הרצוג מאשים את משרדי ראש הממשלה והאוצר במסמוס הטיפול בסוגיית השלכות ייקור המים על השכבות החלשות

‏21/01/2010

 

הרצוג מאשים את משרדי ראש הממשלה והאוצר במסמוס הטיפול בסוגיית השלכות ייקור המים על השכבות החלשות

 

הרצוג: " הצביעות חוגגת. למרות ההתחייבות לקיים דיון מעמיק צוות המומחים התכנס פעם אחת בלבד במטרה לקבור את הטיפול בנושא בקבורת חמור"

 

שר הרווחה יצחק הרצוג תקף הבוקר בחריפות במהלך סיור בקרית מלאכי את מדיניות משרד ראש הממשלה והאוצר והאשים אותם בסחבת בהצגת הסדר פיצוי לשכבות החלשות בגין ייקור המים.

 

לדבריו: "הצביעות חוגגת. בו בעת שבישראל מבקר מזכ"ל ה -OECD ונשמעות הצהרות על שינוי התפיסה במדיניות החברתית כלכלית לצמצום העוני והפערים תוך אימוץ סטנדרטים לשם השקעה ברווחה במטרה להתקבל למועדון היוקרתי, קוברים משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר בקבורת חמור את הטיפול בסוגיית ההשלכות החמורות של ייקור המים על השכבות החלשות. זו מריחה אחת גדולה וזריית חול בעיני הציבור. למרות ההתחייבות לדון בנושא ולמצוא נוסחת פיצוי או מנגנון להתמודדות עם ייקור המים תוך הקמת צוות מומחים מיוחד לנושא, הרי שצוות זה התכנס פעם אחת בלבד לדיון חסר מסקנות ולקחים תוך גרירת רגליים מוחלטת מתוך כוונה להמית את הטיפול בסוגיה מיתת נשיקה" אומר הרצוג.

 

הרצוג מדגיש כי למרות פניות חוזרות ונשנות מצד נציגי השר בוועדה, אשר הבהירו נחרצות כי ייקור המים יעמיק את העוני - מאז הקמת הצוות לפני יותר משלושה שבועות לא נעשה דבר. כזכור, מדובר בצוות מומחים הכולל נציגים ממשרד ראש הממשלה, משרד האוצר, הביטוח הלאומי, רשות המים, המשרד לתשתיות לאומיות, אשר נדרש בשעתו להציג מסקנות בזמן קצר.

 

"כפי שישראל ביתנו ידעה להציב השבוע דרישות ברורות לגבי מכללת אריאל ולקבל את מבוקשה, אני מתכוון להוביל מהלך לפיו מפלגת העבודה תדרוש פתרון דחוף לסוגיית ייקור המים ואת זאת אעלה בישיבת הסיעה הקרובה של המפלגה" הוסיף הרצוג.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית