נאום שר הביטחון, אהוד ברק, בכנס מידע וזכויות לאלמנות שנישאו בשנית, שהתקיים ב-20/01

20.1.2010

תפוצה:

כתבים צבאיים

כתבים מדיניים

מערכות

 

מלשכת יועץ שר הביטחון לתקשורת נמסר:

 

שר הביטחון, אהוד ברק, השתתף ב-20.1.10, בכנס מידע וזכויות לאלמנות שנישאו בשנית, שהתקיים באולם "וואהל סנטר" בסמוך לאוניברסיטת בר-אילן, במעמד מנכ"ל משרד הביטחון, אהוד שני, סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה, אריה מועלם, ויו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, נאווה שוהם.

 

הכנס נערך ע"י משרד הביטחון, בעקבות יישום תיקון חוק חיילים שנספו במערכה. לכנס הוזמנו כ-750 אלמנות שנישאו בשנית, ובמסגרתו הובא לידיעתן מידע רלוונטי הנוגע לחזרה לזכויותיהן ולאופן מימושן.

 

להלן דברי שר הביטחון ברק, במהלך האירוע:

 

"ברצוני להודות על ההזדמנות להיות כאן איתכן במפגש הזה, מפגש חשוב, מרגש, מסכם עבודה ומאמץ ארוך מאד שאני שמח שיש לו תוצאות.

 

בפתח הדברים אני רוצה לשלוח מכאן ברכה ולחזק את ידיהם של המשלחת הישראלית באזור האסון בהאיטי, שעושים מאמץ עליון ודבקות אין קץ מסביב לשעון בחילוץ וטיפול בניצולים כדי להציל חיים. זהו אחד האסונות היותר חמורים שידע העשור האחרון. המשלחת הזאת פועלת במקצועיות, ובתכליתיות, מבלי להסתכל על שום דבר אחר חוץ מהצלת בני אדם.

 

המשלחת מייצגת גם את האיכות שבה וגם את הפנים היפות של צה"ל ושל החברה הישראלית כולה.

המשלחת זוכה לתשבחות בכל רחבי העולם, מראשי מדינות לשעבר ומראשי הארגונים האומנים.

אני מכאן רוצה לומר לכל חברי המשלחת תודה מכולנו.

 

היום יגיע לישראל השליח המיוחד ג'ורג' מיטשל בניסיון נוסף להניע את גלגלי המשא ומתן בתהליך המדיני בינינו לבין הפלסטינים. אני רוצה גם היום לחזק את נושא השליחות הזאת ולקרוא לשכנינו הפלסטינים לשולחן עם ישראל, כל זאת מעמדה של כוח וביטחון עצמי. אנחנו נמשיך בכל מחיר ובכל מצב להגן על עצמנו, ואתן (האלמנות) הן שמשלמות את המחיר.

 

אנחנו שוב קוראים להנהגה הפלסטינית להתמודד עם האתגר הזה, שהוא קשה, בעיקר כשיורדים פנימה בקבלת ההחלטות הנדרשות. האלטרנטיבה של שתיקה איננה טובה לאף אחד מהצדדים ומכילה את פוטנציאל החזרה לאלימות. הסכם מדיני הוא צורך של מדינת ישראל, הוא צורך של הפלסטינים, וצורך לאזור כולו".

 

האירוע היה פתוח לסיקור תקשורתי.

 

תקשורת שר הביטחון


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית