ח'כ שלי יחימוביץ: המלכות של גליה מאור, הדיקטטורה של הדין הרבני, ואיך אומרים בעברית סוציאל דמוקרטיה?
כותרת

7.2.2010

המלכות של גליה מאור, הדיקטטורה של הדין הרבני, ואיך אומרים בעברית סוציאל דמוקרטיה?

 

שלום לכולכם,

 

הייתם רוצים שלבתי הדין הרבניים יהיה כוח של בית משפט שלום, בית דין לעבודה, ובימ"ש לענייני משפחה? אני לא. למה? כי אני לא רוצה למשל, לראות עובד קבלן נאנס להדיין עם מעסיקו בבית דין רבני! בכנסת הקודמת הצלחתי לטרפד את המזימה, כעת זה שוב מגיע. כנסו לראיון שלי אצל קרן נויבך.

 

דיון ציבורי לעשירים בלבד. על כנס הרצליה שהיה השבוע מן הסתם שמעתם. מארגנים אותו בכל שנה בעלי הון, ואפילו לוקחים כסף מהנואמים. הכי עצוב, שהשרים נוהרים לשם בצייתנות, במקום לדבר בכנסת: המקום שאליו נבחרו בידי הציבור כולו ולא בידי שרי אריסון ורון לאודר. כנסו למחקר מעניין בנושא.

 

כס המלכות. בנק לאומי אינו מונרכיה שיש בה שליט יחיד השולט לנצח, אבל גליה מאור לא מבינה את זה, ומצפצפת על החוק. אחרי 15 שנים מוצלחות בניהול הבנק, לא חוקי, לא הגיוני, לא תקין ולא בריא שתהפוך להיות המפקחת הישירה על תפקודו של הגוף שזה עתה ניהלה והיא קשורה עם המעורבים בו בקשרים עמוקים וארוכי שנים. אבל מאור תפרה קומבינה פוליטית מתוחכמת יחד עם חבריה כדי להנציח את מלכותה. כדאי לכם ללמוד קצת את הנושא. הנה קצת תקשורת בעניין, וגם ראיון שלי בערב חדש.

 

כן, אני יודעת שהערוץ הראשון לא מושלם, זה רק אומר שצריך לשפר אותו ולהשקיע בו, אבל בטח לא לסגור אתו. כי אין שום מדינה מערבית דמוקרטית בעולם שאין בה שידור ציבורי. לכן גם התגייסתי לקמפיין בעד השידור הציבורי, הנה התשדיר.

 

על הרגליים, במפעל, בגיל 65. כשביבי היה שר אוצר והעלה את גיל הפרישה לפנסיה, הוא העדיף לשכוח את העוסקים בעבודות הפיסיות שפשוט לא מסוגלים להמשיך. כשהזכירו לו הוא הבטיח להקים קרן בשבילם. גיל הפנסיה הועלה, אבל הקרן התאיידה. כנסו למכתב שלי לאהוד ברק.

 

מי יודע מה זאת סוציאל דמוקרטיה? תהיו יצירתיים ונסו למצוא לה שם יותר נורמלי. אתם יודעים, אותה נוסחה שפויה של מדינת הרווחה המודרנית שממזגת בין קפיטליזם לסוציאליזם; מאזנת בין המדינה ובין הסקטור הפרטי; מאמינה בכבוד האדם העובד וחירותו להתארגן כמכשיר דמוקרטי מרכזי, וגם בזכותו של כל אדם לקיום בסיסי נאות; וגורסת שההון הוא מבורך, אבל שלמדינה יש תפקיד לרסן בריונות, בין אם היא בריונות של בריון ברחוב ובין אם זו בריונות של ההון. סוציאל דמוקרטיה זה לא שם עברי, רבים מתקשים להתחבר אליו, והוא לא מגלם בתוכו את הנדבך הכל כך יסודי של חיינו כאן: הציונות. בקיצור, שלחו לנו שמות קליטים ושווים. נפרסם אותם באתר. למשל: כלכלה הוגנת. למשל: תנועה חברתית ציונית. שני רעיונות שכבר שמעתי, ורצוי שיהיו עוד. שלחו לנו.

 

סוף שבוע נעים,

שלכם,

שלי

 

שלי בטוויטר | שלי בפייסבוק | לא עובדת בשביל אף טייקון - תרומה לשלי | אם אינך רואה מייל זה לחץ/י כאן

הסר כתובתך מרשימת התפוצה


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית