ח'כ שלי יחימוביץ: מבינה או לא מבינה בכלכלה? מבינה או לא מבינה באופניים?
מבינה או לא מבינה בכלכלה? מבינה או לא מבינה באופניים?

10.1.2010

 

הי חברות וחברים,

 

נפתח בהתרחשויות האחרונות, התפטרותו של אופיר פינס שמצערת אותי מאד. זו התגובה שפרסמתי אתמול: "עזיבתו של אופיר היא מהלומה קשה למפלגת העבודה שמאבדת היום אדם מוכשר, ערכי ואהוד, המהווה את תשתית דור הביניים שלה. האחריות הישירה לנזק הרב שנגרם היא על אהוד ברק ודור הנהגה חדש חייב להחליפו בדחיפות".

 

כנס "אנחנו ושוק ההון" שלנו היה השבוע בכנסת. זה היה כנס יוצא דופן במובן שלקחנו על עצמנו לעסוק בנושא מורכב, לפשט אותו, לבחון את המשמעויות שלו בכל מה שקשור לחלוקת ההון, לצדק ולמוסר - הפרינו אלה את אלה ברעיונות, הדוברים היו ממש מעניינים, הקהל היה מקסים ונבון, וגם מי שלא בא היה יכול לצפות בשידור החי של האירוע בערוץ הכנסת. הנה ההנחיות שחילקנו - איך לקנות מניה ולהיות שחקנים משפיעים, הנה תמונות מהאירוע, וגם הרבה תקשורת שהייתה בנושא. שאפו למיכל בירן שארגנה את הכנס, ותודה גדולה לנטע אבן-צור, רעות זעירי, נועם פורר ומאיה בית יעקב שהתנדבו ועזרו לנו בארגון.

 

על קסדות ואופניים. עבר בטרומית ברוב נדיר של 58 ח"כים החוק שלי לביטול החובה הטורדנית לחבוש קסדה ברכיבה על אופניים בעיר. הקסדה מרתיעה רוכבים מלרכב ולכן מגבירה את הצפיפות בכבישים, את זיהום האוויר ואת התאונות. כנסו לכתבה ב-ynet

 

בלי סרסורים באמצע. גם החוק של קצבת סיעוד הישר לזקן ולמשפחתו במקום לחברת כ"א, חוק שייטיב גם עם המטפלים וגם עם הקשישים - עבר בטרומית. יש לובי ענק נגד החוק, וצפויה לנו הרבה עבודה.

 

למה שצה"ל, השב"ס והמשטרה יספקו עבודה לפועלים סיניים במקום להציל את הטקסטיל הישראלי? חוק הטקסטיל הביטחוני שלי, שנמצא בהכנה מפרכת וארוכה לקריאה שניה ושלישית - קיבל השבוע דחיפה יפה בועדת הכספים.

 

לא מבינה בכלכלה? קצת טלוויזיה - ראיון שלי אצל נחמה דואק ב"חיידק פוליטי" על סיכום העשור הפוליטי. אצל גל גבאי בערוץ 2 על גזענות בכניסה למועדונים, וב"מדד יומי" בערוץ 1 אני עונה ליועצו של שטייניץ, פרופ' עומר מואב שאמר, שימו לב: אנשים כמו עופר עיני ושלי יחימוביץ' לא מבינים כלום בכלכלה ולכן מזיקים לעובדים". מוטי שפירא מנכ"ל להב בדהמרקר דווקא כן חושב שאני מבינה. כנסו גם לכתבה בחדשות ערוץ 2  של חיים ריבלין שבה הוא חושף שלא רק שפוליטיקאים זוחלים לכנסים הפרטיים של בעלי ההון - הם אפילו מוכנים לשלם בשביל זה.

 

שערוריית אילן בן-דב נסיך הנדבות לטיפולי השיניים - שמגלח דיבידנד פרוע (1.7 מיליארד שקלים!) מפרטנר תוך פיטורי עובדים. השבוע פניתי ליו"ר הרשות לניירות ערך שיתבע מבן-דב חובת גילוי על ניגודי האינטרסים שבמשיכה החריגה הזאת. הנה המכתב, הנה התקשורת, גם כתבה של יעל איילון ברשת ב', וגם ראיון אצל רינו צרור בגל"צ בעניין הזה.

 

רם כהן, מנהל בית הספר שבו לומדת בתי הקטנה, היה השבוע במרכזה של סערה פוליטית. הנה חילופי דברים בעניין שהיו במליאה ביני ובין חה"כ כרמל שאמה.

 

סופשבוע נעים שיהיה לכם,

שלכם,

שלי

 

שלי בפייסבוק | לא עובדת בשביל אף טייקון - תרומה לשלי | אם אינך רואה מייל זה לחץ/י כאן

הסר כתובתך מרשימת התפוצה


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית