בן אליעזר סיכם, בעת ביקורו בהודו, עם ראש חברת הענק מהינדרה על ביקורו בארץ לבחון טכנולוגיות ישראליות
פגישה מוצלחת עם סיום הביקור בהודו

17 ינואר 2010

2010-0045-210

 

 

בן אליעזר סיכם עם ראש חברת הענק מהינדרה על ביקורו בארץ לבחון טכנולוגיות ישראליות

 

"במהלך השבוע האחרון הצלחתי, יחד עם כ-25 חברות ישראליות, להציג את התחכום הישראלי ואת הטכנולוגיות פורצות הדרך שלנו. אני בטוח כי התוצאות של הפגישות שלי, ותוצאות הפגישות העסקיות של החברות, יביאו תעסוקה רבה למדינת ישראל"

 

שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר, נפגש בסיום ביקורו בהודו עם מר Anand Mahindra, מנהל חברת הענק Mahindra&Mahindra.

 

חברת מהינדרה ומהינדרה התחילה את פעילותה בשנת 1945 בהרכבת רכבי שטח אמריקאים מסוג ג'יפ וויליס. כיום שווי הקבוצה עומד על כ-7 מיליארד דולר אמריקאי, היא מעסיקה כ-100,000 עובדים ועיקר הכנסותיה (למעלה מ-50%) מגיע מייצור ושיווק טרקטורים בהודו ובעולם כולו. החברה החלה מהלך להרחיב את תחום עיסוקיה ובמסגרתו רכשה לאחרונה את חברת SATYAM העוסקת במתן שירותיIT ותוכנה והפכה לאחת השחקניות המובילות בתחום בהודו (דרך חברת הבת- Tech Mahindra). בנוסף, החברה מייצרת רכבים פרטיים ורכבים דו-גלגליים, ועוסקת בתחומי ההגנה (גם בטחוני וגם אזרחי), הבנייה (מגורים ותעשייה), החקלאות ועוד.

 

מר אנאנד מהינדרה נחשב לאחד מאנשי העסקים המובילים בהודו, ואף זכה בשנה שעברה לתואר "איש העסקים המשפיע ביותר" של העיתון הכלכלי המוביל בהודו.

 

בפגישתם, סיכמו בן אליעזר ומהינדרה להרחיב את שיתוף הפעולה בין החברה לחברות ישראליות. כמו כן סוכם על ביקורו של ראש החברה בחודשים הקרובים עם משלחת מטעם החברה, על מנת לבחון את הטכנולוגיות הישראליות בתחומי אנרגיה מתחדשת, מים, חקלאות ו-IT.

 

השר בן אליעזר אמר עם סיום ביקורו בהודו, כי "במהלך השבוע האחרון הצלחתי, יחד עם כ-25 חברות ישראליות, להציג את התחכום הישראלי ואת הטכנולוגיות פורצות הדרך שלנו. אני בטוח כי התוצאות של הפגישות שלי, ותוצאות הפגישות העסקיות של החברות, יביאו תעסוקה רבה למדינת ישראל". השר הודה לאנשי מינהל סחר חוץ ולנספחים המסחריים של משרד התמ"ת בהודו, מוניר אגרבייה ואלעד גוז, על העבודה המצוינת שעשו ביצירת הקשרים בין החברות הישראליות לחברות ההודיות וכן לאבי חפץ, מנכ"ל מכון הייצוא על ארגון המשלחת העסקית. השר בן אליעזר הודה לשגריר ישראל בהודו מרק סופר ולקונסולית אורנה שגיב על שיתוף הפעולה, אשר תרמו להצלחת ביקורו ועל הירתמותם לסייע במישור הכלכלי.

 

השר בן אליעזר, יחד עם מנכ"ל משרדו שרון קדמי, נפגשו במהלך ימי הביקור עם שר הסחר ההודי וכן עם שר החוץ ההודי, שר החקלאות וסגן נציב התכנון. כמו כן, נערכו מספר פגישות עם ראשי חברות ענק הודיות, שני סמינרים עסקיים במומביי ובניו-דלהי, ומספר קבלות פנים לקהילה העסקית והדיפלומאטית המקומית. הביקור של השר זכה לתהודה מקומית רבה, גם בזכות מספר תדרוכים לתקשורת שערך.

 

לבסוף, נחתם במהלך הביקור הסכם לשיתוף פעולה בין מכון היצוא הישראלי לבין Yes Bank ההודי. על ההסכם חתמו אבי חפץ, מנכ"ל מכון היצוא ומר סומק גוש (Mr. Somak Ghosh) נשיא קבוצת Yes Bank ההודית. אבי חפץ, מנכ"ל מכון היצוא אמר במעמד החתימה כי האזורים הצחיחים בהודו מהווים מרחב הולם לפעילות הפרויקט והנכונות הממשלתית ההודית להטמיע חקלאות מתקדמת וחוסכת מים מהווה פוטנציאל רב לתעשייה הישראלית.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית