ח"כ שלי יחימוביץ: חוק היורדים - לא ציוני לא דמוקרטי לא הוגן. האם גם צה"ל להפרטה? שניים שעושים את זה מהמקפצה, ויום הולדת לחוק התלוש

14.2.2010

חוק היורדים - לא ציוני לא דמוקרטי לא הוגן. האם גם צה"ל להפרטה? שניים שעושים את זה מהמקפצה, ויום הולדת לחוק התלוש

 

שלום לכולכם,

 

זו אני שכותבת את המיילים. לכל השואלים "מי כותב לך את המייל השבועי" - הגזמתם! ברור שזו אני בעצמי. חשוב לי לעדכן אתכם באופן אישי, וחוץ מזה, וידוי: בתור אדם כותב, יש לי מחסום נפשי שמונע ממני לתת לאחרים לכתוב לי טקסטים.

 

חוק היורדים - לא ציוני, לא דמוקרטי, לא הוגן. החוק שמאפשר הצבעה בבחירות למאות אלפים שעזבו את הארץ, רובם לצמיתות, הוא לא ציוני, לא הוגן ולא דמוקרטי. לא פשוט לחיות פה, אנחנו עושים זאת מבחירה וגאים על הבחירה, אבל לא ניתן למי שלא חי פה לקבוע את גורלנו. כנסו לעימות שלי בערוץ 2 עם ח"כ זאב אלקין.

 

מהמקפצה 1. התבשיל המפוקפק שבישלה לנו מנכ"ל בנק לאומי גליה מאור. היועץ המשפטי החדש לממשלה יהודה וינשטיין קובע שמאור לא יכולה להיות יו"ר דירקטוריון בנק לאומי. אני חושבת שמגיעים שבחים למי שיודע לעשות את המעבר בין ייצוג בעלי הון ופוליטיקאים בכירים - לייצוג שלטון החוק. יש חוק במדינה והוא אומר שמנכ"ל בנק לא יכול לקפוץ מיד לתפקיד יו"ר הדירקטוריון, שזה הגוף המפקח על הבנק, בלי צינון של שנתיים. זה כאילו ראש ממשלה יהפוך תוך דקה למבקר המדינה. מאור חושבת שהיא עומדת מעל החוק. כנסו למאמר שלי שהתפרסם בדמרקר ובו הסבר ממצה ושבחים לוינשטיין, ולנאום שלי במליאה.

 

מהמקפצה 2. אילן בן-דב שועט קדימה עם חלוקת דיווידנד מופקר בפרטנר, תוך ניגוד עניינים בין היותו יו"ר דירקטוריון ובין היותו בעל שליטה. בועדת הכספים היה דיון על זה, ביוזמתי. אני מציינת בצער שהח"כים התייצבו בעוז לימינו של בן-דב. לא הופתעתי.

 

עוד חוק שלי נכנס לספר החוקים: אכיפה יותר טובה של שוויון הזדמנויות בעבודה. עבר בקריאה שנייה ושלישית ונכנס במזל טוב לספר החוקים חוק נוסף שלי, חוק שוויון הזדמנויות בעבודה - תיקון - הגברת אכיפה. החוק יאפשר לבצע ביקורות פתע במקומות עבודה לבדיקת יישום שוויון ההזדמנויות (ממש כמו ביקורות מס הכנסה) ויגביר את האכיפה. הנה הפרטים.

 

אופניים. גם החוק המתיר לבוגרים להחליט בעצמם אם הם חובשים קסדה כשהם רוכבים על אופניים בעיר - מתקדם ועבר קריאה ראשונה.

 

עוד ניצחון בקרב נגד הפרטת המדינה, הפעם מול הצבא. נראה לכם הגיוני שגופים עסקיים יחנכו חיילים בסדיר וילמדו תכני ליבה של צה"ל? דוגמא אישית? חיילות? אתוסים צה"ליים? לי לא. זה עמד לקרות בעיר הבה"דים, וזו בדיוק חציית גבולות ההפרטה. אחרי התכתבות של שנה עם צה"ל ומשרד הביטחון, הודיעו לי: לא תהיה הפרטה כזאת. הנה תמצות העניין, ולמי שמתעניין - כל ההתכתבות.

 

לא רק מאבטחים ומנקות, גם עורכי דין. זה עלול להישמע לכם מוזר, אבל גם עורכי דין מנוצלים ונעשקים, במיוחד בשנותיהם הראשונות במקצוע. עכשיו עושים עליהם עוד סיבוב, ורוצים להכפיל את תקופת ההתמחות. שזה אומר עוד שנה עובד בחצי חינם. שי ניב כותב על זה בגלובס עם התייחסות שלי.

 

יום הולדת לתלוש. שנה מלאה לכניסתו לתוקף של "חוק התלוש" (תיקון 24 לחוק הגנת השכר) שהוא החוק הכי מורכב וחשוב שחוקקתי. חיים ביאור בהארץ סוקר ביסודיות מה קרה לחוק.

 

איתמר כהן חברנו נאבק מאבק ציבורי ראוי לציון נגד חלוקת האופציות לניר גלעד - כן, אותו אחד שהיה חשב כללי באוצר והעניק הטבות נדיבות למשפחת עופר - וכעת הוא מנכ"ל החברה לישראל ומקבל מהם הטבות. הנה מכתב של איתמר, והנה ראיון של איתמר בגל"צ, יחד עם חבר אחר שלנו - עו"ד עמי גיל שמתמחה בזכויות עובדים בדיני תאגידים.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

שלי בטוויטר | שלי בפייסבוק | לא עובדת בשביל אף טייקון - תרומה לשלי | אם אינך רואה מייל זה לחץ/י כאן

הסר כתובתך מרשימת התפוצה


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית