שר הביטחון, אהוד ברק, וסגן שר הביטחון, מתן וילנאי השתתפו בועדת השרים לענייני מילואים

10.2.2010

שר הביטחון, אהוד ברק, וסגן שר הביטחון, מתן וילנאי, השתתפו ביום שני 8/2/10, בוועדת שרים לענייני מילואים,במזכירות הממשלה.

 

במסגרת הוועדה התקבלו ההחלטות הבאות:

 

בנושא התחבורה, הוחלט לעגן בחקיקה הנחה באגרת רישוי שנתית לרכב פרטי למשרתי מילואים פעילים.

 

בנושא החינוך, הוחלט על מענק נוסף לחייל מילואים פעיל שמשתתף בפרויקט פר"ח, בסך של כ-1000 שקל בשנה. כמו כן, בוועדת השרים הבאה תיבחן מחדש האפשרות להעלות את ערך ההטבה.

 

בנושא השיכון, הוחלט כי ייבחנו הנחות בקרקע לחיילי מילואים פעילים, ויינתנו הטבות במשכנתאות לרכישת דירה.

בנוסף, תיבחן העדפה במכרזים של נציבות שירות המדינה.

 

גם בן/בת הזוג של חייל מילואים פעיל יקבל/תקבל הטבות במקום העבודה במשך תקופת שירות המילואים של בן/בת הזוג. לדוגמה, שעת היעדרות יומית נוספת מעבר לזכאות, ויום חופש נוסף מעבר לזכאות בתום ימי המילואים של בן/בת הזוג. הטבה זו תוחל על כל קריאה לשירות מילואים, בשונה מהמצב כיום, בו ההטבות של נציבות שירות המדינה ניתנות אך ורק בקריאה דחופה או בצו 8.

 

במהלך ישיבת ועדת השרים, אמר שר הביטחון, אהוד ברק: "חוק המילואים התקבל באפריל 2008, ומדובר בחוק חשוב מאוד. אני שומע מהרבה אנשי מילואים מילים טובות על החוק. אני מבקש לאשר היום את המשך קיומן של מספר הטבות שהוחלטו בחוק. בכך נעניק לאנשי המילואים את ההערכה שהם ראויים לה על השקעתם הרבה למען המדינה".

 

סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, אמר: "חוק המילואים הציל את מערך המילואים של צה"ל. שנים ארוכות דובר עליו אך רק לאחר התערבות של משרד הביטחון חוקקנו את החוק ומאז המצב השתפר באופן ניכר. חשוב להעניק לחיילי המילואים עוד הטבות, זה מגיע להם על ההשקעה והדאגה למדינת ישראל".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית