דברי השר בן אליעזר בלשכת מפלגת העבודה בת"א ב-7/1

10.1.2010

להלן עיקרי דבריו של שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר בלשכת מפלגת העבודה בת"א ב-7/1:

 

בפתח דבריי אברך את שר הביטחון, ואת מערכת הביטחון על ההצלחה בפיתוח מערכת כיפת ברזל.

 

אהוד, אני יודע שזה דבר שבאופנה להכות בך, אבל אתה יכול להרים את הראש ולהתגאות בשקט בטחוני בכל רחבי הארץ. לא זוכרים תקופה כמו זו בה יש שקט ברצועת עזה, בצפון הארץ ויש תחושה של ביטחון ואני מקווה שתמשיך בעבודתך הברוכה.

אברך גם את ד"ר עינת וילף, אני משוכנע ובטוח שתוכיח שהיא הטובה מכולן.

 

אני מצטער מאוד על עזיבתו של אופיר, אני מיניתי אותו למזכיר המפלגה כשהייתי יו"ר המפלגה. אופיר הוא אחד הפרלמנטרים הטובים ביותר שאני מכיר בכנסת ישראל. הפרלמנטר הטוב הזה, היה בו את הכול חוץ מדבר אחד - סובלנות ואורח רוח. צר לי על עזיבתו, אך אני מכבד ומצדיע את האופן בו נפרד מהמפלגה.

 

קשה לי להתווכח עם אופיר כשהוא עומד מול הציבור ואומר- אני מצפונית לא יכול יותר לפעול, שימו לב אגב שהוא גם אומר שהוא לא מוצא שום מסגרת אחרת בשום מקום אחר. חבל לי על כך, אך כיאה ממה שמצפים ממנהיג שחושב שהגיעה דרכו, והמינוי ניתן למפלגתו ולא לו – אז הוא מחזיר את המינוי שלו.

אני גם מאחל לכנסת ישראל שנראה אותו בינינו בחזרה במהרה.

 

קשה לי בודאי להסכים עם הניתוח שלו. עומד בפניכם אדם, שהביא לכך שיהיה מפגש בין מובארק לבים ביבי שלוש פעמים.

 

הוא מדבר על להיות אופוזיציה, ואני אומר- איפה הבית שלנו, המדינה שלנו ריבון העולמים? האם הוא לקח בחשבון שאם אנחנו לא היינו שם - כצל'ה היה שם? אני ישבתי עם ביבי ומובארק, יושב שם מנהיג רוויזיוניסטי שנבחר ע"י הימין והימין הקיצוני ועומד מאחורי 2 ההחלטות שקיבל, אחת - 2 מדינות ל-2 עמים, והשנייה- הקפאת התנחלויות כשהשלישית אול בדרך- המחיר הכואב שכרוך בעסקת שליט.

 

ביבי אומר - אני מוכן לדבר על הכול ופונה אל מובארק - תוביל את התהליך הזה.

 

אני מאמין שכצל'ה לא היה מזדרז לעשות את הדבר הזה.

 

לצערי, אנחנו מומחים בלתקוע סכינים לעצמנו. מפלגה היא בית, בית עם יסודות והוא חזק. אולי דיירי הבית לא טובים, אבל הבית הוא חזק.

 

והתורה לפיה ביבי פועל- היא התורה של הבית הזה, כאן, ולא פועל לפי התורה הרוויזיוניסטית.

 

אני רואה את העשייה האדירה של בוז'י ברווחה, את המאבקים של שמחון בחקלאות, את המאבקים של ברוורמן ואת השקט הביטחוני שבתחום אחריותו של ברק.

 

מעולם לא הייתה מציאות שבה אנחנו, נבחרי מפלגת העבודה, יכולים כ"כ לשרת את הציבור שלנו, את הקהל שלנו ללא ליאות יום ולילה. ואנחנו רשאים גם להרים את הראש ולומר זאת.

 

אני גאה בעשייה שלנו כמפלגה, גאה בבית שלי - מפלגת העבודה, ומאמין גדול שהמפלגה עוד תירשם בהיסטוריה כמפלגה שהובילה לשלום היסטורי עם הפלסטינים, ומקווה שיום בהיר אחד - כל הסיפורים על התרסקות מפלגת העבודה, יתרסקו בעיניים לכל אלו שרוצים בכך.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית