ח'כ שלי יחימוביץ: גשמי ברכה הביאו השבוע יבול נאה במיוחד של חוקים שלי, הפועלים הזרים של דנקנר, והנעל שפוליטיקאים השליכו על בייניש

31.1.2010

גשמי ברכה הביאו השבוע יבול נאה במיוחד של חוקים שלי, הפועלים הזרים של דנקנר, והנעל שפוליטיקאים השליכו על בייניש

 

שלום לכולכם,

 

השבוע הזה אופיין בכמות חקיקה חריגה (חריגה לטובה, למי שמודאג), ואני משתפת אתכם בזה:

 

קשישים סיעודיים יקבלו קצבה גדולה יותר בלי שחברות כ"א יגזרו קופון על ראשם, עבר בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים - חוק המאפשר הרחבה משמעותית של הנסוי המתנהל כעת בהצלחה להעברת קצבה ישירות לזקן. שמחה במיוחד על החוק הזה, דווקא בגלל הקמפיין המכוער הרווי בכסף ובאינטרסים שהתנהל נגדו. כנסו לנאום במליאה ולתקשורת.

 

חוק להגנה נרחבת על נשים וגברים מפיטורים בזמן שהם בטיפולי פוריות - עבר קריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים. לחוק עצמו, ולתקשורת.

 

עוד חוק חשוב המונע אפלייתם של בתי ספר מקצועיים לעומת בתי ספר "רגילים" עבר בקריאה ראשונה. זה עוול שבתי ספר המטפלים באוכלוסיית הנוער הקשה והזנוחה יצטרכו לשלם ארנונה, שעה שבית הספר שבו הבת שלי לומדת יהנה מפטור. לחוק ולנאום

 

פקחי מס הכנסה, מודיעים מראש על ביקורת? ברור שלא. אז למה פקחי עבודה צריכים להודיע מראש כשהם באים לאכוף את חוק שוויון הזדמנויות בעבודה? עוד חוק שלי שעבר בקריאה ראשונה מתקן את האיוולת הזאת, ומעניק לפקחי עבודה יכולת לאכוף באמת את חוקי השוויון . לנאום במליאה ולתקשורת

 

והקסדות - אחרון חביב להשבוע. בוועדת הכלכלה הוצבע להכנה לקריאה ראשונה חוק הפוטר בוגרים בתוך העיר מחבישת קסדה ברכיבה על אופניים. הנה לינק לאתר להרבה חומר על החוק הזה. 

שימו לב לתופעה המעניינת שכל החוקים האלה זכו לתמיכת ממשלה. זו תוצאה של הרבה עבודה מורכבת וחיונית, פוליטית וגם מקצועית - מאחורי הקלעים, גם מול השרים וגם מול הדרגים המקצועיים במשרדי הממשלה. בכלל, להעביר חוק זה לא ממש פשוט, אבל בהחלט מספק.

 

גם נוחי דנקנר מעסיק עובדים זרים בתנאי ניצול. כנסו לשאילתה שהגשתי לשר התמ"ת ולתקשורת בעניין. 

 

גילוי עריות. ועדת הכספים מאשרת, לצערי, לבנקים - להגדיל את הריכוזיות ולקיים קרבת משפחה מפוקפקת עם קונגלומרטים. לא הצלחתי למנוע את זה. כנסו לתקשורת בעניין. 

 

תקיפת בייניש. נכון שמעורער אחד זרק את הנעל, אבל ה"עשבים השוטים" האלה תמיד גדלים בשולי ערוגות שמשקים אותן היטב. כפי שיגאל עמיר רוצח רבין לא פעל מתוך ואקום, וכפי שיונה אברושמי שרצח את אמיל גרינצווייג קלט מסרים מסביבה מתלהמת, כך קרה גם הפעם. אני חסידה גדולה מאוד של חופש הביטוי, גם כשהביטוי הוא בניגוד להשקפת עולמי. אבל יש כמה פוליטיקאים בכירים שרמת השיסוי שלהם נגד ביהמ"ש העליון בכלל ונגד בייניש בפרט מחייבת אותם לעשות השבוע חשבון נפש נוקב. הנה ההודעה שפרסמתי. 

 

חולצות כחולות עד לא מזמן, מאוד מרשימות ההיענות וההתלהבות שלכם לכנס שאנחנו מתכננים בשבילכם, נראה לי שזה הולך להיות מעניין, כיף וחשוב. מי שרוצה לעזור בארגון או סתם להשתתף - מוזמן לכתוב למיכל

שבת שלום,

שלכם,

שלי


שלי בטוויטר | שלי בפייסבוק | לא עובדת בשביל אף טייקון - תרומה לשלי | אם אינך רואה מייל זה לחץ/י כאן

הסר כתובתך מרשימת התפוצה


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית