצמי לפני כמעט חמישים שנה בנקודה בה אתם מצויים כיום, קצין צעיר, נמרץ ולהוט להגיע לשטח ולממש את חובות הפיקוד. האמינו בעצמכם וביכולתכם, האמינו ביכולתם להוביל ולשנות, אל תחששו להביע עמדה, גלו יושרה, מקצועיות, עקשנות, דבקות, וההישגים יבואו מעצמם. אנחנו סומכים עליכם, עם ישראל כולו בוטח ומאמין בכם. עלו והצליחו!"

 

האירוע היה פתוח לסיקור תקשורתי.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית